Riješeno

Raskid ugovora zbog preseljenja u inozemstvo

  • 25 January 2023
  • 8 odgovora
  • 1017 pregleda

Pozdrav, naime planiram preseliti nakon Uskrsa tj. početkom 4. mjeseca u Njemačku i zanima kakav bi proces bio pošto sam pretplatnik (imam mobitel i internet na ugovor na 24 mjeseca)? 

icon

Najbolji odgovor od A1_Anchi 26 January 2023, 15:17

Pogledaj original

Odgovora 8

Razina korisnika 3
Bedž

Ako mjesečno ne otplaćuješ uređaj, onda ti je raskid besplatan sada kada ga nude zbog ovog poskupljenja šta najavljuju, ali ako uređaj otplaćuješ moraš platiti samo preostali broj rata za njega.

Bedž +3

@amanda99 bok, u slučaju raskida usluge na kojoj imaš ugovornu obvezu dolazi do naplate penala. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm? Hakom je bio vrlo jasan- zbog promjene Uvjeta poslovanja (dakle -ne zbog mogućeg poskupljenja, već zbog uvođenja indeksne klauzule u Uvjete) svi telekom operateri dužni su omogućiti raskid ugovora bez penala za one usluge na koje se ta promjena odnosi.

Bedž +3

@nickno trenutno je moguće napraviti raskid usluge bez naplate penala u roku od 60 dana od primitka obavijesti o uvođenju indeksne klauzule. @amanda99  je navela da se seli u 4. mjesecu pa vjerujem da uslugu do tada neće gasiti, a rok za raskid bez naplate penala će do tada proći. 

Također sam komentar ostavila za sve buduće upite kada se ugovor neće moći raskinuti bez penala. 🙂

@A1_Anchi Dakle, to znači da ukoliko se odlučim ugovor raskinuti prije 4. mjeseca neće biti naplate penala ili? Da li onda i dalje moram platiti sve preostale rate za uređaj? Unaprijed se zahvaljujem

@amanda99 ako zahtjev za raskidom ugovora podneseš do 10.03.2023. neće doći do naplate penala za prijevremeni raskid ugovora. Kod raskida ugovora se preostale rate za uređaj naplaćuju jednokratno na zadnjem računu.

Razina korisnika 3
Bedž

A zašto se preostale rate za uređaj moraju platiti odjednom, a ne mjesečno i dalje nastaviti otplaćivati? Mislim da sam negdje i pročitao da su telekomi dužni omogućiti i takav način otplate...

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Zlatko vratiti otplatu rata za uređaj je moguće po raskidu pretplatničkog odnosa iako se može i unutar zahtjeva prilikom raskida navesti da se one “ostave” po računu otplaćivati.

Odgovori