Riješeno

A1 TV na drugom uređaju

  • 27 June 2020
  • 9 odgovora
  • 12887 pregleda

Pozdrav!

Korisnik sam A1 trio paketa, a imam i A1 TV za van aplikaciju. U dnevnom boravku (iz zida idu dva kabela - jedan za router, a drugi za digitalni prijemnik) i sve OK radi. Druga soba gdje imam tv udaljena je cca 15 metara (tamo nema izlaza za antenu). U toj sobi je Samsung Smart TV i spojen je na internet (žično preko powerline-a).

A1 TV za van aplikacija ne radi na tom TV-u i ne znam kako bi do njega doveo televiziju. Pitao sam i za dodatni prijemnik, ali su mi rekli da bi trebao kabel koji ide iz zida u dnevnom boravku “vući” do te druge sobe, jer nemam optiku u stanu. Ima li kakvo bolje rješenje? Ne da mi se bušiti 2 zida i provlačiti 15m kabela.

Vidio sam da ima i usluga A1xplore (i to bi navodno trebalo raditi i na Samsung Smart TV-u), ali ako već plaćam 3-u-1 paket mislim da nema smisla još nešto extra plaćati (a i nemam A1 na mobitelu, mislim da je to preduvjet).

Da imam dodatni prijemnik to mi nije problem plaćati, ali provlačiti 15 metara kabela to mi je grozno jer i drugi TV ima pristup internetu. Nekada je Bnet TV to go radio na Samsung Smart TV-ovima, ali je to ukinuto i mislim da nije OK, ako se već plaća A1 TV za van (i može raditi na mobu / tabletu / ali ne na smart TV-u).

Imate li kakvu ideju kako da imam tv i na drugom uređaju, a da ne provlačim kabel kroz cijeli stan?

icon

Najbolji odgovor od zeljko.semencic 24 July 2020, 21:03

Pogledaj original

Odgovora 9

Obična parica

Pozdrav, samo kratki info, imam dodatni a1 prijemnik koji mi je spojen preko powerlinea u sobi udaljenoj cca 10 m. Sve radi bez problema više od godine dana.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zeljko.semencic :muscle_tone3:  :ok_hand_tone2:  :clap_tone2:  Vjerujem da će raditi i dalje bez problema. Hvala ti na obavijesti, pomoći će drugima koji čitaju.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Explore TV radi na android tv-u (ili preko Chromecasta, tako bafem piše) i ako nemaš mobilnu se plaća, to otpada jer imaš Samsung tv na tizenu. Ako ne želiš buśiti zid i kabel, ne preostaje ti puno osim da staviš običnu sobnu antenu i pratiš naših zemaljskih 15 programa (uz uvjet da tv ima dvb-t odnosno dvb-t2 tuner kad se prebaci sustav).

Alternativa, A1 tv za van na android mob ili tablet pa zrcalit (mirroring) na tv. Ili kupnja android boxa. Postoji i još jedna alternativa van A1 ali nećemo ovdje o IPTV-u.

Hvala na info, bojao sam se da je tako… žalosno je što bi trebalo bušiti zidove i “vući” 15 metara kabla kako bi mogao normalno gledati tv na drugom telvizoru u ovo vrijeme (2020 godina :-)). Probao sam i sobnu antenu - imam ravno naša 4 “glavna” programa…

Mirroring raditi mi nije najpraktičnije rješenje… žalosno mi je što plaćam sve to, a jedina je opcija da bušim cijeli stan…

S obzirom da zgrada ima njihovu infrastrukturu planiraju li oni u skorije vrijeme uvoditi optiku, mogu poslati uput možda? Možda je ovo glupo pitanje, ali oko tog dijela nisam baš upućen…

Da, problem je što želim gledati i na drugom TV-u A1, a ne želim bušiti zidove… :-(

Razina korisnika 7
Bedž +3

Upit za optiku pošalji na email szk. A i moja zgrada ima a1 kabel ali kažu da neće optika unutra jer im nije isplativo iako je optički kabel provučen ulicom.

Pozdrav, samo kratki info, imam dodatni a1 prijemnik koji mi je spojen preko powerlinea u sobi udaljenoj cca 10 m. Sve radi bez problema više od godine dana.

 

Pozdrav, a imaš optiku u stanu ili…?

Bedž +3

Pozdrav @mskvorc1 ako još nisi polao upit na mail možeš nam poslati privatnu poruku OVDJE kako bi provjerili mogućnost uvođenja optike. :) 

Explore TV radi na android tv-u (ili preko Chromecasta, tako bafem piše) i ako nemaš mobilnu se plaća, to otpada jer imaš Samsung tv na tizenu. Ako ne želiš buśiti zid i kabel, ne preostaje ti puno osim da staviš običnu sobnu antenu i pratiš naših zemaljskih 15 programa (uz uvjet da tv ima dvb-t odnosno dvb-t2 tuner kad se prebaci sustav).

Alternativa, A1 tv za van na android mob ili tablet pa zrcalit (mirroring) na tv. Ili kupnja android boxa. Postoji i još jedna alternativa van A1 ali nećemo ovdje o IPTV-u.

android mob da ili tablet da, ali NE RADI na android boxu, jednostavno ga neda instalirati iako isto radi na android platformi :/

Odgovori