Riješeno

Zakidanje korisnika mobitela na bonove

  • 11 May 2021
  • 7 odgovora
  • 458 pregleda

22.ožujka 2021.g. sa A1 servisne aplikacije tj. Broja 13170 dobio sam obavijest ako redovno aktiviran tarifu SURFERICA dobijam na mjesec dana 7GB BESPLATNOG PROMETA  u trajanju 30 dana ukoliko se aktivira do 15.04.2021. g. Danas je 11.05.2021.g. ali nije napisano tih 7GB iako je tarifa automatski aktivirana a niti je od A1 primljena isprika niti obrazloženje zašto nisu nadodani GB. Smatram takvo ponašanje  bezobraznim i zavaravajućim za krajnjeg korisnika koji je navrijeme aktivirao tarifu ali nije dobio ono što mu je porukom proslijeđeno na znanje.

icon

Najbolji odgovor od A1_Darka 12 May 2021, 13:39

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa ne može A1 tebi reći koliko ili kako ćeš trošiti gige iz tarife, on je samo postavio jednostavne i jasne uvjete - u Surferici zakupiš 7 giga u tarifi, neiskorištene gige možeš prenijeti u slijedeći mjesec, ali maksimalno do 14 giga. Mislim da smo ovdje imali davno jedan slučaj- neka cura je mislila "taložiti" gige pa ih nije uopće koristila par mjeseci, valjda ih je mislila sakupiti 100 😂 pa onda raspaliti po internetu. Prva dva mjeseca je bilo kak je i očekivala- sve gige je prenijela u drugi mjesec, e kad u trećem mjesecu nije dobila ni jedan megabajt napala je A1 da gdi su joj gige. Tak da- ovisi samo o nama kako ćemo iskalkulirati da dobijemo sve gige iz tarife. Kao kaj sam već rekla- desilo se i meni par puta da su mi "odrezali" višak preko 14 giga, ali za to nemrem kriviti A1 već samo sebe kaj sam zaboravila ili prenijeti nekom gige, ili ih potrošiti. 

A imaš i mogućnost mijenjanja minuta u gige ili gige u minute, pa je i to zgodno kad ti zatreba ili jedno ili drugo 😉

Nisam zato znao, ali smatram poštenim da nas je A1 trebao bolje informirati o tome ako smo dugogodišnji korisnici. Ili su trebali pri obnovi bona proslijediti obavijest koliko smije ostati a koliko se prebacuje u idući mjesec. Zahvaljujem na pojašnjenju nickno.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Bez obzira na promotivnu akciju, za Surfericu i ostale tarife vrijedi i da se u slijedeći mjesec može prenijeti maksimum duplo giga koliko imaš u tarifi. To znači da za Surfericu najviše možeš imati 14 giga. Da ti se nije desilo kao i meni? 

Ja baš i nisam uopće bila obaviještena putem sms-a o toj akciji, na dan produženja tarife imala sam nešto manje od 4 neiskorištene gige, nakon produženja stanje giga bilo mi je 14 giga i onda sam skužila da je neka promocija u pitanju jer sam umjesto očekivanih 7 dobila i 3-4 neočekivane gige. Kao što vidiš- nisam dobila promotivnih 7 giga, a nisam ih dobila svih 7 jer sam 4 imala u trenutku produženja tarife, a kao što sam napisala na početku- limit prenesenih giga u slijedeći mjesec je 7 giga, tj. najviše možeš imati 14 giga. Da sam imala 10 giga, dobila bih samo 4 (ne bi bilo prvi put da mi se to desi). Da sam imala 0 giga- onda bih dobila svih 14 giga 23.03.kad mi se produžila tarifa, automatski. Da sam imala 7 giga, uopće ne bih ni primjetila da je bila neka promocija, jer bih dobila samo 7 giga do maximuma koliko surferica može imati.

Da je A1 dodao gige na način da ih provjeravamo sa nekim USSD kodom (*102*1# ili sl)- onda je moguće da se u tarifi prekorači limit od 14 giga, jer mjesečno najviše možeš dobiti 10 giga od nekog drugog A1 broja (ili od A1- a i toga je bilo- dobili smo 7 giga za Božić pa sam imala ukupno oko 20 giga taj mjesec 😁). Međutim, ovaj put A1 je besplatne gige nadodao direktno na tarifu, pa se višak preko 14 giga nije ni prikazao-jer ne može 😋

 

Kvaka je u tome da je tarifa aktivirana automatski jer je bilo dovoljno kuna na računu i uvijek ostane još dio. Ali promotivni promet nije nadodani iz meni nepoznatih razloga.

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @fijuman ako si tarifu uključio nakon 15.04. promotivni podatkovni promet nije dodijeljen zbog isteka navedene promocije.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm? Pa u surferici i dobiješ 7 GB prometa, a promocija koju si spomenuo je prošla, tj.tko je do 15.04.aktivirao surfericu ili nadoplatio bon (postojeći korisnici) dobio je duple gige tj.14 GB koje vrijede 30 dana. I mogu potvrditi da sam duple gige jednokratno dobila u 4.mjesecu, sada je to opet samo 7 giga jer je prošla baba s kolačima 😛

 

 

22.ožujka 2021.g. sa A1 servisne aplikacije tj. Broja 13170 dobio sam obavijest ako redovno aktiviran tarifu SURFERICA dobijam na mjesec dana 7GB BESPLATNOG PROMETA  u trajanju 30 dana ukoliko se aktivira do 15.04.2021. g. Danas je 11.05.2021.g. ali nije napisano tih 7GB iako je tarifa automatski aktivirana a niti je od A1 primljena isprika niti obrazloženje zašto nisu nadodani GB. Smatram takvo ponašanje  bezobraznim i zavaravajućim za krajnjeg korisnika koji je navrijeme aktivirao tarifu ali nije dobio ono što mu je porukom proslijeđeno na znanje.

 

Odgovori