Riješeno

za chill, prijenos gb

  • 17 August 2018
  • 28 odgovora
  • 21573 pregleda

ima li tarifa za chill 3gb ili 4gb?

kod prijenosa mb, dali ti mb idu na neki poseban racun ili se zbraja sa ovih 3/4gb?

da li se trose prvo preneseni mb ili iz tarife?

da li se oni prebacuju u iduci mjesec nakon reaktivacije tarife?
icon

Najbolji odgovor od nickno 18 August 2018, 00:19

Pogledaj original

Odgovora 28

Razina korisnika 6
Bedž +6
Ako sam dobro skužila Za Chill ima 3 gige i Vipnet ti poklanja 1 gigu promotivno (ne znam do kad,tj.možda i za stalno), ono što ne potrošiš u mjesec dana, prenosi se u slijedeći mjesec, najviše možeš imati duplo, tj.8 giga u jednom mjesecu. Nema razlike koje prvo trošiš,jer su to sve gige iz tarife.
Da bi ti se nepotrošene gige prenijele u slijedeći mjesec morašimati dovoljno kuna na računu na dan kada ti se tarifa automatski produljuje, u slučaju deaktivacije tarife gubiš sav nepotrošeni promet
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ako si mislio na poklonjene gige,tj.kada netko tebi prenese ili ti pokloniš nekome,u tom slučaju gige se provjeravaju unosom koda *112*09# i stisneš tipku poziva, jer se poklonjene gige ne zbrajaju na tvoj račun i prvo se one troše, a imaš mjesec dana fore da ih potrošiš, tj.piše ti do kada kad ukucaš kod. Kad je meni frendica poklonila 2 gige vidjela sam naknadno da su u app Moj VIP pridodane na moje gige, nažalost ne postoji način sms provjere, tako mi rekoše oni iz szk
ali ovdje su iz vipa rekli drukcije, tj da ako aktiviras chill do 1.9 da je onda tih 4gb za stalno ?? ima li netko iz vipa da da pouzdanu informaciju?
https://forum.vipnet.hr/bonovi-30/za-chill-tarifne-jedinice-2103

i po ovome onda ispada da se moze prenositi 4gb u drugi mjesec?

imaju li poklonjeni megabajti nekakav gornji limit kao što to ima prijenos iz mjeseca u mjesec, na dvostruko vecu cifru?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Tarifa za chill sadrži 1000 min/sms-ova i 4Gb internet prometa. Neiskorišteni dio Mb/sms-ova ili minuta prenosiš (ukoliko produžiš tarifu) u slijedeći mjesec do maksimalno 2000 min/sms-ova i 8 Gb.

Trenutno je akcija ako kupiš bon u webshopu sa mastercard ili maestro pa za bon od 100 kuna dobiš 120kn na računu i dodatnih 1Gb internet prometa. Taj 1Gb traje 30 dana i ne prenosi se.
Tarifa za chill sadrži 1000 min/sms-ova i 4Gb internet prometa. Neiskorišteni dio Mb/sms-ova ili minuta prenosiš (ukoliko produžiš tarifu) u slijedeći mjesec do maksimalno 2000 min/sms-ova i 8 Gb.

Trenutno je akcija ako kupiš bon u webshopu sa mastercard ili maestro pa za bon od 100 kuna dobiš 120kn na računu i dodatnih 1Gb internet prometa. Taj 1Gb traje 30 dana i ne prenosi se.


U uvjetima koristenja jasno stoji da za chill ima 3gb?
http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/asset_publisher/WJGGOQrDrFBB/content/uvjeti-koristenja-tarifnih-vipme-modela-za-ziv-za-snap-za-chill-i-za-z-2

????????
Razina korisnika 7
Bedž +3
Slali su SMS-ove da je trenutno promocija na Za Chill 3+1 GB, vjerojatno i piše negdje po stranici.
Ali ta promocija vrijedi za stalno koliko sam shvatio iz onog linka sta sam napisao?
I moze li se onda prenositi u deugi mjesec 3gb kako pise u uvjetima koristenja ili 4gb kako kaze googsy?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ja ne znam tko tu koga više...
Ima li netko iz vipa da odgovori?
Zasto na reklami pise 4gb a u uvjetima koristenja 3gb ???

