Riješeno

Zašto ste ukinuli na novim tarifama MULTI SIM opciju ?

  • 1 May 2021
  • 25 odgovora
  • 5287 pregleda

Zašto ste ukinuli MULTI SIM opciju, to je bila jedna od izvrsnih opcija , molim da se ta opcija vrati nazad !!!!! Sve što valja ugasite kao i VIP klub a gluposti uvodite . Postavljam pitanje za odgovornu osobu u A1 koja je donijela takvu odluku, Hvala !

icon

Najbolji odgovor od A1_Drazen 1 May 2021, 19:05

Pogledaj original

Odgovora 25

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @Dexter 42, na novim tarifama MultiSIM nije dostupan ali ti preporučujemo naše tarife za mobilni Internet :)

Ima u tim tarifama govorne komunikacije ? Ja bi da MULTI SIM radi kao i do sad, pa ljudi koji je vama … u Njemačkoj T-mobile ima mogućnost na jednom broju do 9 SIM kartica svaka košta 4.95 Eura.

Uvodite glupe opcije kao onaj Deezer kome to treba a ukinete MULTI SIM , čemu neka opravdanja uzmi intrernet ...vratite MULTI SIM i gotovo, jer je A1 ozbiljna  telekomunikacijska kompanija ili postaje obična streaming prčija. Ja sam kao poslovni korisnik svoje povjerenje povjerio ozbiljnoj kompaniji u koju sam imao povjerenja. Postajete gori od Telemacha. Nema govora, nema MULTI SIM opcije nakon isteka ugovora nema ni KOHAR elektronike a ni pozitivnih reklama i preporuka prema A1 mreži. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Dexter 42 na podatkovnim tarifama ne postoji mogućnost obavljanja klasičnih govornih poziva. Nezadovoljstvo sam zabilježila. Ako dođe do promjene, svakako ćemo to objaviti na našim stranicama. 

Poštovani, ukinuli ste najbolju uslugu koju ste imali za nas korisnike više uređaja , tako da sad moramo mijenjati Karticu iz uređaja u uređaj , Molili bi da vratite tu uslugu , jer smo je koristili godinama , a te mogućnosti se nude u drugim državama i do 9 sim kartica po jednom broju .

Mišljenja smo da bi trebali vratiti uslugu multisim, jer je njeno gašenje izazvalo veliko nezadovoljstvo kod nas korisnika.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Mgrgic - imaš u ovoj temi, pogledaj moj upis i cijene pa onda usporedi.

 

Multisim

Razina korisnika 1
Bedž +1

@Mgrgic žao mi je radi tvojeg nezadovoljstva. 😕 Iako opcija za MultiSIM trenutno nije moguća, zahvaljujemo  ti na konstruktivnoj kritici, svakako ćemo je uzeti u obzir u vidu unapređenja usluge.

Pitanje nakon nekoliko mjeseci, ima li pomaka oko MULTI SIM opcija, proljeće stiže, tarife će se vjerojatno mjenjati, vraća li se MULTISIM na novim tarifama ili čemo se nakon toliko godina povjerenja morati rastati. Pisao sam Vam i E mail prije jedno tri tjedna vezano uz moju tarifu i opcije koje imam na njoj u nadi da mi kao starom korisniku ostavite staru tarifu sa opcijama pa dodjelite neki bonus povjerenja kao starom vjernom korisniku, pošto vidim da od uvođenja MULTI SIM a neće biti ništa, nerazumijem zašto, ali nitko se do danas javio nije .  Pozdrav Dexter 42.

Nadamo se da će A1 uvidjeti koliko  je loše što su ukinuli multisim  i vratiti tu mogućnost , koju smo koristili do  zadnjih promjena tarife , preko 10 godina , dosadilo mi je mijenjanje sim kartice između mobitela , to im je bila velika prednost pred ostalim mrežama , jadi koje sam im bio vjeran potrošač .

Nije pitanje naplate samo da puste tu mogućnost.

