Riješeno

surferica

  • 28 February 2022
  • 9 odgovora
  • 1379 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 11 odgovora

Jucer mi je produzena tarifa surferica,na racunu sam imao oko 13-14gb koji su se nakupili kroz par mjeseci,nakon sto  je produzena tarifa pokazalo mi je da imam 16gb,pa ja vas pitam gdje su ostali gigabiti koje sam ja platio u toj tarifi? 

icon

Najbolji odgovor od A1_Filip 28 February 2022, 23:38

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +4

Max možeš imati duplo od osnovnih 8 GB znači ukupno 16GB . Ostalo ode u vjetar!

Razina korisnika 2
Bedž +3

@s4lk01 baš kako je i daworin objasnio, prilikom produljenja tarife, benefiti (jedinice i podatkovni promet) se prenose sve do dosezanja dvostrukog iznosa jedinica i prometa koje određuje tarifa koju si odabrala. S obzirom na to da Surferica omogućuje 1000 jedinica i 8 GB podatkovnog prometa, maksimalni iznos koji se može dosegnuti produljenjem tarife je 2000 jedinica te 16 GB prometa. 

Aha,tako znaci…al dobro,naviko sam vec na takve poteze od vas! Kao da se takmicite koji ce provajder biti gori prema svojim korisnicima…platim vam tarifu od 8gb i vi mi ukradete 6gb a i onako naplacujete gige kao da su suho zlato!

Bravo za A1 👏🏻

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kakvi potezi? A1 ima transparentne uvjete i svakog koga zanima koji su uvjeti korištenja tarife koju koristi barem se i upozna s njima, a A1 ovakve uvjete ima barem 10 godina, to da najviše duplo mega-giga možeš prenijeti u idući mjesec.  

Kao prvo i osnivno- nisi ti platil 8GB, već si ih ZAKUPIL ,tj.rezerviral u svojoj tarifi, a hoćeš li ih ti i potrošiti ili ne, to ovisi o tebi, ne o A1, A1 uvjetuje da najviše možeš zakupiti 16 GB.

A lijepo si si ti to umisli (i svi koji ne čitaju uvjete korištenja)- da buš skupljal i taložil gige do unedogled, pa onda kad skupiš 100 giga opleteš po torentima. Samo, radil si račun bez krčmara 😛

A tko je tebe sta pito? 
Sa mobitelom i 100giga skidati torente haha

Razina korisnika 6
Bedž +6

Aha, znači znaš koliko torenti nose. A jel znaš da u Americi mobitel kao hot-spot nemreš koristiti besplatno? A ovdje možeš. I kak si reagiral, vjerojatno sam i pogodila tvoju računicu 🤣

A,čuj, na greškama se uči. I meni je par puta propal "višak" giga, ali mi nijednom nije palo na pamet da optužim A1 za krađu. Moja greška je bila i kaj sad. Ali ti i nakon kaj ti se objasnilo da su uvjeti takvi kakvi jesu ,ti dalje nastavljaš s uvredama. 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Na dan isteka tarife uzmeš 5 minuta, spojiš se na “mojA1” i vidiš koliki je “višak”. Surferica ima 8Gb i 1000 min/sms. Sve što je preko 8192 Mb pretvoriš prvo u minute, da napuniš do 1000 minuta koliko imaš u tarifi. Onda sve što je ostalo preko 8192 Mb pokloniš (share-aš) nekom bonašu. Ako nemaš poznatog bonaša, uzmeš novu (bespla) prepaid karticu i prebaciš na nju pa ako imaš dual sim mobitel, ubaciš tu karticu kao drugu karticu i internet promet vučeš s nje (darovani ili prebačeni internet promet vrijedi 30 dana). Uglavnom, prije produženja tarife gledaš da imaš 1000 min/sms i 8192 Mb pa produženjem poduplaš isto na 2000 min/sms i 16 Gb.

Ako nemaš potrebu za toliko interneta, smanjiš tarifu. Ja imam 4 Gb, isto tako prebacujem zadnji dan tarife. Podupla mi se na 8 Gb, zbog Mozaika i redovnog obnavljanja dobijem još giga, pa online bon master daje 10 % interneta i nakupim svaki mjesec oko 10 i nešto giga (a tarifa mi 4 Gb). Samo se treba znati snaći. :)

Ma inace mi je i malo ovo gigi al sam radi bolesti kuci pa sam spojen na wifi,pa cesto moram dokupiti…

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , savjetuješ forumaša koji je još prije 5 godina ovdje njurgal kak mu je malo 100 giga na Homeboxu . Alergičan je na sami spomen 100 giga, to sam tek poslije ustanovila zakaj je onako reagiral, moje isprike, nisam htjela provocirati 

Ja imam bolji savjet. Ako mu je previše 99 kuna za 8 giga, onda tom logikom 249 kuna za 1000 giga u Fleterici je vrlo povoljno, ma kako to mpžda ne izgleda tako. Na mobitelu je to nemoguće potrošiti, osim ako se mob ne upotrijebi kao hot-spot za laptop, komp.

Samo jedna napomena- u Fleterici nema prijenosa nepotrošenog prometa u idući mjesec, svaki mjesec se dobije "novi" TB. I nema šeranja giga.

Ili prijelaz na pretplatu na Savršenu, 1TB za 189 kn.

Odgovori