Riješeno

Raskid ugovora!

  • 7 April 2021
  • 29 odgovora
  • 12879 pregleda

U 12 mjesecu kupio mobitel preko webshopa i sklopio ugovor na 24 mjeseca, savršena tarifa. U 3 mjesecu tražim raskid ugovora i tražim da mi pošalju informativni izračun naknade za prijevremeni raskid i pošalju mi ovaj sms:

Obavijest: Saljemo Vam informativni izracun naknade za prijevremeni raskid ugovora za 38591xxxxxx na dan 19.03.2021.:
Preostale mjesecne naknade: 3.993,39 kn
Popusti na uredjaje i usluge: 2.130,00 kn
Naknada za prijevremeni raskid ugovora izracunata prema povoljnijem od navedena dva iznosa je: 2.130,00 kn.
Naknada za raskid dodatno ugovorenih usluga: 0,00 kn
Preostale rate za uredjaj: 0,00 kn
Iznosi ukljucuju PDV
Vas A1 tim
I danas dobijem račun od a1 gdje piše da mi je dug 4.488,33 kuna.

Imat će HAKOM posla

icon

Najbolji odgovor od A1_Sunchica 7 April 2021, 21:23

Pogledaj original

Odgovora 29

Na kraju računa piše da su se pozvali na

Naknada za prijevremeni raskid obracunata je u skladu s clankom 14. Opcih uvjeta poslovanja A1 Hrvatska d.o.o.

a on glasi

 

Članak 14.
Prijevremeni raskid
 

14.1. U slučaju da Krajnji korisnik jednostrano raskine Ugovor ili ako A1 raskine Ugovor krivnjom Krajnjeg korisnika prije isteka razdoblja obveznog trajanja Ugovora (što uključuje i raskid Ugovora u slučaju prijenosa broja), Krajnji korisnik obvezan je platiti ukupan iznos svih preostalih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja Ugovora ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako je plaćanje te naknade povoljnije za Krajnjeg korisnika.

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@zoranp situaciju nam kolege već provjeravaju, molim samo za malo strpljenja dok ti se ne jave povratno. 

Neka kolege pogledaju taj sms što mi je poslan i poslušaju razgovor prije nego ste mi poslali poruku. Ali imam sve snimljeno i sačuvane sve poruke ako vi slučajno nemate i objasnite mi ovo iz članka 14.

“Krajnji korisnik obvezan je platiti ukupan iznos svih preostalih mjesečnih naknada za ostatak razdoblja obveznog trajanja Ugovora ili naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako je plaćanje te naknade povoljnije za Krajnjeg korisnika.”

Što je za mene povoljnije od ova dva ha.

Preostale mjesecne naknade: 3.993,39 kn
Popusti na uredjaje i usluge: 2.130,00 kn

 

Zato sam i pitao koliki bi bili penali da ste rekli 4.488,33 kuna naravno da nebi raskidao ugovor ali vi rekoste 2.130,00 kn  ajde da ste se prevarili za 100-200 kuna ali za duplo ipak je neozbiljno i neodgovorno.

Bedž +1

@zoranp Kako smo i privatno dogovorili, sve je na provjeri pa ono što mogu je zamoliti za strpljenje. Čujemo se! 

To se riješi odmah ako se hoće a strpljenja nemam jer kao što napisah bio sam u Osijeku u vašoj poslovnici prije nego sam otišao u t-com i htio odmah platiti penale da budem miran upravo da nedođe do ovoga i da točno znam koliki su penali. Ali valjda je vama zanimljivije ovako, nije mi jasno u današnje vrijeme gdje sve možeš obaviti u 5 minuta vi mrljavite danima.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zoranp Odgovoreno i na privatnu poruku. Primi isprike na čekanju do odgovora. 

Pišem ovdje na forumu zbog drugih korisnika da neprođu kao ja, ali imam sve pozive snimljene i sve poruke sačuvane, ovdje nije aljkavost i nebriga jedne osobe već više njih. Nadam se da ćete kao što sam tražio obustaviti naplatu prije nego se riješi postupak. I nadam se da neću morati HAKOM-u sve slati da ćete to riješiti kako je meni i bilo rečeno prije pokretanja raskida sa moje strane. Znači 2.130,00 kn a ne kao što vi poslije napisate 4.488,33 kuna . I čudno kako se uvijek u konačnici ako pogriješite uvijek je u vašu korist a ne nas korisnika. I jedva čekam da stavim točku na a1 i nikada više kod vas.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zoranp , ako sam dobro razumjela i ako se dobro sjećam- ti si uzeo xiaomi mi 11 na pretplatu u A1, platio odmah 1599 kuna i sljedećih 24 mjeseca bi trebal plaćati 189 kuna, aaaliii-ti nakon 3 mjeseca odlučuješ raskinuti ugovor i tražiš od A1 procjenu penala koje trebaš platiti....i onda se čudiš kaj ti flagship od cca 6.900 kuna koliko košta, dolazi na naplatu u cjelosti

