Riješeno

PRIJEVREMENI RASKID I PENALI

  • 16 January 2018
  • 10 odgovora
  • 22106 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 3 odgovora
Pozdrav.....evo pišem i ovdje da vidim hoću li dobiti još različitih informacija. Naime do sada sam bio na nekoliko različitih VIP prodajnih mjesta.....što kod VIP partnera što u VIP centrima i svaki su mi raspalili neku drugačiju brojku penala za prijevremeni raskid ugovora.....od 800 kuna do 5000 kuna.
Da pojasnim.... Imam VIP trio paket (cijena: 344,00 - popust 132,00 = 212,00 + PDV 53,00 = 265,00) ... zatim pretplatu za mobitel Bez granica XL (cijena 256,00 - popust 128,00 + naknada za korištenje mreže 8,00 + PDV 34,00 = 170,00 kuna). Imam također još 4 rate otplate uređaja ( dakle 4 x 130,00 = 520,00). Ugovor mi istječe 28.5.2018.
Razlozi za raskid odnosno prijelaz u drugu mrežu:
1) slab signal i pucanje veze kad odem na selo.
2) Prodao sam mobitel Samsung Galaxy S7 edge nakon dva servisa i ne želim treći, a uskoro istječe jamstveni rok te mi treba novi mobitel i ne mogu čekati do 1.3.2018. kad najranije mogu produljivati ugovor.
3) Tarifa Bez granica XL više ne postoji i morao bih prelaziti u sadašnju mobilnu M - 179,00 kuna u kojoj mi je uređaj koji želim (Samsung Note 😎 nenormalno skup 2299,00 jednokratno + 180,00 kuna mjesečno (6619,00 ukupno - za taj novac može se kupit uređaj u slobodnoj prodaji i to dual SIM) - za usporedbu T-COM nudi u najboljoj L tarifi (koja je najsličnija ovoj VIPovoj M tarifi) 199,00 za tarifu i 135,00 otplatu uređaja na 36 rata uz 0,00 kuna jednokratno = dakle 334,00 ukupno (sam uređaj izađe na otplatu 4860,00 što je 1759,00 jeftinije nego u VIP-u.
Zanima me dakle sljedeće:
1) Koliko bih morao platiti VIP-u jednokratno za raskid mobilnih usluga (Bez granica XL) i da li je uopće moguće raskinuti samo taj dio usluge jer mi je spojeno sve na jednom računu?
2) Koliko bih morao platiti VIP-u za raskid svih usluga, dakle i Trio paketa i tarife Bez granica XL ako moram raskinuti sve.... naime ako ne moram za sada bih Trio paket zadržao jer kao što sam rekao prvenstveni razlozi se tiču mobilnih usluga.
3) U odnosu otplate uređaja na rate koji iznos plaćam da li to doista jesu 4 x 130 = 520,00 kuna ili će VIP i tu naći neki veći iznos.... i moraju li se sve 4 rate platiti odjednom ili je moguće nastaviti plaćati rate? Pretpostavljam da moraju.
icon

Najbolji odgovor od A1_Ivana 5 March 2018, 10:09

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 5
Bedž +2
Koliko sam shvatio istek ugovorne obveze ti je blizu tako da ti je moj savjet nemoj raskidati jer ti ni VIP neće to obaviti do 1.3.

Ako misliš preći kod drugog operatera neka ti oni plate penale, uglavnom pristaju na to.
Možeš prekinuti samo mobilnu ali ako imaš popust konbiniraj i uštedi na trio paketu gubiš ga.

A izračun penala... meni su obračunali ovako:
- Popust na tarifu puta mjeseci do kraja ili 128 x nešto =
- Mobitel rata puta mjeseci do kraja, to si izračunao 520
Sve se plača odjednom :)

Najbrži način je da pokreneš prijenos broja a VIP će već obračunati jer ako tražiš izračun proći će još barem 20tak dana.
Razina korisnika 3
Ivane bok,

možeš nam telefonski uputiti zahtjev za detaljnim izračunom naknade za prijevremeni raskid ugovora. Samo se javi na 0800 091 091 i dostavljamo crno na bijelo ;)
Što se tiče tvog zadnjeg pitanja - rate se naplate jednokratno nakon raskida na zadnjem računu.
Evo konacno docekao da imam tri mjeseca do isteka ugovora.....mislim ajde hocu uzet neki dobar mobitel obvezat se nakon 8 godina na jos dvije za fiksni trio paket.....sto dobijrm od vipa.....NIŠTA....kazu ako hoces Samsung Note 8 moras ga u kesu platit odmah 1800 kuna.....Gllalaxy s9+ ne mozes uopce uzet jer nije u redovnoj prodaji.....ako nakon toliku godina i prisjecnog racuna od 600 kuna mjesecni nisam zasluzio nista vise od onog sto vip nudi u redovnoj prodaji onda ZBOGOM vip.....i nikad vise
Ivane bok,

