Riješeno

Pravedna upotreba usluga u EU roamingu

  • 18 January 2020
  • 91 odgovor
  • 2470 pregleda


Prikaži prvu objavu
Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 91

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ajmo opet još jednom.

1. U roamingu si 34 dana. Bezbrižno trošiš svoje mege i gige kak ti je A1 dopustio za tvoju tarifu. Nema nikakve razlike, kao da si doma.

2. Prođe 123 dana, hop, dođe sms upozorenje da će ti se početi naplaćivati naknada, ako ne objasniš razloge ili ako se osmog dana i dalje bez objašnjenja nalaziš vani.

3. Ti si zanemario sms, nisi nazvao A1,ostao si vani i nakon 15.dana stiže sms o početku naplate. Što si prije imao besplatno, sad će imati naknadu za svaku potrošenu jedinicu iz paketa, bez obzira radi li se o minuti, sms-u ili MB. Ti možeš sve i isključiti, staviti mobitel u zrakoplovni mod, nebuš niš ni trošil, pa ti neće ni moći naplatiti naknadu na ništa, naknadu plaćaš samo za ono što si potrošio,a ako niš ne trošiš niš nebuš ni nadoplatil.Platit ćeš samo pretplatu na tarifu kao i do sad. Kad si doma, svoj paket i tarifu normalno koristiš.

4. Ovo o 5 i 10 giga kaj sam spomenula, to je samo okvirni  primjer, pa valjda ti znaš koliko ti je A1 dopustio prometa u roamingu po domaćim cijenama. Ako ti nije ništa ograničio, cijeli svoj internetski paket smiješ potrošiti vani kao i doma. Ako ti je ograničio, dobio si sms sa količinom koja ti je dostupna vani i koja ti je dostupna doma.

5. Naknada za prekomjerno korištenje roaminga po domaćim cijenama plaća se POVRH tvoje pretplate.

Za svaki potrošeni MB iz paketa (kojeg si pretplatio  i koji ti je uključen u tarifu) platit ćeš naknadu samo u slučaju da prekoračiš uvjete korištenja roaminga po domaćim cijenama. Da nemaš taj paket (ili si ga već potrošio), platio bi, kao što bi to platio i u Hrvatskoj, cijenu za svaki daljnji  MB preko tvojeg paketa iz tarife+naknada za roaming po domaćim cijenama.

6. Da li je A1 nepravedan ili ne moći ćeš saznati kad ga nazoveš odmah nakon upozorenja o prekoračenju, ne nakon što ti ta naplata i počne. Tad je već kasno za neki dogovor.

Razina korisnika 1

1.nitko meni nista nije dopustio ,sve sam ja to platio cak i nepotroseno

2.koja 123 dana ? ja nisam ni bio 123 dana van hr osim ako ne racunaju cijelu godinu sa prekidima

3.sto sam ja to imao besplatno ???? besplatnu tarifu ??? javi gdje ima odmah idem tamo.

4.ne bitno da li 5 ili 10 giga oni meni prepolove ono sto sam vec platio jer su skare u njih ne u mene

5.kakvo hebeno prekomjerno ako je poceo mjesec i imam ne bitno 5 ili 10 giga i od njih potrosim samo 1 mb lupaju lopovsku naknadu aloooooooo ???

6.sto oni mene ne nazovu i kazu hvala sto ste platili full tarifu 10 gb i 5000 min a iskoristili ste samo 1 gb i 200 minuta ? tu bi mogli uvesti termin minimalna potrosnja,najpravednija bi bila tarifa kao za struju koliko potrosis toliko i platis,ovako im grubom racunicom od mene godisnje ostane bar 20 gb i minimalno par tisuca minuta neiskoristeno.

 

 

nickno volio bih te upoznati da ti meni onako u 4 oka to objasnis,onaj debil zefo nije za tebe,ma on cak nije ni za sebe.

Sada si pretjerao ide ti prijava i tužba.

Razina korisnika 1

mornarcic koji lupeta se uplasio tuzbe i prepustam ti nickno bez dodatne naknade ali samo pod uvjetom da nisi van hr preko 34 dana.prije isteka od 34 dana dobit ces sms o preteznom/prekomjernom litanju na forumu a1 i gubis pravo na nickno koja se vraca na onog tko je prvi pitao za kavu a ne onom tko to nije imao hrabrosti.

za sve ostalo obrati se hakomu.

UVJETI KORIŠTENJA A1 FORUMA  (Dio)

A1 Hrvatska zadržava pravo ukloniti sadržaj koji smatra nepodobnim ili sadržaj koji je u suprotnosti s ovim uvjetima korištenja, kao i trenutačno ukinuti korisniku korisnički račun, bez prethodne najave, u slučaju nedopuštenog korištenja, odnosno kršenja ovih uvjeta. Isto će se primijeniti i na treće osobe koje koriste A1 usluge na nedopušten način. 

