Spammeri/scammeri sa spoofanim brojevima

  • 7 November 2022
  • 4 odgovora
  • 398 pregleda

Pozdrav,

Dobiva li još netko spoofane pozive od neke crypto investicijske “firme”. Već nekoliko dana svaki put isto, dobijem oko 15:00 poziv sa nepoznatog broja i kažu mi da sam se prijavio na neki crypto investicijski fond i da me zovu da nastavimo sa registracijom. Nakon što kažem da se nisam prijavio na ništa i da me više ne zovu, sljedeći dan isti poziv ista priča. Nekad i prekinem odmah jer se svaki put u pozadini čuje neka glasna tehno glazba kad su oni. Ako se ne javim prvi put na poziv zvat će ponovno za 30min sa drugog broja i ako nazovem ta dva broja kasnije, javljaju se neki ljudi koji kažu da me nisu nikad zvali i da neznaju tko sam. Tako da sigurno nekako spoofaju te brojeve. Može li se tu išta napraviti od strane A1 i/ili policije jer se zbog posla moram javljati na sve pozive i ocekujem nekoliko poziva sa nepoznatih brojeva dnevno. 


Odgovora 4

Razina korisnika 6
Bedž +6

Upiši svoj broj ovdje

https://haveibeenpwned.com/ i vidi gdje ti je broj procurio, vjerojatno s društvenih mreža. 

Prijavi policiji, a i njima kad te zovu reci da ćeš ih prijaviti policiji.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Kad te nazovu reci da povlačiš sve privole za kontakt i upiši broj u Registar Ne Zovi ako glasi na fizičku osobu.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Fpapic pozdrav, savjetujem da te brojeve staviš na block list u svom uređaju.  @Kavopija ti je dao super prijedlog, broj svakako možeš upisati u registar Ne Zovi. 

@nickno hvala na site-u! Izgleda da je pwned preko nekog breacha ali mi je svejedno broj javan i na internetu. Navikao sam na spammere ali nitko jos nije dosad bio ovako uporan i nije spoofao brojeve.

@Kavopija hvala, nisam znao za taj registar

@A1_Manuela bojim se da cu tako blokirati samo random ljude čije su brojeve spoofali i tko im brani da samo nazovu sa novoga… ali razumijem da se tu zapravo i ne može ništa napraviti od moje strane. Nadao sam se da A1 tu može više pomoći ali na onom vašem support telefonskom broju nema kategorije za moj problem. Jeli vi kao operator možete vidjeti njihov pravi broj?

Odgovori