Riješeno

Super Homebox 400 GB

  • 30 September 2021
  • 9 odgovora
  • 3214 pregleda

https://www.a1.hr/privatni/internet/super-homebox
Nakon potrošenih 400 GB internet prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s.

 

Da li postoji neka opcija, slicno kao na Savrsenoj, da posaljes SURFAJ, ili da kupim, da se vrati brzina na max.

icon

Najbolji odgovor od Kavopija 6 October 2021, 23:31

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 1
Bedž +1

Pozdrav @Damjan556677. Na Super Homebox tarifi nemamo u ponudi dodatne opcije za brzi internet nakon potrošenih 400 GB. 

Razina korisnika 5

Pozdrav @Damjan556677. Na Super Homebox tarifi nemamo u ponudi dodatne opcije za brzi internet nakon potrošenih 400 GB. 

Malo istražujem i ja neke opcije. 

Ako dobro shvaćam, ako uzmem mobilnu tarifu Savršena je li internet doista neograničen ?

*Nakon potrošenih 100GB internet prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s, a za nastavak korištenja dodatnih 50 GB po brzini do 400 Mbit/s potrebno je poslati SMS na 13125 s ključnom riječi SURFAJ.

 

Što nakon 150 GB ? kraj ili i dalje ide opcija, dok god treba ? 

 

Pitam jer ako je doista neograničena, koja je svrha homeboxa jer si mogu dijeliti internet s mobitela dok god trebam. 

Ako je ipak ograničena, zašto se reklamira internet kao neograničen ? 

Razumijem da je neograničen po 2 mbita, ali to je baš rekao bih na granici lažnog reklamiranja ? 

A i sama usluga homebox, molim info, ako mi je maximalna dostupna mobilna brzina na internetu na 4G mreži. izmjerena na mobitelu 375 mbit/s (download) koji to homebox ruter može dati istu tu brzinu ? Pitam jer je većina rutera ograničena na 150 mbit/s. 

Dakle koji homebox ruter daje maximalnu propusnu 4G brzinu ?

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @Gorlock,

Dodatnih 50GB u Savršenoj se može aktivirati neograničeno puta mjesečno besplatno.

Brzina Homeboxa najviše ovisi o broju uređaja u blizini i o poziciji u objektu, najbolje je da se nalazi u neposrednoj blizini prozora. Što se tiče routera po meni se čini najbolji ZTE-ov, ali minimalna i maksimalna brzina nisu utvrđene niti garantirane što se tiče Homeboxa.

 

Lijepi pozdrav.

Što se je dogodilo sa 1T prometa? To više nije u ponudi? Strašno, svi reklamiraju neograničen Internet, a ustvari je itekako ograničen pogotovo ako ima više članova obitelji koji koriste Homebox u današnje vrijeme 400GB prometa nije ništa. I onda te ograniče na brzinu iz 1995. godine. Pa sad ti surfaj “neograničeno”. Ne mislim ovdje samo na A1 već na sve providere. Dostupnost priključka preko “kabla” je minimalna, u većini mjesta još uvijek bakrene žice i udaljenost od centrale ogromna. Pa sad ti biraj i surfaj i radi…. strašno.

Razina korisnika 2
Bedž +2

@PolarBear,

kabel, parica i optika su većinom dostupni u gradovima, dok u ruralnim područjima iste nije isplativo provlačiti zbog manjeg broja korisnika. Homebox je zadnja opcija od infrastruktura i kako se nebi narušila kvaliteta interneta svih ljudi na području na kojem se isti većinski koriste zato postoji ograničenje brzine. Ništa ti ne vrijedi imati 1TB, ali bi ti brzina bila 0.5 Mbit/s, ovako ćeš barem imati 2 Mbit/s.

@PolarBear,

kabel, parica i optika su većinom dostupni u gradovima, dok u ruralnim područjima iste nije isplativo provlačiti zbog manjeg broja korisnika. Homebox je zadnja opcija od infrastruktura i kako se nebi narušila kvaliteta interneta svih ljudi na području na kojem se isti većinski koriste zato postoji ograničenje brzine. Ništa ti ne vrijedi imati 1TB, ali bi ti brzina bila 0.5 Mbit/s, ovako ćeš barem imati 2 Mbit/s.

Cekaj, to nema smisla. Kazes ne isplati se uvodit kablove jer nema dovoljnog broja korisnika. A onda za Homebox ili sto vec ima previse korisnika. Mislim… to nema smisla. Evo skini danas neki update za program ili sami program, igru, bilo sto, a da nema po 20gb minimalno. YouTube i ostalno ide na 4k polako. Ja zivim u gradu gdje ima  cca 22 tisuce stanovnika. Da ne pribrajamo sad okolna sela i sl. Dostupnost kablu je samo u centru. Ostatak ima bakrene zice i preveliku udaljenost od centrale za bilo kakav normalan internet. Mislim ok, tebi je mozda dovoljno 2Mbps za otvorit Facebook ili sl. ali ljudima koji koriste internet za ista vise je nista. Ne mislim cak tu ni na optiku nego na to da se kablovi ni nista nije mijenjalo zadnjih 20 godina i da u gradu od 20-30 tisuca ljudi gotovo nitko nema pristup normalnom internetu. I naravno to da ako ima dovoljno ljudi koji bi sa Homebox zagusili vezu do te mjere da je brzina 0.5 onda ih definitivno ima dovoljno da je isplativo obnoviti mrezu. 

I isto tako - cemu promjena sa 1TB na 400GB? Znaci idemo unazad. Tipicno Hrvatski. Ako je broj korisnika porastao do te mjere, nije li onda isplativije drzati korisnike zadovoljnima nego smanjiti im promet pa da traze alternative? I zanimljivo je isto to kako su se svi provideri odlucili na jednak broj prometa… 

Razina korisnika 1

Pozdrav, da ne otvaram novu temu.Korisnik sam nomebox usluge i jako sam zadovoljan i sad je sestra u potrazi za prijenosnim internetom Al joj na netu samo nudi taj super homebox( internet+telefon) a njoj telefon ne treba!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pozdrav, da ne otvaram novu temu.Korisnik sam nomebox usluge i jako sam zadovoljan i sad je sestra u potrazi za prijenosnim internetom Al joj na netu samo nudi taj super homebox( internet+telefon) a njoj telefon ne treba!

Pa ne mora ti sestra koristiti telefon takva je tarifa homebox data i telefon

Odgovori