Riješeno

Prelazak s pretplate na bonove

  • 13 July 2021
  • 2 odgovora
  • 675 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 1 odgovor

Bok. Znači stvar je ovakva: prije dvije godine sam prešao s a1 bonova na a1 pretplatu, u trenutku prelaska sa bonova na pretplatu stvarno stanje kartice je bilo 100+ kuna, znam jer sam taj isti dan ukucao novi bon na karticu. Taj dan me zove vaš agent i dogovorimo pretplatu koju imam sljedeće dvije godine. Jučer zatražim prelazak s pretplate na bonove (prošle su dvije godine) i danas provjerim stanje računa koje iznosi 0.00 kuna. Mene sad zanima gdje su nestali novci s kartice ako prije razgovora s vašim agentom nije bila produžena nijedna tarifa na bonove, zašto je stanje računa 0.00 kuna ako je sve bilo uredno plačano? Zašto ne obavijestite ljude prije nego ugovore pretplatu da će im novci biti izbrisani s računa? Hvala

icon

Najbolji odgovor od A1_Petra 13 July 2021, 15:21

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 2

Razina korisnika 1
Bedž +1

Pozdrav @shnee. U trenutku prelaska na pretplatu sav iznos koji si imao na bonovima se prebacio na pretplatnički račun. Taj novac se može trošiti u roku od 90 dana na sve vrste poziva, poruka i prijenosa podataka. Iznos prebačen s računa na bonove se troši prvi tj. prije jedinica koje imaš besplatne u tarifi. U obrnutoj situaciji, prilikom prelaska s pretplate na bonove, iznos na računu je 0 kn. 

Bok Petra, ovo meni nema smisla nikakvoga da se novci prebacivaju s bonova na pretplatnički račun, zašto se samo ne "zamrzne" iznos na taj neki period, jer zašto bi nekome trebalo uopče tako nešto ako je na pretplati a račun ti i dalje dolazi isti doma... imaš tarifu i nepotrebno je. Mada na ovaj podmukli način zarađujete dobre novce. Saznao sam što sam trebao, s vama vise nikakvog posla. Hvala ti, želim ti ugodan dan