Riješeno

Prijevremni raskid ugovora

  • 8 May 2023
  • 20 odgovora
  • 695 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 12 odgovora

Pozdrav ovako predkraj 4 mjeseca sam uzeo IPhone 14 i ugovornu obavezu 24 mjeseca eh sad u medevremnu sam si na internetu naso u nekim trgovinama jedan drugi mobitel. Uglavnom zanima me s obzirom da je ugovor sklopljen u poslovnici od A1 da li ja mogu vratit uređaj nisam ga ni koristio puno. Mozd 2 puta ako je punjen. Znaci da li mogu vratit uređaj i raskinut ugovornu obavezu i ostat na pretpali bez ugovorne obveze bez penala itd ako je to moguće. 
U drugom slučaju da si ostavim uređaj i raskinem ugovor pretpostavljam da bi morao platit 1606€ . Posto mi na racunu piše cijena 1606 popust uz ugovornu obavezu je 947€ mjesečno plaćam oko 30€ 24 rate + 659 sto je trebalo odma Dat. Ako sam shvatio trebao bi otplatit 1606€ uređaj jer mu je to puna cijena u A1 bez ugovorne obaveze ili bi cijena bila malo veća ipak?

 

icon

Najbolji odgovor od nickno 8 May 2023, 12:46

Pogledaj original

Odgovora 20

Razina korisnika 6
Bedž +6

1606€? Kaj imaš verziju od 512 GB RAM-a?? Pa i ona je drugdje jeftinija za 200 eura, baš si si fino smjestil 🤭.

U slučaju prijevremenog raskida korisnik plaća one penale koji su povoljniji za njega. Ili preostale mjesečne rate pretplate ili otplata uređaja, koju i dalje možeš ugovoriti da plaćaš na rate (uređaj). Pa sad ti vidi kaj je jeftinije za tebe, tj.pošalji upit SZK koliko bi te koštal raskid ugovora u oba slučaja.Uređaj ostaje tebi, ne znam tko bi uopće i kupio rabljeni i to iPhone od operatera, a A1 nije u interesu da proda iPhone ispod cijene jer je upotrebljavan.

Ili ga prodaj na njuškalu, a plati A1 kaj duguješ.

1606€? Kaj imaš verziju od 512 GB RAM-a?? Pa i ona je drugdje jeftinija za 200 eura, baš si si fino smjestil 🤭.

U slučaju prijevremenog raskida korisnik plaća one penale koji su povoljniji za njega. Ili preostale mjesečne rate pretplate ili otplata uređaja, koju i dalje možeš ugovoriti da plaćaš na rate (uređaj). Pa sad ti vidi kaj je jeftinije za tebe, tj.pošalji upit SZK koliko bi te koštal raskid ugovora u oba slučaja.Uređaj ostaje tebi, ne znam tko bi uopće i kupio rabljeni i to iPhone od operatera, a A1 nije u interesu da proda iPhone ispod cijene jer je upotrebljavan.

Ili ga prodaj na njuškalu, a plati A1 kaj duguješ.

Kolko sam vidio na ekupi taj uređaj je tamo 200 i nes € jeftiniji. iPhone nije nešto upotrebljavan vise je bio u ormaru nego se koristio. Kolko sam vidio u slobodnim prodajama taj je malo jeftiniji nekih 200€ .

Razina korisnika 7
Bedž +4

Karlo30  Kad se kupuje kupuje se sa stilom. Ma ostavi si 14 već ćeš ga za nešto koristiti ne isplati se raskidati ugovor. Ili na oglasnik i prodaj ga.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Je, @daworin , i ja sam se pitala kaj je to našao bolje od iPhonea 14, da nije morti S23 Ultru i besplatni Galaxy Watch 5 😛. I mene svrbe prsti da ju naručim na Samsung webu 😄

@Karlo30 ,nema veze kaj nije puno korišten, nije nov i A1 ga nebu uzel nazad, pogotovo nakon 4 mjeseca. Kao kaj smo ti i daworin i ja već rekli-prodaj ga, i kupi si kaj želiš. Barem iPhoneu ne pada cijena drastično -pa nikad

Je, @daworin , i ja sam se pitala kaj je to našao bolje od iPhonea 14, da nije morti S23 Ultru i besplatni Galaxy Watch 5 😛. I mene svrbe prsti da ju naručim na Samsung webu 😄

@Karlo30 ,nema veze kaj nije puno korišten, nije nov i A1 ga nebu uzel nazad, pogotovo nakon 4 mjeseca. Kao kaj smo ti i daworin i ja već rekli-prodaj ga, i kupi si kaj želiš. Barem iPhoneu ne pada cijena drastično -pa nikad

