CAM modul (kanali koji nedostaju) i NatGeo HD?

  • 27 April 2021
  • 8 odgovora
  • 1731 pregled

Razina korisnika 2
Bedž +1
  • Forum savjetnik početnik
  • 42 odgovora

Zašto na popisu A1 Raspored TV kanala, nema više popisa kanala za stari box/CAM modul koji imaju Mozaik?

Prije se nalazio popis i za te korisnike, odnosno ako imaju, Filmski, Sportski, Obiteljski, da vide raspored i popis kanala za CAM/stari box.

Ja sam osobno još 6.4. slao e-mail vašoj kolegici Marini N*** koja slaže te popise da mi pošalje pdf pa mi nije poslala.

Navedeni popis ste maknuli nakon ukidanja SK a prije je bio online, nije isti Frida(ONETV) i CAM, brojevi kanala su drugačiji kao i HD verzije na malim brojevima.

Ja osobno imam CAM i Philips smart tv koji dnevno ažurira tv kanale uz LCN.

Već tjednima, unatoč prijavama i drugim članovima (Satelitski forum, PCE itd) gdje su i drugi to prijavljivali ste opet napravili glupost, od uvođenja Arena ste na CAM-ovima Filmskom paketu maknuli pravo na

13 Sky News- NEMA DOZVOLE
125 HBO - NEMA DOZVOLE
126 HBO 2 - NEMA DOZVOLE
127 HBO 3 - NEMA DOZVOLE
128 Cinemax- NEMA DOZVOLE
129 Cinemax 2- NEMA DOZVOLE

 

Koji bi trebali biti otključani, jer na STB-u rade.

Dok HD (na malom broju radi) na CAM-u ali ne na 125.

38 HBO HD 
39 HBO 2 HD 
40 HBO 3 HD 
41 Cinemax HD 
42 Cinemax 2 HD 

 

Do prije uvođenja Arena, HBO je radio i na 125 i 38 (HD) a sada ste na cam-ovima maknuli pravo na 125. Za primjer, Cinestar i svi ostali kanali rade i na HD pozciji  i “običnoj SD” (xx i xxx), te je to neka greška.

 

Ovo nije moj lokalni problem, kažem, tv ima dnevno automatsko ažuriranje kanala, svi ostali koji imaju filmski i CAM imaju isto stanje.

Molim da svima na CAM-ovima Filmskog napokon vratite pravo otvaranja 13,125-129, da vratite popis na web.

Također, što je s kanalima  52 NatGeo HD i 53 NatGeo Wild HD?

Navedeni kanali su inače prije bili u HD Start paketu koji ne nudite aktivno već godinu dana, te iako je u Filmskom, Obiteljskom i Sportskom Mozaiku NatGeo i Wild u SD rezoluciji, isti kanal na HD poziciji nam je zaključan i “NEMA DOZVOLE”.

Što je s HD verzijom tog kanala na pozicijama 52/53 i zašto ga ne možemo gledati i u Mozaiku?

 

Slika na SD verziji tog kanala u 576p je očajna te ne vidim razlog zašto taj kanal mogu gledati samo korisnici na prastarom neaktivnom paketu tj da nije u Mozaiku otključan?


Odgovora 8

Razina korisnika 2
Bedž +1

Ovo je npr popis bio prije uvođenja Arena, koji je bio i na web stranici A1

https://www.docdroid.net/SKP1jCg/frida-stari-box-hd-iptv-cable-a1-raspored-cam-modul-docx

i taj popis više nije na 

https://www.a1.hr/hr/privatni/televizija/rasporedi

Razina korisnika 2
Bedž +1

Dok očekujem odgovor, samo feedback. 

 

Danas u popodnevnim satima ste na cam profilima dali napokon otvaranje 13 Sky news (frekv 428) na Filmskom.

(zanimljivo da je Obiteljskom CAM  -13 bio cijelo vrijeme otključan)

I dalje nema dozvole CAM-ovima Filmskom za 125-129 HBO kanali.

