Riješeno

Problem sa plaćanjem usluga preko mobilne aplikacije videoigra bonovima

  • 19 August 2021
  • 5 odgovora
  • 128 pregleda

Pozdrav, kada pokušam platiti za uslugu na mobilnoj aplikaciji videoigre pojavi se tekst koji kaže da je došlo do pogreške OR-RCP-01 te da pokušam ponovno kasnije. Probao sam sve od ponovnog ulogiranja, reinstaliranja aplikacije i restartiranja mobitela, ali je rezultat isti. Također spoimnje niz brojeva i slova koji su najvjerojatnije kod vezan za problem.

Ako znate moguće rješenje molim podijelite. Hvala.

icon

Najbolji odgovor od nickno 21 August 2021, 14:05

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav @Roko Les,  za kupovinu digitalnog sadržaja u Apple App Store i Google Play trgovini, postoje 3 limita, a to su:

  • Maksimalni iznos pojedine transakcije za kupovini u iznosi 375 kn
  • Dnevni limit je 20 transakcija
  • Ukupni mjesečni iznos koji se može potrošiti iznosi 500 kn

Jesi li možda dosegnuo limit?

Pozdrav @A1_Drazen , hvala na prijedlozima koji bi mogli biti problemi, ali niti jedan nije točan u mom slučaju. Do sada uopće nisam kupovao nešto sa bilo koje aplikacije, dakle sigurno nisam dosegnuo limit.

Je li moguće da je problem u tome što se transakcija obavlja direktno sa aplikacije (ne preko Google Play) pa dolazi to pogreške pri spajanju A1 računa s aplikacijom?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Znači, ti u aplikaciji ne vidiš da se otvara prozor na kojem piše Google Play i odabir A1 sim kartice za naplatu, već te link vodi na web stranicu aplikacije, što je protivno uvjetima Google Playa? 

Sve mikrotransakcije unutar aplikacija iz Google Playa moraju ići preko Googlea na naplatu i možda je tvoja sreća da nemaš navedenu i kreditnu karticu kao način plaćanja, jer bi najvjerojatnije ostao bez novaca, a aplikacija bu (zbog načina naplate koji krši Googleove uvjete) vrlo brzo uklonjena iz trgovine.

Ili može biti da developer ne prihvaća kartice mobilnih operatera kao sredstvo za plaćanje, već trebaš imati kreditnu karticu. YoutTube tek odnedavno možemo platiti SIM karticom, mogli smo se pretplatiti samo ako smo imali registriranu kreditnu karticu, pa zato uopće i nisam iskoristila Samsungovu promociju 4 mjeseca Youtube badava nakon kupovine S9+, jer je Google tražio kreditnu karticu, mada je već tada sklopio ugovor s A1 (pretplatnik sam Lookouta od 2017.). Kad sam kupila S21 ultru, ugodno sam se iznenadila kaj je Google napokon omogućio plaćanje simicom za YouTube, pa sad eto koristim 4-mjesečnu besplatnu registraciju zahvaljujući Samsungovoj promociji.

Ispričavam se na pogrešnoj informaciji. Kada je @A1_Drazen rekao da je transakcija u Google Playu mislio sam da se trebao otvoriti cijela Google Play aplikacija, ne samo prozor.

Sada sam još jednom provjerio i aplikacija otvara prozor za Google Play kada pokušam obaviti transakciju.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A onda, nažalost, developer ne prihvaća (još) plaćanje karticama mobilnih operatera ili nije dopustio tu mogućnost. 

Čitajući recenzije za Netflix, ni njega se nemre platiti sim karticom, ja ga ne koristim (a ne mogu ga deinstalirati), pa ti ne mogu 100% reći da li je to istina.

Odgovori