Riješeno

Bljeda slika na TV

  • 7 April 2022
  • 8 odgovora
  • 1124 pregleda

Ljudi jel ima tko ovakav problem.

Prema rječima stričeka servisera ima.

Dali je rješio problem NIJE.

Dakle ovako.

Prije par dana slika na TV-u radi se o Qled seriji , kad se upali slika je bljeda, isprana i skoro ne gledljiva.

U početku se je slika i znala popraviti sama od sebe i to bi izgledalo recimo kao da se reciver zagrije pa se slika popravi.

Uglavnom sve prijavim nadležnima u A1, dođe striček radi jedan dan i opet kad sam upalio TV slika bljeda.

Još samo to-ostavili smo reciver na postavke da stalno radi, znači da se ne ugasi kad se ugasi TV.

Jel ima tko ovakav problem i kako ga je rješio.

Lp

 

icon

Najbolji odgovor od mban 6 May 2022, 17:07

Pogledaj original

Odgovora 8

Razina korisnika 4
Bedž +4

Kakva je to hdmi plus opcija? Ne nalazim ju u postavkama

 

Stavio sam jezik na TVu na HR pa evo ovako na brzinu: 

Pod postavkama se ide na  Opcenito, pa na “Upravljanje vanjskim uredjajima” pa na “Prosireni ulazni signal” ili nesto slicno (nisam u istoj prostoriji s TVom pa po sjecanju). Tamo iskljuciti opciju kod HDMI ulaza za STB.

Probao sam i to, nema razlike je li uključeno ili isključeno svejedno se zamuti nakon nekog vremena…

Kakva je to hdmi plus opcija? Ne nalazim ju u postavkama

 

Stavio sam jezik na TVu na HR pa evo ovako na brzinu: 

Pod postavkama se ide na  Opcenito, pa na “Upravljanje vanjskim uredjajima” pa na “Prosireni ulazni signal” ili nesto slicno (nisam u istoj prostoriji s TVom pa po sjecanju). Tamo iskljuciti opciju kod HDMI ulaza za STB.

Razina korisnika 4
Bedž +4

 

Potvrdjujem na vlastitom slucaju. Ista situacija, nekad slika ok, vecinom isprana (nakon posljednjeg updatea). Novi Samsung TV. Rjesenje: iskljuciti HDMI plus opciju za taj ulaz.

Kakva je to hdmi plus opcija? Ne nalazim ju u postavkama

Frend je tek prije par dana uzeo STB, i njemu se to pojavilo. Nakon razgovora sa tehničkom je ispalo da ima nekih problema sa HDR funkcijom,  sugerirali su mu da to ugasi u postvakama samog televizora i od onda mu je ok, nema više tu blijedu sliku. Navodno će isto riješiti neki future update da možeš imat upaljen HDR u postavkama bez tih problema.

 

Potvrdjujem na vlastitom slucaju. Ista situacija, nekad slika ok, vecinom isprana (nakon posljednjeg updatea). Novi Samsung TV. Rjesenje: iskljuciti HDMI plus opciju za taj ulaz.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ja imam staru kantu od TV-a, pa nemam s time problema.

Frend je tek prije par dana uzeo STB, i njemu se to pojavilo. Nakon razgovora sa tehničkom je ispalo da ima nekih problema sa HDR funkcijom,  sugerirali su mu da to ugasi u postvakama samog televizora i od onda mu je ok, nema više tu blijedu sliku. Navodno će isto riješiti neki future update da možeš imat upaljen HDR u postavkama bez tih problema.

Meni je pretamna slika.

Fakat za popiz…

Da nemreju napravit novu nadogradnju i to rješit, ali ne njima se ne žuri.

Najgore kaj na drugom rec. koji je na starom telkaču sve radi savršeno.

Grrrrr

Zadnji FW je smrdao rec. Kod kolege isto tako, došao tehničar i zamjenio rec pa se desilo isto. Onda je downgrade FW napravio.

Odgovori