zabrinjavajuće telefonsko preusmjeravanje

  • 8 September 2017
  • 13 odgovora
  • 2054 pregleda

pozdrav! imam vip duo paket telefon s i net m tarifu. 6.9. (prekjučer) ujutro u 6 i 5 minuta nazvao sam sa FIXNOG telefona hr2 broj 01 616 7002 , a dobio šogoricu u Osijeku na mobitel. kada sam jučer išao pogledati moj račun naplačeno mi je 1,25 kn za taj razgovor. . zabrinjavajuće je kako je moguće da zovem Zagreb , a dobijem mobitel u Osijeku ???? zvao sam tehničku podršku i oni kažu da je to preusmjeravanje !!!!! osnovno pitanje je : kako je moguće da sa fixnog dobijem mobitel u Osijeku , a ne fixni u Zagrebu ?????????? nakon ovog iskustva neznam dali ću više i koristiti fixni jer neznam kuda će me spojiti i koliko naplatiti?????? molim bilo kakav savjet ili odgovor. LP

Odgovora 13

zar nitko nije imao barem sličan problem ???????????????????????????
Razina korisnika 5
pozdrav! imam vip duo paket telefon s i net m tarifu. 6.9. (prekjučer) ujutro u 6 i 5 minuta nazvao sam sa FIXNOG telefona hr2 broj 01 616 7002 , a dobio šogoricu u Osijeku na mobitel. kada sam jučer išao pogledati moj račun naplačeno mi je 1,25 kn za taj razgovor. . zabrinjavajuće je kako je moguće da zovem Zagreb , a dobijem mobitel u Osijeku ???? zvao sam tehničku podršku i oni kažu da je to preusmjeravanje !!!!! osnovno pitanje je : kako je moguće da sa fixnog dobijem mobitel u Osijeku , a ne fixni u Zagrebu ?????????? nakon ovog iskustva neznam dali ću više i koristiti fixni jer neznam kuda će me spojiti i koliko naplatiti?????? molim bilo kakav savjet ili odgovor. LP
A koja je tarifa u pitanju? Potrebno je provjeriti što cjenik usluga kaže.

Neke tarife ne uključuju pozive prema preusmjerenim brojevima nego samo direktne, što mislim da je potpuno podlo i nepošteno prema korisniku, jer kako korisnik može znati je li primatelj poziva preusmjerio poziv ili ne?
vip duo paket : fixni S i net M tarifa , vdsl.
jer kako korisnik može znati je li primatelj poziva preusmjerio poziv ili ne? - upravo to me zanima i zašto preusmjeravanje i dali da se žalim na račun kad stigne ? i kako mogu dokazati da sam zvao 01 616 7002 , a jesam .
najviše me ljuti kako da dokažem da sam zvao 01 616 7002 , a ne mobitel ???? jer dopodnevnom provjerom preko tehničke službe zvao sam ponovo taj broj i tehničar kaže da zovem taj broj da on uživo prati što zovem i zovem 01 616 7002 . Na računu piše 38592........ tehničar je rekao da je to skoro nemoguče , ali to nemoguče se upravo dogodilo !!!!! i kako da ja sad podignem slušalicu fixnog i budem siguran da zovem što zovem, čak mi je i supruga rekla - da nisi ti možda pogrješio !!!!!!!! ?????? - pa nisam lud ,znam što zovem nije isti 01 .... i 092..... LP
Razina korisnika 7
Bedž +3
Zanimljiv problem. Samo na pozivanje broja HR2 zove mob od šogorice, pozivanje ostalih brojeva je ok? Probao spojiti neki drugi fiksni telefon pa sa njega zvati isti broj 01...?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Fiksni možeš preusmjeriti na bilo koji broj, dakle na drugi fiksni ili na mobitel. Kada preusmjeriš taj poziv, pozivatelj plaća cijenu do tog fiksnog kojeg je zvao a od fiksnog do mobitela se naplaćuje sa računa tog fiksnog broja koji je preusmjeren. Tako da bi ti normalno trebao platiti poziv samo do fiksnog, a drugi dio plaća osoba koja je preusmjerila taj broj. Tako to u pravilu treba funkcionirati, ako ne funkcionira onda je neka greška na koju se trebaš žaliti.
odličan odgovor - hvala !!! to me zanimalo, dali da se žalim na račun . ostaje tu VELIKIIIIII problem : kako dokazati da sam zvao 01 616 7002 kad oni u Vipu imaju zabilježeno 38592.... LP
Razina korisnika 4
@motritelj
Možeš nam uvijek poslati pisani prigovor - proslijedit ćemo na provjeru i vidjeti je li sve bilo OK ili se dogodila pogreška u sustavu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Sumnjam da je greška u sustavu i da VIP preokrene pozivani broj u broj šogorice. Pitao sam da li druge brojeve dobro poziva pa nisam dobio odgovor. Možda imaš na fiksnom telefonu broj od šogorice na brzom biranju (speed dial)? Ako malo duże pritisneš, poziva njen mob i ode 1.25 kn.
hvala IVA i napraviti ću pisani prigovor .
GOGSY druge brojeve do sada je dobro pozivao , eto sam ovaj put . nemam brzo biranje nego sam manual -ručno - prstom broj po broj utipkavao i nisam pritisnio Redial LP.
dali da pišem e-mailom ili zaista pismom na Vrtni put...... mogu li odmah ovaj mjesec ili moram čekati račun ,pa tek onda pisani prigovor i na koji odjel ? LP
vip Iva moj moto sa ovakvim firmama je upravo jednak tvom potpisu !!!!
Razina korisnika 3
dali da pišem e-mailom ili zaista pismom na Vrtni put...... mogu li odmah ovaj mjesec ili moram čekati račun ,pa tek onda pisani prigovor i na koji odjel ? LP
vip Iva moj moto sa ovakvim firmama je upravo jednak tvom potpisu !!!!


Svakako pričekaj račun kako bi pokrenuo žalbeni postupak 😉
ok hvala LP

Odgovori