Riješeno

Bljeda slika na TV

  • 7 April 2022
  • 8 odgovora
  • 1079 pregleda

Ljudi jel ima tko ovakav problem.

Prema rječima stričeka servisera ima.

Dali je rješio problem NIJE.

Dakle ovako.

Prije par dana slika na TV-u radi se o Qled seriji , kad se upali slika je bljeda, isprana i skoro ne gledljiva.

U početku se je slika i znala popraviti sama od sebe i to bi izgledalo recimo kao da se reciver zagrije pa se slika popravi.

Uglavnom sve prijavim nadležnima u A1, dođe striček radi jedan dan i opet kad sam upalio TV slika bljeda.

Još samo to-ostavili smo reciver na postavke da stalno radi, znači da se ne ugasi kad se ugasi TV.

Jel ima tko ovakav problem i kako ga je rješio.

Lp

 

icon

Najbolji odgovor od mban 6 May 2022, 17:07

Pogledaj original

Odgovora 8

Frend je tek prije par dana uzeo STB, i njemu se to pojavilo. Nakon razgovora sa tehničkom je ispalo da ima nekih problema sa HDR funkcijom,  sugerirali su mu da to ugasi u postvakama samog televizora i od onda mu je ok, nema više tu blijedu sliku. Navodno će isto riješiti neki future update da možeš imat upaljen HDR u postavkama bez tih problema.

 

Potvrdjujem na vlastitom slucaju. Ista situacija, nekad slika ok, vecinom isprana (nakon posljednjeg updatea). Novi Samsung TV. Rjesenje: iskljuciti HDMI plus opciju za taj ulaz.

Razina korisnika 4
Bedž +4

 

Potvrdjujem na vlastitom slucaju. Ista situacija, nekad slika ok, vecinom isprana (nakon posljednjeg updatea). Novi Samsung TV. Rjesenje: iskljuciti HDMI plus opciju za taj ulaz.

Kakva je to hdmi plus opcija? Ne nalazim ju u postavkama

Kakva je to hdmi plus opcija? Ne nalazim ju u postavkama

 

Stavio sam jezik na TVu na HR pa evo ovako na brzinu: 

Pod postavkama se ide na  Opcenito, pa na “Upravljanje vanjskim uredjajima” pa na “Prosireni ulazni signal” ili nesto slicno (nisam u istoj prostoriji s TVom pa po sjecanju). Tamo iskljuciti opciju kod HDMI ulaza za STB.

Razina korisnika 4
Bedž +4

Kakva je to hdmi plus opcija? Ne nalazim ju u postavkama

 

Stavio sam jezik na TVu na HR pa evo ovako na brzinu: 

Pod postavkama se ide na  Opcenito, pa na “Upravljanje vanjskim uredjajima” pa na “Prosireni ulazni signal” ili nesto slicno (nisam u istoj prostoriji s TVom pa po sjecanju). Tamo iskljuciti opciju kod HDMI ulaza za STB.

Probao sam i to, nema razlike je li uključeno ili isključeno svejedno se zamuti nakon nekog vremena…

Zadnji FW je smrdao rec. Kod kolege isto tako, došao tehničar i zamjenio rec pa se desilo isto. Onda je downgrade FW napravio.

Fakat za popiz…

Da nemreju napravit novu nadogradnju i to rješit, ali ne njima se ne žuri.

Najgore kaj na drugom rec. koji je na starom telkaču sve radi savršeno.

Grrrrr

Meni je pretamna slika.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ja imam staru kantu od TV-a, pa nemam s time problema.

Frend je tek prije par dana uzeo STB, i njemu se to pojavilo. Nakon razgovora sa tehničkom je ispalo da ima nekih problema sa HDR funkcijom,  sugerirali su mu da to ugasi u postvakama samog televizora i od onda mu je ok, nema više tu blijedu sliku. Navodno će isto riješiti neki future update da možeš imat upaljen HDR u postavkama bez tih problema.

Odgovori