Neznam baš A1 više nije kompanija koja mari za poslovne korisnike pošaljem E mail nema riješenja tri tjedna dobio sam samo da je moj E mail preusmjeren dalje, ma strašno tolike godine sam im dao svoje povjerenje, reklamirao ih svima, hvalio kao najbolju telekom kompaniju, a gle kako su nam vratili ma joj ne da mi se više kad te nitko ne šljivi za suhu šljivu, zove me neki dan gospodična iz T Com neznam kak znaju da mi istiće ugovor u A1, nudi mi popuste na najjačim tarifama i imaju neograničen internet A1 nema , A1 usporava brzine nakon 100 megi na savršenoj tarifi, T com ima sve neogranićeno za oko 200 kn, da ali nema MULTISIM opcije, nek mi se netko javi i kaže mi mogu li dobiti popust na tarife koje imam ugovoreno do 14.04. gdje imam još uključen MULTISIM ili nemogu dobiti popust, misle li vratiti MULTISIM ili ne ako je sve negativno odoh u T com i bok, ali nitko se ne javlja , Razočaran sam VIP net je bio zakon  !

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Dexter 42 , teško da ćeš na staru tarifu dobiti popust. 

 

Ja se ne bih nadala nekom novom multisimu još barem 5 godina. Razlog je e-sim. Kao prvo, nema puno mobitela koji podržavaju e-sim. Nema još ni prateće mreže (5G) koja se tek treba izgraditi. Tek kada i zadnja fizička SIM kartica nestane ( to trebaju podržati i proizvođači mobitela, kao što je potrebno i Hrvatsku pokriti 5G mrežom) telekomi će biti prisiljeni ponuditi e-sim u njenom punom obimu-a to je upravo multisim (e-sim podržava do 5 profila,tj.uređaja na kojima može biti instaliran).Do tada, e-sim će se podvaljivati samo kao digitalna zamjena jedne fizičke kartice. Kod bilo kojeg operatera kod nas..

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Khm, pošto ste  poslovnjaci, moj vam je prijedlog da nadogradite svoje mobitele, tj.umjesto dva koji vam služe jedan na poslu, drugi za privat, a vi lipo kupite jedan pravi mobitel, tj.onaj koji dozvoljava da unutar njega odvojite poslovno od privatnog-tj.umjesto jednog dobijete dva potpuno odvojena mobitela u jednom pakiranju, pa ne trebate niti vaditi kartice niti vam je potreban multisim.Takvi su vam npr.Samsunzi A i S klase, vjerojatno i iphonei, za druge ne znam jer me niti ne zanimaju pored najatraktivnijeg Samsunga.

A problem masnih, prljavih ruku od dela riješi se na najjednostavniji način. Kupnjom jeftinih, praktičnih futrola koje će čuvati vaše mobače od svih prljavština, a kad idete doma, samo promijenite futrolu 😉. To je ipak jednostavnije od svakodnevnog seljakanja sim kartica.

Nickno, nismo u srednjem vijeku , isto mi je mijenjati futrolu ili sim karticu , Dexter je u pravu Tcom  je puno povoljniji od A1 , imaju sve neograničeno ,ne spuštaju brzinu ,  i ja sam ostao kod A1 samo nadajući se da će omogućiti multisim ili e sim na više profila , jer sam koristio multi sim do zadnjeg ugovora ,kad su mi ga ukinuli i ako ne omoguće multisim , ništa me ne veže za A1 , i po isteku ugovora za za nekoliko mjeseci prelazim u T com . Moja tvrtka ima više od 10 mobitela i mogu pregovarati s bilo kim za povoljnije uvjete  i za zadnji ugovor su mi drugi nudili bolje od A1 ali mi je bilo teško napustiti poslje 25godina , vjerujući da će se predomisliti oko multisima , jer uvjeti rada u mojoj tvrtki su prljavština ,ulje i ostalo i neophodno mi je imati mobitel 24sata dnevno i zato trebam dva mobitela na isti broj  a ne mjenjati sim kartice ili futrole .

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Mgrgic , ja sam sad malo pogledala u Cjenik A1 i na 46.stranici sam našla ovo

 

 

Po ovome, ispada da je multisim dostupan u nekoj poslovnoj tarifi. Kojoj, nemam pojma.