 

Otvaraju se na HD pozicijama (dvoznamenkasti) cijelo vrijeme, ali od izmjene liste za SK->Arena ne više na uobičajenoj 125 SD poziciji (frekvencija je ok, povučena danas opet preko LCN-a) tj nema dozvole. 

 

Pa molim da riješite i 125-129 te dodate dovzolu korisnicima na CAM-ovima za te kanale.

Cijelo vrijeme radi npr

32 CineStar TV Premiere 1 HD
33 CineStar TV Premiere 2 HD

i na SD pozicijama
115 CineStar TV Premiere 1 
116 CineStar TV Premiere 2

 

Ali ste uvođenjem Arena nešto zeznuli i maknuli pravo otvaranja HBO-a u SD-u.

HBO HD 38
HBO 126

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Popis na stranici na stranu, ako na istom priključku imaš i STB i CAM ti popis programa mora biti identičan među njima. Ako ti se na nekom od programa koje vidiš na STB-u na CAM-u javi da nisi pretplaćen ili da nema pristupa je vjerojatno riječ o nekom kvaru sa autorizacijom kartice. Predlažem ti da prijaviš to tehničkoj podršci.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@ag008 popis programa za našu novu ponudu tj. brojevi kanala unutar paketa za korisnike koji ih koriste putem starijeg tipa uređaja dodat ćemo na web u najkraćem mogućem roku :relaxed: No, brojevi kanala za korisnike MOZAIK paketa koji koriste CAM modul ovise o TV uređaju tj. načinu na koji TV uređaj slaže kanale. U MOZAIK paketima National Geographic i NAT GEO WILD kanali dostupni su samo u SD rezoluciji odlukom TV kuće, a ako se nešto po tom pitanju promijeni svakako ćemo ih dodati i u HD-u. TV paket putem CAM modula i glavnog prijamnika je isti te se na CAM modulima prikazuju samo HD verzije svih kanala koji su dostupni u HD rezoluciji.  Za sve informacije nam se možeš obratiti na službene kontakte naše Službe za korisnike, a to su broj 0800 091 091 i e-mail sluzba.za.korisnike@A1.hr. Možeš nam se javiti i putem WhatsApp-a na broj 0913109100 :smile:

Razina korisnika 2
Bedž +1

Vaš navod, “TV paket putem CAM modula i glavnog prijamnika je isti” bi trebao značiti da mi radi HBO trebao raditi i na poziciji 125.

Na mom Philips Smart TV-u ja ne odlučujem o broju kanala već samo A1 jer tv vuče LCN postavku. Tako je na 99% tv-a. Znači ako vi stavite 125 HBO, meni je na 125 HBO ili 38 HBO HD, meni je samo na 38 HBO HD.

Tj meni je redosljed kanala jednak kao i na STB-u.

Naime, imam Mozaik paket.

 

No, kada sam na CAM-u, mijenjam kanale numeracije 11x-13x (Serije/filmovi) i sada kada prebacujem na 118,119,120 i sada bi htio otvoriti HBO koji je do 1.4 radio i na poziciji 125  meni piše nemam pravo gledati (normalna pozicija HBO) ja bi vašom odlukom trebao prebaciti na HBO HD na poziciji 38 i onda opet kada prelazim ići na 130?

 

Vaš odgovor nema smisla, jer je mnoštvo kanala na modulu otključano i dostupno na HD i običnoj poziciji, samo je HBO zaključan.

 

HBO 125 kao i svi ostali kanali je normalno radio na modulu do 1.4. odnosno dan kada ste ukinuli Arene i SK.

Meni je tv već nekoliko dana ranije javio “NOVE LCN POSTAVKE, PRONAĐENO 9 KANALA” i dobio sam Arene 1985 1986 ako se dobro sjećam i loop na njima reklama za Arene.