Koji sam ja bedak onda kaj sam S21 Ultru kupila u SD, kad sam ga mogla dobiti jeftinije u A1, potpisati pretplatu, predomisliti se za 3 mjeseca, a kako A1 ne prima nazad korištene mobitele, mogla sam se isto tak praviti blesava i misliti da trebam platiti SAMO popust, a ne i punu cijenu mobitela, pa lipo doći ovdje i pljuvati po A1 zato što mi flagship od 11.000 kuna neda za 6.000 kuna 🤣

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo mogu ti ja objasniti ako STVARNO ne razumiješ kaj trebaš platiti:

"

Što je za mene povoljnije od ova dva ha.

Preostale mjesecne naknade: 3.993,39 kn
Popusti na uredjaje i usluge: 2.130,00 kn"

 

Plaćanje preostalih rata (do 24 mjeseca) za tebe je nepovoljnije jer bi u tom slučaju trebao i vratiti mobitel, a A1 ni ostali operateri baš i ne uzimaju natrag korištene mobitele jer će ih teže prodati, a moraju ih prodati po znatno nižoj cijeni kao rabljene.

Dakle, potpisivanjem ugovora dobio si popust od 2.130 kn, i za tebe je povoljnije taj penal, jer zadržavaš i mobitel-kojeg naravno moraš i platiti u cijelosti, jer u pretplati ti je bilo i otplata mobitela,a ne samo pretplata

Kao prvo nisam uzeo xiaomi mi 11 a kao drugo zašto mi nisu u a1 napisali da će mi penali sve skupa biti  4.488,33 kuna  jer onda nebih prekidao pretplatu i naravno da sam spreman platiti mobitel koji sam kupio kod njih. I kao treće u poslovnici u Osijeku mi isto nisu rekli sveukupnu cifru za raskid jer kao što napisah nebih onda ni prekidao pretplatu a kada sam ih zvao naglasio sam da sam uzeo i mobitel uz pretplatu. A nepravim se blesav kao što ti misliš i da pravim kalkulacije.

I sada ti kao stručnjakinja objasni mi ovo:

Naknada za raskid dodatno ugovorenih usluga: 0,00 kn
Preostale rate za uredjaj: 0,00 kn
Iznosi ukljucuju PDV
Vas A1 tim

Znači stručnjaci među kojima i ti su trebali napisati;

Preostale rate za uredjaj: 2,205 kn .

I onda bi meni glupanu koji nije pametan kao ti i banda u a1 bi bilo jasno da će cifra biti preko 4 tisuće kuna i onda bih ja i dalje ostao u a1 dok ne istekne ugovor. A nisam razmišljao kao ti da dobijem jeftinije mobitel i da igram neke prljave igrice jer je t-com svjetlosnu godinu od a1.

Ovo mi je prvi puta da raskidam ugovor otkada imam telefon, a to je jako dugo i to je bilo zbog njihovog smanjenja brzine na 2mb/s.

Sretan sam što uvijek ima netko pametan kao ti pa zna glupanima poput mene objasniti kako a1 nije pogriješio i to više puta u mome slučaju ali ja sam to smislio još prije tri mjeseca jer sam htio jeftino uzeti mobitel preko a1 kako bi ti rekla.ha.

Evo mogu ti ja objasniti ako STVARNO ne razumiješ kaj trebaš platiti:

"

Što je za mene povoljnije od ova dva ha.

Preostale mjesecne naknade: 3.993,39 kn
Popusti na uredjaje i usluge: 2.130,00 kn"

 

Plaćanje preostalih rata (do 24 mjeseca) za tebe je nepovoljnije jer bi u tom slučaju trebao i vratiti mobitel, a A1 ni ostali operateri baš i ne uzimaju natrag korištene mobitele jer će ih teže prodati, a moraju ih prodati po znatno nižoj cijeni kao rabljene.