Ono kaj mogu ako ostavim tarifu Bez limita i opcije neograničen internet i multisim sve to može ići dalje ali cijena umjesto sada sa popustom 229 kuna što je i uredu iznosila bi 460 kuna što je nenormalno skupo, ma neznam dosta mi je više tih svih operatera koliko godišnje bace novaca na glupe reklame i neke nove muzičke opcije umjesto da nam poslovnjacima ostave MULTI SIM pa platit ćemo uslugu a ne da moram imati dva broja mobitela pa bu jedan privatni a drugi poslovni pa više neznaš koga zoveš sa kojeg broja, ma užas taman si posložim tarife po svom čefu onda se neka osoba nađe u sistemu i sve pogasi koji su to moroni, a ima ih po velikim firmama bogme dosta kad bi im vlasnici znali za sve njihove propuste vjerojatno bi zleteli na cestu, ovak svatko radi šta hoće, uostalom toliko nas sve to košta novaca a i živaca da te svaki kreten može nazvati kad mu se sprdne, bolje je bilo dok tog sranja od mobitela i interneta nije niti bilo. Daš strankama broj u dobroj namjeri da ako te treba da te nazove u neko normalno radno vrijeme, kad ono idioti koji nisu vidjeli Bonton zovu kad im se sprdne, puno puta mi je došlo da sve odjavim i prodam to i živim kao normalan čovijek bez mobitela, onda još u zadnje vrijeme neke budale zovu od svuda pazi da se ne javiš ili nazoveš taj broj nazad a radiš sa strancima pa ko bu gledal ko koga zove pa ti evo prevare ….. Ako hoće nek malo razmisle i vrate nam MULTISIM na novim tarifama ako ne nek se nose. Stvarno mi je dosta više moljakanja sve to preskupo plaćamo još se i moram ponižavati i moliti ih umjesto da vide a ha to ljudima fali vratimo im to uz plaćanje i eto još love. Dosta mi je ako hoće nek vrate ako ne doviđenja, bu ih ta negativna reklama došla pameti. Ljudi koji me shvaćaju hvala na trudu, ja ih čekam do 14.04 do isteka ugovora ne vrate nam opciju MULTI SIM , doviđenja A1, da treba nekoj javnoj ustanovi vratili bi im odmah sve i još im dali zabadava.

Pozdrav svima !!!

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Dexter 42 , kaj ne nazoveš SZK za poslovne korisnike i ne pitaš kakvi su to GOVORNI ili podatkovni paketi na koje od 27.09.2021.možeš dobiti 50 ili 100% popusta na MULTISIM i A1 Xplore TV, kak lijepo piše u screenshotu koji sam stavila?

Zašto A1 nemože pratiti Vipnet? A1 će ubrzo propasti u RH, ako se ne trzne, kao i Telemach.

Dolazi 3, pa ćemo vidjeti bahatozu.

Neznam , kakav je problem vratiti nešto što su imali ,multisin ili e sim profil na više mobitela , ovo im je jako srozalo ugled najbolje mreže , nema više razloga za ostati kod njih i već ionako se preskupi, a mreže su podjednako pokrivene , čak negdje i tele 2 i t com i bolje. Ja sam odlučio otići.

Najviše me nervira njihovo ignoriranje , zašto ne objave zašto je to ukinuto , to postoji svugdje u svijetu, neka naplate , ali ukinuti multisim koji je funkcionirao  više od 10 godina , to je prava poslovna odluka za propast , i nigdje nisam vidio tvrtku koja ukida proizvode , a ne nudi bolju alternativu za ukinuti proizvod . Ja odlazim od njih i ako mi daju ugovor 24 mj. besplatno. a kad zoveš SZK trebaš uzeti slobodan dan i kad se jave nemaju odgovor.

Mislim da bi A1 trebao ove naše kritike uzeti u obzir , ako žele uspješnu tvrtku .

Razina korisnika 6
Bedž +6

Zato kaj nisu dužni davati objašnjenja kod promjena uvjeta,jedino moraju korisnike obavijestiti o bilo kakvoj promjeni. To im piše na dnu svake usluge, na to smo svi mi pristali kad smo počeli koristiti njihove usluge.

"A1 zadržava pravo da u bilo kojem vremenu bez objašnjenja promijeni Uvjete korištenja, o čemu će krajnji korisnici biti na vrijeme obaviješteni"...tak nekak piše. I ne samo kod njih. Kod svih.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Možete li doti jasan i nedvosmislen odgovor ..