  • Korisnik je odgovoran za sav sadržaj poruka koje ostavlja na forumu i pristaje snositi odgovornost za sveposljedice koje mogu proizići iz sadržaja poruke koju je ostavio na forumu. 
  • Korisnik se obvezuje da neće koristiti prostor na forumu na neprihvatljiv ili nedozvoljeni način. 
  • Korisnik se obvezuje da neće koristiti forum za objavljivanje ili širenje materijala/poruka čiji je sadržaj na bilo koji način u suprotnosti s primjenjivim propisima Republike Hrvatske, uvredljiv, lažan, pristran, prijeteći, vulgaran, prostački, eksplicitan ili na bilo koji način može biti shvaćen kao kršenje građanskih
  • Korisnik se obvezuje da neće koristiti dodatne vlastite korisničke račune i imena (klon) dok bilo koji njegov korisnički račun ima zabranjen pristup forumu (ban). Također nije dozvoljeno korištenje više korisničkih računa na način koji zbunjuje ostale korisnike foruma (raspravljanje na istoj temi s više nadimaka, slaganje s vlastitim postovima.) 
  • Korisnik se obvezuje da neće namjerno „pretrpavati“ dijelove foruma nepotrebnim sadržajem poput prekomjernih postova, besmislenih postova, postova nevezanih uz temu ili postanja na način koji smanjuje čitljivost foruma (uključuje i neprimjerene naslove i potpise članova). 
  • Korisnik se obvezuje da neće vrijeđati sugovornike i korisnike foruma te namjerno provocirati svađe na osobnoj, nacionalnoj, vjerskoj razini te izazivati slične sukobe („trollanje“). 
Razina korisnika 1

ocito ne citas pravila foruma

 

Korisnik se obvezuje da neće namjerno „pretrpavati“ dijelove foruma nepotrebnim sadržajem poput prekomjernih postova, besmislenih postova, postova nevezanih uz temu ili postanja na način koji smanjuje čitljivost foruma (uključuje i neprimjerene naslove i potpise članova).

 

 

jel ti se javila nickno ? …. i nece ;-)

ocito ne citas pravila foruma

 

Korisnik se obvezuje da neće namjerno „pretrpavati“ dijelove foruma nepotrebnim sadržajem poput prekomjernih postova, besmislenih postova, postova nevezanih uz temu ili postanja na način koji smanjuje čitljivost foruma (uključuje i neprimjerene naslove i potpise članova).

 

 

jel ti se javila nickno ? …. i nece ;-)

UVJETI KORIŠTENJA A1 FORUMA  (Dio)

A1 Hrvatska zadržava pravo ukloniti sadržaj koji smatra nepodobnim ili sadržaj koji je u suprotnosti s ovim uvjetima korištenja, kao i trenutačno ukinuti korisniku korisnički račun, bez prethodne najave, u slučaju nedopuštenog korištenja, odnosno kršenja ovih uvjeta. Isto će se primijeniti i na treće osobe koje koriste A1 usluge na nedopušten način. 

  • Korisnik je odgovoran za sav sadržaj poruka koje ostavlja na forumu i pristaje snositi odgovornost za sveposljedice koje mogu proizići iz sadržaja poruke koju je ostavio na forumu. 
  • Korisnik se obvezuje da neće koristiti prostor na forumu na neprihvatljiv ili nedozvoljeni način. 
  • Korisnik se obvezuje da neće koristiti forum za objavljivanje ili širenje materijala/poruka čiji je sadržaj na bilo koji način u suprotnosti s primjenjivim propisima Republike Hrvatske, uvredljiv, lažan, pristran, prijeteći, vulgaran, prostački, eksplicitan ili na bilo koji način može biti shvaćen kao kršenje građanskih prava
  • Korisnik se obvezuje da neće koristiti dodatne vlastite korisničke račune i imena (klon) dok bilo koji njegov korisnički račun ima zabranjen pristup forumu (ban). Također nije dozvoljeno korištenje više korisničkih računa na način koji zbunjuje ostale korisnike foruma (raspravljanje na istoj temi s više nadimaka, slaganje s vlastitim postovima.) 
  • Korisnik se obvezuje da neće namjerno „pretrpavati“ dijelove foruma nepotrebnim sadržajem poput prekomjernih postova, besmislenih postova, postova nevezanih uz temu ili postanja na način koji smanjuje čitljivost foruma (uključuje i neprimjerene naslove i potpise članova). 
  • Korisnik se obvezuje da neće vrijeđati sugovornike i korisnike foruma te namjerno provocirati svađe na osobnoj, nacionalnoj, vjerskoj razini te izazivati slične sukobe („trollanje“). 