Dakle, potpisivanjem ugovora dobio si popust od 2.130 kn, i za tebe je povoljnije taj penal, jer zadržavaš i mobitel-kojeg naravno moraš i platiti u cijelosti, jer u pretplati ti je bilo i otplata mobitela,a ne samo pretplata


I još ovo zar mi u Osijeku u poslovnici nisu mogli tako objasniti ha, rješavao sve preko webshopa i poslije nisam ni gledao što je sve napisano tamo. I BAŠ ŠTETA ŠTO SI TI NA FORUMU, TAMAN MISLIO JEFTINO DOBITI MOBITEL XIAOMI MI10T PRO I TI MI POKVARI PLANOVE.:grin:

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dakle-preostalih rata za mobitel NEMA, jer si odlučio prekinuti ugovor, drugim riječima-mobitel ti dolazi na naplatu u cjelosti i oduzima ti se popust...kaj misliš zakaj je u mjesečnoj pretplati posebno navedena mjesečna rata otplate mobitela? Upravo zato da kod raskida ugovora operater ne bude oštećen za cijenu mobitela, a što su obilato koristili znalci zakonskih rupa prije 10-tak i više godina (jedan moj kolega se čak javno hvalio pred svima na koji način on u Vipu/A1 dolazi do najnovijih mobitela svaka 3 mjeseca)

Kažem ti da nisam ni gledao sve to, skidaju mi sa računa pa ni ne obračam pozornost na to. Nije problem neka mi nastave skidati za mobitel još tih 2,205 kn -a ovih 2300 kuna odmah mogu platiti. A mogu im i vratiti mobitel pa da nemam nikakav dug . Žalosno je da mi ti moraš objašnjavati sve to. Jer da su mi tako rekli ostao bih u a1 jer vidjeh da su promijenili u savršenoj tarifi da nema više smanjenja brzine nakon 100 gb, napokon da netko i razmišlja u a1 i prihvaća savjete korisnika. Hvala ti, sada mi je sve jasno. Sada čekam što će mi odgovoriti iz a1 jer im nemogu sve platiti odjedanput.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm? Pa ti si odlučio raskinuti ugovor, a mislim da i u uvjetima korištenja a1 usluga piše da se kod raskida ugovora uređaj (mobitel) uzet pod bilo kakvim pogodnostima otplaćuje odmah u cjelosti. E sad, da li se možeš dogovoriti da ga i dalje otplaćuješ u ratama- ne znam, to moraš pitati njih.

Pa ne znam kaj se posebno ima objašnjavati kod naplate robe (mobitela) pri raskidu ugovora. Pa i banke ti blokiraju račun ako odeš u nedozvoljeni minus i kompletni dopušteni dozvoljeni minus ti ponište, pa recimo imaš dozvoljeni minus 15.000 kuna i ti odeš samo 15 kuna preko toga i odmah si banci dužan isplatiti 15.000 kuna, tj. nemaš više uopće dozvolu minusa 🙄

Razina korisnika 4

Zoranp,hvala ti na info da se u Savršenoj nema smanjivanja brzine nakon potrošenih100GB.

Sada idem uzeti tu tarifu!

Ovo su ti sada uvjeti u Savršenoj.

*Nakon potrošenih 100GB internet prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s, a za nastavak korištenja dodatnih 50 GB po brzini do 400 Mbit/s potrebno je poslati SMS na 13126 s ključnom riječi NASTAVI.

Tako su trebali napraviti odmah ali bolje ikada nego nikad.

“Iznos mjesečne naknade tarife Savršena uključuje neograničene minute i SMS poruke prema svim nacionalnim mrežama te neograničeni mjesečni podatkovni promet u Hrvatskoj, uz maksimalnu brzinu prijenosa podataka do 400 Mbit/s za prvih 100 GB iskorištenog podatkovnog prometa, nakon čega se brzina prijenosa podataka smanjuje na brzinu do 2 Mbit/s, a nastavak korištenja podatkovnog prometa po brzini do 400 Mbit/s korisnik postiže slanjem ključne riječi NASTAVI na 13126 čime se dodjeljuje novih 50 GB podatkovnog prometa, što korisnik može aktivirati neograničen broj puta, nakon što potroši u potpunosti prethodno dodijeljenih 50 GB.”

https://ssc.a1.hr/documents/10307706/1414813961/Uvjeti-koristenja-pretplatnickih-tarifa-Mala-Dobra-Savrsena-Bezbrizna-new.pdf/f69e6176-5e84-96c6-678a-b40025c69f4f?t=1617348568798

 

nickno 

,zar je to ovima iz a1 bilo problem objasniti, kao da svatko čita uvjete korištenja. Ovako hrpa dopisivanja i zvanja sa moje strane a onda mi ti sve objasniš. Jednostavno da su rekli, penali toliko, otplata uređaja toliko, sve skupa toliko i da su mi to rekli prije raskida ugovora, do ovoga nebi ni došlo. Kao što su mi poslali račun tako su mogli odgovoriti i na moj upit, poslati mi isto to.  Ali nevrijedi više pisati jer se sve vrti u krug. A1 je na potezu.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Paa, objasnili su ti na računu 🙄.