 

Pitanje je glasili zašto ste uklonimi multi sim iz novih tarifa ? nije niko pitao šta ima u novim tarifama i kakav je internet paket u tarifama

Razina korisnika 6
Bedž +6

Heh, nakon jučerašnjeg sigurnosnog incidenta vi se pitate zakaj je A1 izbacil klonirane kartice iz novih tarifa. 😋😬

Možete se postaviti i na trepavice, zavijati na Mjesec, hodati sa zvončarskim zvonima pod prozorima A1, udarati u lonce i kaj sve vam ne padne na pamet, ali A1 NIJE dužan obrazlagati zbog čega ukida neke usluge. Dužan je obavijestiti najmanje 30 dana da će umjesto krumpira posaditi brokulu, a vama ostavlja da slobodno odaberete hoćete li pomfri dalje jesti kod nekog drugog ili bute se zadovoljili krem juhom od brokule. 😛

Ali kada budu opet sadili krumpir, bit ćete obaviješteni. Kak vam cijelo vrijeme A1 modovi ovdje i pišu. 😛

Skoro da ti ne treba MultiSIM opcija. Nabaviš još jedan broj i namjestiš si u postavkama poziva da ti forwarda pozive na taj drugi broj. Na tom drugom uređaju prebaciš si sve kontakte i aplikacije.

 

Kad si na terenu uzmeš taj drugi uređaj i primaš pozive. Jedino ograničenje je kad ti nekog zoveš da vidi pozov s drugog broja, ali baš te briga, neka si memoriraju drugi broj ;)

Naravno, moraš kupiti dvije tarife hehe

Fakat idu u korak s tehnologijom. Sad kad je multisim najpotrebniji jer imas hrpu gadgeta oni ga ukinu. 

Najviše me nervira njihovo ignoriranje , zašto ne objave zašto je to ukinuto , to postoji svugdje u svijetu, neka naplate , ali ukinuti multisim koji je funkcionirao  više od 10 godina , to je prava poslovna odluka za propast , i nigdje nisam vidio tvrtku koja ukida proizvode , a ne nudi bolju alternativu za ukinuti proizvod . Ja odlazim od njih i ako mi daju ugovor 24 mj. besplatno. a kad zoveš SZK trebaš uzeti slobodan dan i kad se jave nemaju odgovor.

Mislim da bi A1 trebao ove naše kritike uzeti u obzir , ako žele uspješnu tvrtku .

Evo zašto... 

"Usluga MultiSIM i dalje je u određenim tarifama dostupna u ponudi A1 Hrvatska te kao takva predstavlja jedinstveno tehničko rješenje na hrvatskom tržištu, ističu iz A1 Hrvatska, ali dodaju kako je tijekom godina usluga u A1 ponudi imala sve manju potražnju od strane korisnika. Za korištenje usluge MultiSIM naplaćuje se mjesečna naknada u iznosu od 25 kn ili 3,32 EUR, a u određenim je tarifama usluga uključena u cijenu mjesečne naknade i ne naplaćuje se dodatno.

Kako su se korisničke navike mijenjale u smjeru povezivanja manjeg broja uređaja s govornim/SMS funkcionalnostima veći je fokus išao prema osnovnoj internet povezivosti dodatnih uređaja. Vodeći računa o potrebama korisnika poslovna je odluka bila da se sa zadnjim tarifnim portfeljem za privatne i male poslovne korisnike ista onemogući.

Tarife za mobilni internet alternativa su MultiSIM usluzi u slučaju potrebe za internet povezivošću dodatnih uređaja (npr. tablet, pametni sat i sl.). Njih u A1 imaju i u ponudi na bonove i u pretplatničkoj ponudi pa privatni korisnici mogu odabrati upravo onu koja im odgovara.

Od srpnja 2022. mali poslovni korisnici koji su ovu uslugu prestali koristiti mogu ju ponovno aktivirati dok veliki poslovni korisnici nemaju potrebu za alternativom jer im je usluga u kontinuitetu dostupna u ponudi A1 Hrvatska. Unutar MultiSIM usluge, eSIM je pokriven u svim kombinacijama s fizičkim ili eSIM only. Iz A1 ističu kako i dalje prate trendove na tržištu i potrebe korisnika te se, kao i do sada, A1 ponuda kontinuirano prilagođavati.”

Razina korisnika 4
Bedž +3

MultiSIM usluga već dulje vrijeme nije dostupna u određenim segmentima, da, baš kao što piše u članku.

Odgovori