Pa nije korišten 4 mjeseca nego je kupljen krajem 4. Mjeseca. I na racunu piše cijena 1606€ popust ugovorna obveza 974€ znaci odmah bi platio 659€ i 30€ otplata uređaja, a recimo u mall.hr takav dođe 1400 ili 1500€ ne znam sad a drugi s vise memorije 1614 tako nes. Sad nezz jel mogu ovi u prodvanoci raskinut ugovor i da im da mobitel ili moram mailove pisat

Razina korisnika 6
Bedž +6

Uređaj bi mogal vratiti jedino da ga uopće nisi otvaral, već da ti je neotpakiran ležal u ladici. Budući da si ga koristil pa makar i dvaput, korišten je, a i istekal ti je rok od 3 dana kad si mogal i raskinut ugovor i vratit neotpakirani uređaj bez penala. Tak da- ti probaj, ali čisto sumnjam da ćeš moći vratiti korišteni uređaj.

Meni je uvijek tako kupim nešto onda vidim bolju ponudu. Nebitno mobitel ili šta već, a piše 14 dana na webu da je pravo za predomišljanja tak da Nezz.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Najbolje u samoj trgovini gdje si ga kupio tj VIP centar raskinuti taj ugovor

Najbolje u samoj trgovini gdje si ga kupio tj VIP centar raskinuti taj ugovor

Ma bio u drugom centru  i rekli su kao da je problem sto sam ga otvarao da jedino mogu Poslat žalbu i da će odg u roku 14 dana. Kao da sam kupio Mercedes tak da ak ne odobre povrat jedino ostaje raskid s penalima al msm da bi onda morao platit i ovih 947€ popusta znaci 659+947=1606 € a u slobodnoj prodaji pro max 256 Gb 1612€. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

14 dana ti je rok za raskid bez penala ako si sklopil ugovor na daljinu, tj.telefonski,ili putem weba, a ti si napisal da si sklopil ugovor u A1 poslovnici.

Pa i govorimo ti da je problem u otvorenom,tj.korištenom uređaju. Da je mobitel bio neotvaran-bez problema bi ga mogao vratiti čak i bez penala iako si prešal rok.

Ako ti ne odobre povrat, da, plaćaš punu cijenu uređaja, kak si navel 947 €. Možeš se dogovoriti da to i dalje otplaćuješ u ratama, a iPhone prodaš i kupiš kaj želiš.

Heh, pa iPhone i jest Mercedes naspram drugih mobitela, uz izuzetak naravno S23 Ultre, koja je Rolls Roys naspram svih ostalih 😜

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma najbolje prodaj ga.

ne čačkaj ništa i trpi glupost 2 godine

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nije nam još rekal kaj je našal bolje od iPhonea 14. I to svega desetak dana od kupnje jednog od najboljih mobitela na svijetu. I nisam se šalila-parirati mu može jedino S23 Ultra, tak da mi nije jasno zakaj je on uopće nezadovoljan svojim izborom.

Nije nam još rekal kaj je našal bolje od iPhonea 14. I to svega desetak dana od kupnje jednog od najboljih mobitela na svijetu. I nisam se šalila-parirati mu može jedino S23 Ultra, tak da mi nije jasno zakaj je on uopće nezadovoljan svojim izborom.

Stvar je u tome da moj ima 128 Gb, i dođe 1606€ kolko sam shvatio racun od A1 cijena uređaja 659€ odma 947€ popust s UO, mjesečno 30€ uređaj + tarifa 26€ a u slobodnjoj prodaji po cijeni 1612€ ima iPhone od 256GB isti model. Dobro ima i na njuškalu za 1300€  od 256Gb rabljeni.  Protiv iPhona ja nemam ništa . Istina imaju par mana baterija i nemoze se dogradit memorija. Al dobro iPhone koristim valjda od 7. Osnovne nekih 15 godina. Prvi je bio 5, pa 6, pa 7 poslje 7 ostale preskočio otišo na 12 pro i sa 12 pro prešao na 14 pro max i to taman 4 mjeseca pred izlaz 15. Jedino da ima tih 128 gb vise bilo bi mi taman.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa sad, ako nikak drukčije ne ide, a ti probaj ovo, prva je cijena za Pro, druga je cijena za Pro Max, koja je razlika u ta dva moba, to valjda ti znaš kao dugogodišnji iPhonaš 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Samo ne kužim zakaj nisi provjeril na a1 webu cijenu, dobil bi 256 GB za 1400 i neš eura

 

I cijena samog iPhone 14 Pro Max 256 GB na a1 webu

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Samo ti njega prodaj najjednostavnije će ti biti.

Razina korisnika 7
Bedž +4

A i možeš uživati u njemu do kraja njegovog vijeka trajanja.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ae, a niš ga ne košta da uputi molbu A1 za zamjenu 128 za 256 GB. Možda mu i izađu u susret.

Ali pored iClodea ne znam kaj je jako bitno imati 128, 256, 512 ili 1T memorije, tak svejedno. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Karlo30 Sad sve znaš i kreneš u akciju.

Odgovori