Riješeno

Spajanje LTE pametnog sata sa mobitelom pomoću istog broja

  • 2 December 2022
  • 7 odgovora
  • 1676 pregleda

Poštovani,

 

Moje pitanje vezano je kako piše u naslovu oko spajanja LTE pametnog sata sa mobitelom i to pomoću istog broja.

 

Model mobitela: Samsung galaxy S20+

Model pametnog sata: Samsung galaxy watch 5 LTE

 

Naime, iz mojeg znanja za povezivanje LTE sata i mobitela potrebna je esim kartica - no rečeno mi je da to nije moguće pomoću istog broja te da ovu opciju imaju samo “pravne” osobe. Tu informaciju sam dobila u A1 poslovnici.

Moja je esim karitca s brojem uključena na mobitelu a sad je trenutno spojen preko Bluetootha te naravno da pozivi i poruke rade normalno dok su mobilni uređaj i sat spojeni.

Meni sad nije jasno na koji način spojiti sat sa mobilnim uređajem da sat funkcionira (dolaze pozivi i poruke) iako nije spojen Bluetoothom (van dometa) s mobitelom a da je to preko istog telefonskog broja.

Moj broj telefona je na pretplatničkoj tarifi - samo za informaciju jer znam da je to bitno.

 

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 

Lp, L. Vugrinec

icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 2 December 2022, 20:57

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 7
Bedž +3

Postoji BT i LTE model sata. Prvi radi isključivo uz prisustvo mobitela spojenog na bluetooth a drugi radi sa e-sim karticom a nije moguće imati isti broj (esim) na mobitelu i na satu. Jedino još jedna tarifa i broj. Jel se nešto promijenilo vezano multisim, očigledno nije.

Nemoguće u A1 hrvatska i nikad neće biti moguće...

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kak se svi prave 🙈🙉🙊..nema ni A1, nema ni HT, nema ni Telemach...a zašto nemaju? Pitati HAKOM..bit će da postoji dovoljno ozbiljan razlog zakaj hakom neda multisim

Postoji BT i LTE model sata. Prvi radi isključivo uz prisustvo mobitela spojenog na bluetooth a drugi radi sa e-sim karticom a nije moguće imati isti broj (esim) na mobitelu i na satu. Jedino još jedna tarifa i broj. Jel se nešto promijenilo vezano multisim, očigledno nije.

Sve jasno, šteta što nisam samo prije više istraživala o tome na našim stranicama a ne ovako općenito. Tu je što je - možda za par godina promijene napokon nešto :)

Razina korisnika 7
Bedž +3

Platila si nešto skuplji model od BT modela, koristi ga kao BT dok se nešto ne promijeni ali čisto sumnjam jer se situacija ne mijenja već duže vrijeme. :/

Kak se svi prave 🙈🙉🙊..nema ni A1, nema ni HT, nema ni Telemach...a zašto nemaju? Pitati HAKOM..bit će da postoji dovoljno ozbiljan razlog zakaj hakom neda multisim

Nickno,

Hvala na informaciji. Zanima me je li tko kad probao postaviti pitanje HAKOM-u i kakav je odgovor dobio? Nemam problema sa postavljanjem pitanja državnim institucijama 😀. Hvala i oprostite ako postavljam pitanja koja su možda već odgovorena.

Kak se svi prave 🙈🙉🙊..nema ni A1, nema ni HT, nema ni Telemach...a zašto nemaju? Pitati HAKOM..bit će da postoji dovoljno ozbiljan razlog zakaj hakom neda multisim

Nickno,

Hvala na informaciji. Zanima me je li tko kad probao postaviti pitanje HAKOM-u i kakav je odgovor dobio? Nemam problema sa postavljanjem pitanja državnim institucijama 😀. Hvala i oprostite ako postavljam pitanja koja su možda već odgovorena.

Može im se zaje…. i to čine godinama.

Odgovori