Riješeno

Prijelaz sa pretplate na bonove

  • 28 December 2018
  • 16 odgovora
  • 1486 pregleda

Razina korisnika 2
  • Aktivni forumaš početnik
  • 40 odgovora
Koliko vremenski prije krajnjeg roka isteka pretplate treba otici na prodajno mjesto da se broj prebaci na bonove..da li je to 10 dana ili 7 dana.
Samo ukratko da mi netko napise koliko to traje i da budem siguran u rok da ne placam dalje od dana isteka pretplate.
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 28 December 2018, 15:13

Pogledaj original

Odgovora 16

Imaš na forumu puno postova na tu temu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Odeš par dana prije, kažeš da želiš na bonove sa datumom isteka ugovorne obveze. Isprintat će ti obrazac i brojem tog obrasca zoveš dotični broj. Nešto ti ponude mrvu bolje, ako ne želiš(nudit će popust na mob kao i svima te da odeš na pretplatu bez UO na tomato), ne pristaneš i kažeš da te sa datumom isteka UO prebace na bonove. Ako počnu da ne možeš isti dan, kažeš da te po Zakonu moraju prebaciti unutar 24 sata.

Ja sam tako napravio prije tjedan dana i na dan isteka ugovorne obveze su me prebacili na bonove.
Razina korisnika 2
Hvala ti puno gogsy..da ne zelim trenutno pretplatu jer sve sto znam je skuplje nego sto sada imam..placam 135 kn a sve dalje je skuplje od toga..
Razina korisnika 2
Zvao sam sluzbu za zadrzavanje korisnika a i imao sam nedavno od njih poziv, ono sto mi nude je Tarifa L za 234 kune..
to je to, medjutim skupa mi je ta opcija, i nista dalje, nemaju vece popuste, mislim malo je glupo ako sam placao prije L+ za 135 kuna da idem na vise jos 100 kn..
mozda je najbolja opcija ici na bonove za 99 kuna i cekati sto dalje..jer doista nemam namjeru placati vise ista od 135 kuna..
Zovi ih ponovo i po meni uzmi M tarifu za nekih 104-114 Kn ... 5000 jedinica / 15-20 GB.
Razina korisnika 4
Bedž +4
A meni uvalili s+ tarifu za 103kn,a jos sam korisnik vipa 20 godina... 😥
Razina korisnika 2
Da i na kraju danas su ponovno zvali i sada mi hladno djelatik sto zadrzava korisnike lijepo kaze da ako predjem na bonove da sve gubim popuste i 500 kuna na popust ako uzimam mobitel..i tada kao.da.nikada nisam bio na pretplati..
I onda kaze da pretplate nema od 12 mjeseci nego samo 24 mjeseca. A ja kazem da zelim.cekati neko vrijeme barem ,2-3 mjeseca bez ugovora.dok ne odlucim sto sa kupnjom mobitela
.a on ce meni da tada placam M tarifu 210 kuna..
Ja telefon nebih uzimao jer su preskupi...S tarifa 74 Kn, M tarifa 104 Kn + dodatno 3-10 GB traži. Remko tebe su fakat oženili s bnetom i toliko visokim cijenama za mobilne tarife.
Razina korisnika 7
Bedž +3
A meni uvalili s+ tarifu za 103kn,a jos sam korisnik vipa 20 godina... 😥

Pa što si prihvatio. 😃 Neki mobitel uz to?

Cijene tarifa su individualne i ovise o ostalim uslugama koje su vezane uz isti OIB a na A1 (ne tomato i ne bnet), ponekad su uz nabedeno i cijene ispod pulta tako da "traži za xy kuna" baš i ne ide... 😉
Razina korisnika 4
Bedž +4
Nisam u smartovima, pa sam uzeo nokiu 3310 za 9kn😝 No da, ma prevarili su me s tim planetsportom koji uopce ne gledam i taj bnet placam 200kn, a za mobilnu da ne pricamo
Razina korisnika 2
Danas mi nude iz sluzbe za zadrzavanje korisnika M tarifu za 164 kune i Huawei Mate Pro

jednokratno 299 kuna i otplata 200 * 24 mjeseca
Pa to je redovna cijena
Razina korisnika 2
Da ne znam koja je redovna cijena na netu pise da je uredjaj 1799 kuna..a oni ga daju za 299 kuna..
Razina korisnika 4
Bedž +4
Zar nisi jasno napisao


jednokratno 299 kuna i otplata 200 * 24 mjeseca

Otplata 200kn/mj; 200x24=4800+299=5099kn ukupno za uređaj🤨
Razina korisnika 4
Bedž +4
Pod mate pro mislis na mate 20 pro? A gdje si ti nasao da je on 1800kn? Ova ponuda koju si dobio je zapravo 1000kn minimalno jeftinija od maloprodajne cijene😀 ako se ne varam
Razina korisnika 7
Bedž +3
@Remko1 - ako je pro, je. Ali uzmi u obzir da svaku pretplatnu tarifu platiš cca. 50 kuna skuplje mjesečno nego što bi isto dobio za bonove. Primjerice M tarifa nudi 5.000 minuta/sms i 10 + 5 Gb (sveukupno 15 Gb) za njemu 164 kune. Na tomatu dobiješ 20.000 jedinica (rasporediš kako trebaš) za 120 kuna. Znači u ovom slučaju 44 kune ti ide x 24 što je još 1000 kuna više. A ako čovjek stvarno nema potrebu za 5000 minuta i 15 gb pretplatne tarife, pokrije se sa nekom manjom bonaškom a mob uzme u trgovini i na rate (trenutno ima 10% na amex, zna biti late night itd.).

Tako da je sve to prividno, treba izračunat i sagledat stvarne potrebe jer često zvuči 10 ili 15 Gb i 5000 minuta woowww, a čemu plaćati ako ne potrošiš niti pola. 😉

Odgovori