Koliko se moze prenositi u iduci mjesec?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Uvijek je sporo da oni uoče i raspitaju se... Odgovorit će. Vjerojatno se može do 4Gb prebacivati.
Ako se prebaciva samo 3, onda je to cista prevara, nigdje na stranici ne pise da je ovo neki dodatni gb, vec da je cijela tarifa od 4gb
Razina korisnika 7
Bedž +3
Vipme ti zeli dobrodoslicu! Aktivirana ti je tarifa Vipme Start. Tvoj Vipme racun bit ce aktivan do 30.01.2019. Odaberi tarifu Za Chill na bonove - 4 GB te 1000 min i SMS za 75 kn bez naplate uspostave poziva. Aktiviraj tarifu slanjem A na 13170 i odaberi Chill tarifu s kojom mozes dijeliti MB ili ih prenijeti u iduci mjesec. Tarifa sadrzi 4GB do isteka promotivnog perioda nakon kojeg ce tarifa sadrzavati redovnih 3GB. Detaljne informacije na www.vipnet.hr

Ovaj SMS sam ja dobila kad su me prebacili na bonove.
Znaci tek kad aktiviras tarifu ti kazu
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne ovo su mi poslali čim sam prebačena na bonove, prije aktivacije ikakve tarife...
No dobro, mozemo li dobiti sluzbeni odgovor?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Gle, ovo ti je Forum, za službeni odgovor piši im na mail. Ovdje je čista dobra volja kad moderatori nalete da saznaju odgovor i napišu ga, kao i na Facebooku, Twitteru. Forum nije VIPovo službeno mjesto komunikacije, samo chat room.
Naravno da je forum mjesto za podrsku korisnicima, te stoga ocekujem sluzbeni vipov odgovor na moja pitanja, ako odgovaraju na druge teme mogu i na ovu
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ma odgovorit će oni, ali je stvar što nisu "obvezni", nego kad netko naleti i vidi... pa nekad prođe sat, a nekad tjedan... Neke stvari ipak ne ostanu nikad odgovorene. U svakom slučaju nije nigdje navedeno 3+1 nego 4 pa vjerujem da se sav višak prenosi dok traje promocija.
Razina korisnika 2
Bedž +2
ali ovdje su iz vipa rekli drukcije, tj da ako aktiviras chill do 1.9 da je onda tih 4gb za stalno ?? ima li netko iz vipa da da pouzdanu informaciju?
https://forum.vipnet.hr/bonovi-30/za-chill-tarifne-jedinice-2103


Čini se da se tada nisam dovoljno precizno izrazio, mea culpa 😕 Tarifa aktivirana u osmom mjesecu će imati 4GB prometa, no samo u tom jednom ciklusu budući da promocija završava krajem mjeseca. Sve buduće aktivacije i reaktivacije neće sadržavati dodatnih 4GB budući da će se odvijati van promocije.

Što se tiče ostalih upita, da sad razjasnimo: odgovori @nickno su točni. Dodatni promotivini 1GB se ni u čemu razlikuje od ostalog prometa aktivnog u samoj tarifi, tako da je samim time i maksimalni kapacitet tarife povećan za tarifu aktiviranu u promotivnom periodu. Ipak, kad se tarifa reaktivira ponovno tokom 9. mjeseca, maksimalni kapacitet će se istekom promotivnog perioda smanjiti na inicijalnih 6GB, tako da se evenutalni nepotrošeni promet iz 8. mjeseca neće prenijeti iznad tog iznosa.