 

Arene na 208,209 i 210 bile odmah sljedeće jutro jer je tv povukao vašu LCN postavku.

 

Ja sam imao prijavu da mi nema prava na SK 1 i SK 3 na 208, da imam naviku otvarati na 208 kako mi je na stb-u te mi je vaša tehnička podrška tada rekla da bi ja modulu trebao imati otključan i SD i HD verziju kanala i da je to greška u dodjeli prava na modulu i to je prijavljeno.

Otvoren je i nalog, te mi je doista kroz par tjedana vratili dozvolu da otvaram SK u HD-u i SD-u.

Doista, kasnije ste ispravili, riješio sam i HBO snimanje te na glavni LG smart tv instalirao i HBO GO aplikaciju pa mogu sve emisije gledati unatrag.

 

Zanimljivo da meni i dalje stoje nalozi za HD kanale koji su riješeni, nitko me nikada povratno nije zvao.

 

Opet ste napravili grešku, kao kada ste tek nakon moje objave na forumu, napokon Filmskom pustili 13 Sky News.

 

Tako da molim, Filmskim date pravo i na 125 HBO SD, 126 HBO 2 SD i Cinemaxove, koja nam je oduzeta i koja je radila do 1.4.2021.

Na nekim CAM modulima i tv-ovima (meni recimo se ponekad javljaju smetnje na HD kanalima i nekada mi je bolje gledati SD verziju, jer ima i veće titlove) pa stvarno ne vidim smisleni razlog A1 da je baš i to samo HBO-u dao isključiti SD verziju i to baš samo od 1.4.2021 i to samo na HBO kanalima a svim ostalima rade obje verzije.

 

EDIT: Inače moram pohvaliti vaš modul, od fw 19 updatea radi brže i manje puta se zamrzne, da moram gasiti i palili tv da opet proradi.

Jedan sam od prvih korisnika novog CAM-a u Hrvatskoj (tj bio sam i u onoj listi za čekanje dok ih niste dobili).

Kada sam prešao na Mozaik, tj kod promjene paketa on je kroz nekoliko minuta povukao nova prava i mogao sam otvarati sve s Filmskog, dobro ste sve implementirali.

Razina korisnika 2
Bedž +1

Prošlo je 10 dana, još niste objavili popis tv programa za Mozaik pakete na CAM/Stari box.

Podsjećam da se do prije nekoliko tjedana nalazio na vašem web-u pa ste ga obrisali.

Kada će te ga objaviti?

Na https://moj.a1.hr/postpaid/residential/tv-paketi u poveznici “programi u paketu” je jasno navedeno da Filmski TV paket sadrži

Vaš trenutni TV paket

A1 Osnovni Filmski TV paket

Programi u paketu

  • AMC HD
  • Eurochannel HD
  • Filmbox Extra HD
  • HBO HD
  • HBO 2 HD
  • HBO 3 HD
  • Cinemax HD
  • Cinemax 2 HD
  • Arena Sport 1 HD
  • ….
  • Nova Family
  • SciFi
  • HBO
  • HBO 2
  • HBO 3
  • Cinemax
  • Cinemax 2
  • BBC First

 

Je jasno navedeno da Filmski paket sadrži HBO kanale i u HD i SD rezoluciji.

Jasno ste u prošlim odgovorima naveli da CAM Modul ima iste kanale otključane kao i digitalni prijamnik.

Iz kojeg razloga onda, HBO na pozicijama 125, nije otključan korisnicima Mozaik Filmskog paketa na CAM-u?

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +1

@ag008 popis programa za našu novu ponudu tj. brojevi kanala unutar paketa za korisnike koji ih koriste putem starijeg tipa uređaja dodat ćemo na web u najkraćem mogućem roku :relaxed: ...

Što je s ovim, kada će te objaviti brojeve kanala za navedene korisnike?

Razina korisnika 2
Bedž +1

Možete uploadati popis?

Odgovori