Riješeno

Savršena nakon 100Gb

  • 21 September 2021
  • 17 odgovora
  • 2080 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pozdrav,

na a1 web stranicama ispod tarifa na pretplatu sitnim slovima piše ovo:

 

*Nakon potrošenih 100GB internet prometa u Savršenoj, odnosno 200GB u Bezbrižnoj, brzina se spušta na 2 Mbit/s, a za nastavak korištenja dodatnih 50 GB po brzini do 400 Mbit/s na 4G+/LTE mreži, odnosno do 1 Gbit/s na 5G mreži, potrebno je poslati SMS na 13125 s ključnom riječi SURFAJ.

 

Zanima me što ovo crveno točno znači.

 

Recimo, uzmem Savršenu, potrošim 100Gb, nakon toga mi brzina pada na 2Mbits. Ukoliko želim veću brzini mogu poslati “SURFAJ” i dobivam dodatnih 50Gb po punoj brzini BESPLATNO ili se to dodatno plaća? Također, postoji li ograničenje koliko puta mjesečno mogu poslati tu poruku i zatražiti dodatnih 50Gb po punoj brzini “besplatno”?

Pitam jer nešto slično zadnjih nekoliko godina koristim na HT-u gdje se stalno besplatno reaktivira dodatnih 50Gb po punoj brzini i nema ograničenja koliko Gb i tih paketa mjesečno mogu potrošiti. No A1 je ipak puno ograničeniji pa nekako sumnjam da daje sve to kao HT… 

icon

Najbolji odgovor od A1_Karlo 7 September 2023, 13:03

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 2
Bedž +3

@acer112 Pozdrav, žao mi je čuti da sumnjaš u nas :( Opcija je potpuno besplatna i možeš ju aktivirati neograničeni broj puta. 

Bok,

da napravim reopen stare teme.

Da li je to stvarno neograničeno ili je tu u igri “fair use”, do recimo 300-400GB?

 

Hvala na odgovoru.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Stvarno je neograničeno.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Je, samo na novoj Savršenoj+ ne moraš više slati sms poruku za produljenje fleta nakon svakih 50 giga kao na Savršenoj.

Pa sad ne razumijem zašto to onda ne aktiviraju i za nas na Savršenoj..ionako je ista tarifa.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa sad ne razumijem zašto to onda ne aktiviraju i za nas na Savršenoj..ionako je ista tarifa.

Nije ista, tvoja je zericu jeftinija 😅

Razina korisnika 7
Bedž +4

Koja je jeftinija koja skuplja nebitno obje su neograničene prometom!

Razina korisnika 3
Bedž

Meni je potkraj 8. mjeseca ovo došlo na Bezbrižnoj tarifi.. "OBAVIJEST Postovani, iskoristili ste internet promet po maksimalnoj brzini iz vase tarife. Za nastavak koristenja internet prometa po maksimalnoj brzini, odgovorite SURFAJ na ovu poruku. Nastavit cete neograniceno surfati bez dodatne naplate, uz najvecu dostupnu brzinu. Vas A1"..

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Zlatko , prijeđeš na Apsolutnu i nema više tih sms-ova, a i Apsolutna je jeftinija 50 kn od Bezbrižne, ak sam dobro pročitala na jednom forumu da je Bezbrižna 302 kn

Razina korisnika 3
Bedž

Ne znam jel mogu jer sam produžio ugovor prije cca 5 mjeseci..

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nazoveš i pitaš da li možeš prijeći i eventualno da li će te to nešto koštati, ako si koristio kakve popuste i sl.

Pa sad ne razumijem zašto to onda ne aktiviraju i za nas na Savršenoj..ionako je ista tarifa.

Nije ista, tvoja je zericu jeftinija 😅

A neš ti jeftinoće.. cijena Savršene (stare je s PDV) 28,08€ dok je nova 28,90€.

Sad si razmišljam da se zbog te opcije “ne slanja SMS” preselim na Savršenu+ !

Jel’ to 100% da se ne šalje SMS nakon 100 (kasnije 50), da je to baš “pure flat”?

 

Hvala na odgovoru.

Razina korisnika 6
Bedž +6

U uvjetima korištenja Savršene+ više ne piše ništa o slanju sms-ova ni spuštanju brzina kao za Savršenu.

 

Hvala @nickno 

 

Zanima me, da li netko ima iskustva s time, da nije samo da se “zaboravilo napisati” ili da negdje piše sitno, recimo, ne trebati slati SMS ali ne možete dobiti više od 500GB .. :D

Oprostite na skepticizmu, ali više ni sam sebi ne vjerujem kad su u pitanju teleoperateri i banke i slične ustanove :D :D

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

To su friške tarife i još nitko nije ni mogal dobiti sms, ali ni na webu ispod novih tarifa više ne stoji nikakva napomena, tak da sam poprilično sigurna da nema više sms-a. Ali ako sumnjaš, ti slobodno nazovi SZK i pitaj, ili postavi pitanje tu na forumu i čekaj da ti netko od moderatora odgovori.

Hvala ti..

 

Priložit ću ove tvoje slike iz Uvjeta korištenja. Baš me zanima što će reći :)

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @yoko666, točno je da se na Savršena+ tarifi (a i Apsolutnoj) ne mora slati SMS poruka da bi ponovno dobio internet po maksimalnoj brzini, slanje poruke je ukinuto i tarifa u osnovi ima neograničen internet, dakle možeš surfati bez brige. Iz tog razloga je navedena stavka i ukinuta iz Uvjeta korištenja, jer to više nije jedan od uvjeta na novim tarifama. Na “staroj” Savršenoj i dalje se mora slati SMS poruka, kao i na Bezbrižnoj. :) 

Odgovori