Po pitanju uvjeta korištenja, promocija nije obuhvaćena općim uvjetima korištenja, već ima zasebni članak koji je dostupan ovdje. U pravilu, radi lakšeg snalaženja u općim uvjetima korištenja, svaka promocija ima vlastite uvjete korištenja dostupne ovdje. Da sve stavimo u jedan pdf, čak ni stari prijatelj ctrl+f ne bi previše pomogao 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Eh... kako fino umotano u zlatni papir 😃 Bilo bi sasvim jednostavno u sms umjesto do kraja promocije napisat do 31.8. i izostavit detalj o prenošenju viška GB... al ok, znamo da očekujemo previše.
REMKO1 AUTOR prije 2 mjeseca/mjeseci
Pa, je li ta promjena za chill 4gb trajna ili promotivna npr 1 godinu i sl.? Hvala :D

Vip_MIvan
sve Za Chill tarife aktivirane do 1.9. će imati jedan dodatni GB :)

REMKO1 AUTOR prije 2 mjeseca/mjeseci
Dakle, 1 dodatni GB ako tarifu aktiviiram sad, nema isteka da nakon npr 1 godinu vise nemam 4 nego 3gb kao za zakon tarifu

VIP_MIVAN prije 2 mjeseca/mjeseci
Upravo tako



Sto je tu nedovoljno precizno? Meni ovo zvuci jako precizno i obicna obmana da prikupite sto vise korisnika .. Je li ovo nepostena poslovna praksa i kome se ovo moze prijaviti?
Razina korisnika 2
Bedž +2
Ne mogu ne primijetiti da si odrezao veliku većinu ostatka mog odgovora u temi na koju se pozivaš. Prešućeni dio odgovara upravo na to pitanje. Sukladno ostatku odgovora u toj temi, promocija nema nikakvo dodatno tranjanje nakon njegog isteka 1.9.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Malo je igra gluhog telefona i prilično je očito Mivan. Možda nisi namjerno doveo u zabludu, ali ipak se dogodilo. Promocija traje preko ljeta, ali pišeš da nema nikakvo dodatno trajanje. Ispravno i pošteno bi bilo napisat da promocija traje do 1.9 i nakon toga se tarifa vraća na 3 GB. Pogotovo nakon njegovog ok super komentara. Čist račun duga ljubav. Ali ok. Hvala što si u konačnici ipak razjasnio
REMKO1 AUTOR prije 2 mjeseca/mjeseci
Dakle, 1 dodatni GB ako tarifu aktiviiram sad, nema isteka da nakon npr 1 godinu vise nemam 4 nego 3gb kao za zakon tarifu

VIP_MIVAN prije 2 mjeseca/mjeseci
Upravo tako


Ok, ja mislim da si bio vrlo jasan, a pogotovo kad te se pitalo za dodatno pojasnjenje gore kopirank, koliko ljudi je prekinulo pretplatu radi ovog odgovora? Ja prvi, a tko ce meni sad vratit pretplatu pod uvjetima koje sam dobio kod drugog operatera, da je jasno pisalo da 4gb vrijedi samo tih dva-tri mjeseca ne bih nikad prelazio jer je 3gb premalo za te novce, ima i boljih ponuda, tako da ako se stvarno od iduceg mjeseca tarifa vrati na 3gb ja cu to sve prijaviti pa nek odluci onaj tko treba jeli vip bio jasan ili nije po tom pitanju, ovo je sramota
Pozdrav @zachilll, sve je ispravno što ti je kolega rekao, dok se Za Chill tarifa aktivira/produži u promotivnom periodu ista uključuje 1000 min/sms i 4GB interneta. Promocija je prvobitno vrijedila zaključno s 31.8. dok se produžila prema novome do 30.09. ;)
Da li će se tako promocija produživati iz mjeseca u mjesec? Nažalost za sada takvih informacija nemamo. Jednom kada će promocija završiti sljedeće produljenje tarife će ponovno imati 3GB.

Odgovori