Zadnja stavka ti je otplata rata mobitela.

Ili si stvarno mislio da mobitel od 7.000 kuna možeš dobiti za 3.500 kuna? Pa nije ti A1 Njuškalo 🤣. Isto bi prošao i na HT.

Ne znam koji potez očekuješ od A1. Ili od HAKOM-a. Da legalizira tvoj pokušaj "skrivanja" mobitela iz tvoje obveze prema A1?

Upravo to očekujem od a1 ili HAKOMA, pročitala si me odmah a ovi iz a1 nisu, samo si pogriješila što mob ne košta a i nije koštao 7.000 kuna, samo šteta što nisam uzeo Huawei ali sada je svejedno kada prevara nije uspjela. U a1 savršeno objasne kada ih nešto pitaš. Ali ću svakako poslati HAKOMU, tko zna možda uspije moj pokušaj skrivanja i dobivanja skupoga mobitela u pola cijene a možda i za trećinu cijene pa bude a1 i bolji od njuškala. T-com je svjetlosnu godinu bolji od a1, stabilnija brzina, nema oscilacija kao u a1 i stručnije osoblje, barem znaju objasniti sve što ih pitaš, jedina moja greška je što odmah nisam išao u t-com.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ah, oprosti kaj sam se zabunila po pitanju xiaomija- nije 11 već 10t pro, malo jeftiniji, a opet i ne tak jeftin mob. 

Opet, nebitno koliko je mobitel koštao - i on spada pod tvoju obvezu prema A1, šteta kaj nisi izdržal do kraja ugovora, popust ti je baš bil dobar. Ovak možda malo jesi ispal ia-ia, mobitel koji se može nabaviti za 3.500 kuna ti sad trebaš platiti 4.400 + ono kaj si već platio u ova 3 mjeseca (ne računam ovdje savršenu tarifu, uslugu si koristio)

Ma nije bitno, živciralo me što su smanjivali brzinu u Savršenoj na bijedna 2mb/s a kao što napisah sada su omogučili da slanjem sms-a stalno imaš maksimalnu brzinu, a i tako nevolim kupovati polovne mobitele. I za sada prezadovoljan u t-comu, brzina nikada nije ispod 50mb/s i stabilna je i veća mi je brzina interneta jedino što 5g nije svagdje isti, negdje je slabiji od 4G. Sve u svemu nije mi žao, bitno da sam zadovoljniji a ostalo je nebitno. Da su iz a1 bili stručniji i da su mi objasnili kao ti a posebno da im je u planu u Savršenoj napraviti to što sam im tisuću puta pisao, nebih ni odlazio od njih. Mobitel bi me i tako koštao koliko ga sada moram platit, pa je svejedno dali a1 ili nekome drugome. Hvala ti što si mi sve objasnila jer me živciralo sve to, sada platiti njima dug i adio a1.A tome mobitelu je i sada cijena oko 4.000  kuna ako kupuješ novi, govorim o modelu 8/256.

Znam da nije u sklopu ove teme ali brzina na mobu, kod mene doma.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Znam, vidjela sam da mu je cijena 4.600 kn, mada ga se može naći i po 3.500, koliko bi tebe koštal u A1 da si izdržal do kraja ugovora 😉. 

A to s brzinama-da,A1 umjesto naprijed ide unazad 🤣, mada nemrem reći da je mobilni A1 net u ZG spor, puno brži je nego na moru 😒

Ma nevrijedi 1000-2000 kuna manje ako me nešto živcira, samo još da iz  t-com-a ispoštuju dogovor (a vjerujem da hoće) u vezi HUAWEI B818-263 i povoljnije tarife gigaboxa i taman to vratim u 2 godine.  Negdje dobiješ, negdje izgubiš. Uglavnom kada stavim točku na a1, objavim ovdje.

Isprika svima koje sam ispljuvao i svašta napisao, posebno agentima u privatnim porukama.

 

 

Odgovori