Riješeno

Roaming pitanja

  • 15 January 2023
  • 7 odgovora
  • 728 pregleda

Obzirom da vidim da su ogromne muljaže na roamingu, imam pitanje:

Koja je točno cijena kada se nalazim u EU (Njemačka, Irska) i zovem s mobitela na neki drugi mobilni broj u Njemačkoj?

icon

Najbolji odgovor od nickno 15 January 2023, 10:42

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 6
Bedž +6

Brkaš pozive u inozemstvo i roaming.

Roaming bi bio kad si u Njemačkoj i zoveš broj u Njemačkoj- tad bi ti cijena poziva trebala biti ista kao i da si u Hrvatskoj (naravno, ako si spojen preko nekog od A1 partnera, ako nisi, onda je neka druga cijena). Naravno, cijene su iste sve dok nisi pretežito u inozemstvu (preko 123 dana), a tada ti se naplaćuje i dodatna naknada za roaming

Ako iz Irske zoveš u Njemačku, to je već poziv prema inozemstvu, pa ćeš ga i platiti po cjeniku poziva u inozemstvo- ako imaš uključen neki od paketa, vjerojatno buš platil kao i kad zoveš iz Hrvatske, ako nemaš paket-onda po cjeniku za svoju tarifu.

Evo ovdje imaš cjenike, još ih nisu prebacili u eure, možda i nije baš točan 🤔

https://www.a1.hr/hr/privatni/inozemstvo/opcije/razgovori-prema-inozemstvu

Pa napisao sam kad sam u Njemačkoj koliko košta poziv prema nekome u Njemačkoj, daj vidi opet moje pitanje, pa sasvim jasno piše što sam pitao 🙂

Njihov roaming cjenik je ovaj, a ne onaj koji si ti poslao (iz 2019.godine):

https://www.a1.hr/privatni/inozemstvo/cjenik-pretplata

Problem je što je to sve nejasno, jer u tom cjeniku piše svuda “Cijena minute prema ostalim mobilnim mrežama u HR”, a to me ne zanima.

Zanima me cijena zvanja mobitela na mobitel dok sam u Njemačkoj. Da ne bude onda iznenađenja 😀 kao što to vidim zna biti s telekomima.

Isto me zanima za mobilni promet, koja je cijena prometa dok sam u Njemačkoj?

Kako da znam koji su A1 partneri po Europi da bih onda znao koja će biti cijena?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Je, ali si napisal Njemačka, IRSKA- roaming bi bil NJemačka-Njemačka, a poziv prema inozemstvu Irska-Njemačka, tj.to bi bilo kao da iz Hrvatske zoveš Njemačku. Pozivi prema inozemstvu NIJE isto kao i roaming.

Dakle, svejedno je u kojoj njemačkoj mreži je broj koji zoveš dok si u Njemačkoj (osim ako on tada trenutno nije u Njemačkoj, već je npr.u Hrvatskoj 😛)- cijena poziva ti je ista kao u tarifi,tj.koliko besplatnih minuta imaš u Hrvatskoj, imaš i u Njemačkoj, sve dok nisi pretežno u inozemstvu (više od 123 dana). Isto vrijedi i za internet, ako nije naveden limit za tvoju tarifu u roamingu-imaš cijeli internet paket na raspolaganju. Ali mislim da su sve flat tarife limitirane, tak da sa Savršenom nemreš "savršeno" do u beskraj surfati u roamingu, baš kak ni ja s Fletericom 😛

Razina korisnika 6
Bedž +6

Popis A1 roaming partner mreža bi trebal dobiti u sms poruci, tak mislim. 

Razina korisnika 2
Bedž +3

@zors22 pozdrav, na linku https://bit.ly/2xTeAB5 slobodno provjeriš sve informacije vezano za korištenje A1 mobilne usluge kada se nalaziš u inozemstvu i koristiš roaming uslugu. Pri vrhu stranice slobodno klikneš na opcije Cijene u mrežama Vodafone partnera i Cijene u ostalim mrežama te u tabličnom prikazu provjeriš roaming cjenik ovisno u kojoj zemlji se nalaziš. Pri dnu stranice imaš navedene sve zemlje u koju zonu spadaju i partnerske mreže u roamingu. Prilikom prelaska granice odmah stigne i SMS poruka s roaming cjenikom ovisno u kojoj zemlji se nalaziš te operatera na kojeg si spojen. Također na linku https://bit.ly/3HohSAH slobodno provjeriš informacije za Politiku pravedne uporabe A1 usluge u roamingu kako određene tarife imaju određen broj MB na korištenje bez dodatne roaming naknade kada se nalaziš u inozemstvu i koristiš roamingu uslugu. Popis tarifa na pretplatu i bonove možeš provjeriti odabirom opcije Politika pravedne uporabe u EU/EEA te nakon toga Tarife i opcije – iznosi praga (limita) MB u EU/EEA roamingu na bonove ili pretplatu.

@A1_Boris sori, ali vaš tablice su prekomplicirano objašnjene za usere koji nisu nikad koristili roaming. Stoga pohvale idu isključivo @nickno -u koji mi je to objasnio točno onako kako treba.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zors22 ☹️ Rado ćemo odgovoriti na bilo koje dodatno pitanje ako je ostalo nejasnoća po pitanje teme za koju si nam se obratio. Nije nam bila namjera zbuniti te. 

Odgovori