možeš nam telefonski uputiti zahtjev za detaljnim izračunom naknade za prijevremeni raskid ugovora. Samo se javi na 0800 091 091 i dostavljamo crno na bijelo ;)
Što se tiče tvog zadnjeg pitanja - rate se naplate jednokratno nakon raskida na zadnjem računu.


Ovo što ste napisali nije istina. Nazvao sam službu za korisnike i rečeno mi je da ne mogu dobiti crno na bijelo iznos penala nego samo okvirno....a okvirno sam dobio prvo iznos od 2546 kuna....kad sam rekao da to nije moguće s obzirom da mi je do isteka preostalo manje od tri mjeseca....onda sam dobio iznos 718 kuna.....Kad sam pitao što to uključuje i što je tih 718 kuna gospođica mi nije mogla reći. Molim Vas službeni mail na koji mogu poslati službeni zahtjev i s kojeg mogu dobiti službeni odgovor....koliko vam moram platiti za prekid pretplatničkog ugovora za XL mobilnu tarifu ????
Razina korisnika 3
Ivane bok,

možeš nam telefonski uputiti zahtjev za detaljnim izračunom naknade za prijevremeni raskid ugovora. Samo se javi na 0800 091 091 i dostavljamo crno na bijelo ;)
Što se tiče tvog zadnjeg pitanja - rate se naplate jednokratno nakon raskida na zadnjem računu.


Ovo što ste napisali nije istina. Nazvao sam službu za korisnike i rečeno mi je da ne mogu dobiti crno na bijelo iznos penala nego samo okvirno....a okvirno sam dobio prvo iznos od 2546 kuna....kad sam rekao da to nije moguće s obzirom da mi je do isteka preostalo manje od tri mjeseca....onda sam dobio iznos 718 kuna.....Kad sam pitao što to uključuje i što je tih 718 kuna gospođica mi nije mogla reći. Molim Vas službeni mail na koji mogu poslati službeni zahtjev i s kojeg mogu dobiti službeni odgovor....koliko vam moram platiti za prekid pretplatničkog ugovora za XL mobilnu tarifu ????


Možeš poslati na sluzba.za.korisnike@vipnet.hr ali mora biti s verificirane e-mail adrese. Verificiraš je pozivom u SZK.

Također, točna je informacija da možeš dobiti izračun 'crno na bijelo' na temelju zahtjeva telefonom tako da primi naše isprike ako je došlo do kakvog nesporazuma.
[quote=Vip_Ivana][quote=ivanf]
...
Također, točna je informacija da možeš dobiti izračun 'crno na bijelo' na temelju zahtjeva telefonom tako da primi naše isprike ako je došlo do kakvog nesporazuma.


Nije istina. Zvao upravo, receno mi je da SZK ne moze dati takve informacije....
Kontaktirajte me ako zelite broj telefona s kojeg sam zvao pa da provjerite 😉
Razina korisnika 7
Bedž +3
@Vip_Ivana - žalosno je što VIP ne kontrolira rad djelatnika SZK jer stvarno je puno "bmk" i "NeZnamPaĆuRećBiloŠto" informacija. Dakle, napravit prijavu sa datumom i vremenom poziva, preslušat mucanje i neznanje djelatnika SZK pa nakon par opomena pedalirat. #heštegSamoJako... #heštegPodrżimoNeznanje 😃
Razina korisnika 6
Bedž +4
Treba poslati zahtjev za izračun penala na određeni datum kada misliš raskinuti ugovor putem kontakt obrasca na web stranicama. Ja sam tako dobio izračun.
gdje mogu pronaći taj obrazac? hvala 🙂
Razina korisnika 3
Bedž +3
Bok anatorbic,

zahtjev za izračun penala možeš napraviti pozivom u Službu za korisnike na besplatan broj 0800 091 091, e-mailom s potvrđene e-mail adrese (adresu možeš potvrditi pozivom u Službu za korisnike), slanjem vlastoručno potpisanog zahtjeva s preslikom ososbne iskaznice ili na prodajnom mjestu. U zahtjevu moraš navesti ime, prezime, OIB i broj telefona ili šifru korisnika usluge za koju tražiš izračun.

Odgovori