 

Prijavljeno sve i nadam se reakciji moderatora.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@matrixdu ,jesi li ti uopće pročitao Opće uvjete A1 

https://www.a1.hr/opci-uvjeti-poslovanja

Pogotovo ovu točku

"

2.14. Politika pravedne uporabe uvodi se od 15. lipnja 2017. pa nadalje temeljem primjenjive Uredbe (EU) br. 531/2012 Europskog parlamenta i Vijeća o roamingu u javnim pokretnim komunikacijskim mrežama u EU/EEA zemljama.

Politika pravedne uporabe obuhvaća više mjera koje imaju za svrhu sprječavanje prekomjernog korištenja roaming usluga po domaćim cijenama i sprječavanje zlouporaba. Mjere koje se mogu implementirati su: uvođenje praga za korištenje podatkovnog prometa po domaćim cijenama, primjena mehanizama za utvrđivanje jesu li korisnici u određenom periodu uglavnom boravili u Republici Hrvatskoj ili drugoj državi, praćenje aktivnosti SIM kartice, nadziranje eventualne organizirane preprodaje SIM kartica, predočivanje dokaza o boravištu u Republici Hrvatskoj ili drugih dokaza o povremenom a duljem boravku u Republici Hrvatskoj (odnosi se na trajno zaposlenje kroz puno radno vrijeme, zaposlenje u Republici Hrvatskoj a boravište u drugoj EU/ EEA zemlji, privremeno izvršavanje poslova u Republici Hrvatskoj po nalogu poslodavca, trajnim ugovornim radnim odnosima koji zahtijevaju fizičku nazočnost osobe u Republici Hrvatskoj kao da se radi o osobi koja je samozaposlena, sudjelovanje na obrazovnim ili studijskim programima, boravku osoba koje su umirovljene i sl.). Mjera određivanja pravedne uporabe podatkovne usluge u roamingu znači da A1 ima pravo sukladno propisima korisniku roaminga odrediti primjenjivu količinu podatkovne usluge tj. prag za korištenje podatkovnih usluga koje se naplaćuju po domaćoj cijeni, a što ovisi o količini podatkovnog prometa koje ima u korištenoj tarifi.

Nakon prekoračenja praga, A1 je dozvoljena naplata dodatne naknade sukladno primjenjivim propisima o čemu će korisnici biti pravovremeno obaviješteni.

A1 će u slučaju primjene praga za korištenje podatkovnih usluga u roamingu pravovremeno obavijestiti korisnika o dosezanju praga i iznosu dodatne naknade koja će se naplaćivati.

Korisnici nemaju pravo na prijevremeni raskid ugovora bez naknade u slučaju primjene politike pravedne uporabe i primjene dodatne naknade na roaming usluge."

 

Sad ti meni reci GDJE se ti vidiš u podcrtanom? Ono što si tu napisao za Tele2, evo piše i kod A1- i vrijedi za strance sa boravištem u Hrvatskoj. Vjerojatno bi i ti tako trebao poslati zahtjev mreži u kojoj gostuješ pretežno dok si na brodu (ako si na istom mjestu uvijek 🤔)

Razina korisnika 1

@nickno a1 je za tebe mala beba oni te bar odhebu na brzaka a ti pilas li ga pilas sa linkovima i glupostima i sto je najgore mislis da si u pravu.

PISEM O PRAVICNOSTI A NE O ZAKONITOSTI sorry moram sa caps lock pisati vjerovatno si plavusa sad mi je tek sinulo.

znaci ja bi trebao javiti kompaniji da ne vozi brod nego da brod mora stajati na mjestu ? ahh daa pa sto prije nisi rekla,idem ih odmah zvati da zaustave brod.

 

@Zefo aj sjasi  ,jesi sad na miru kad si sve prijavio ? jesi ? super zivio ti meni

Razina korisnika 1

nickno draga a sto prije nisi rekla da moram stajati u mjestu ,jel moram na jednoj nozi ili ?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne moraš 😄😃, tebe sigurno znaju svi europski telekomi, vrtiš se oko Europe ko cajger na satu 😛. 

Da si na platformi u Švedskoj, onda bi vjerojatno i ti mogao od A1 partnerske mreže zatražiti da ti bude alternativni roaming pružatelj usluge dok si tamo i plaćati po domaćim cijenama (vjerojatno švedskim), ak sam dobro shvatila da to u Hrvatskoj stranci mogu zatražiti od A1, Tele2 i HT-a.

Ali ako skačeš iz mreže u mrežu (ne ti, već tvoj mobitel),onda ti preostaje ili dogovor s A1 (ono i sl. što spominju u onom podcrtanom tekstu dva posta iznad) ili korištenje drugih sim kartica.

Razina korisnika 1

Ne moraš 😄😃, tebe sigurno znaju svi europski telekomi, vrtiš se oko Europe ko cajger na satu 😛

Da si na platformi u Švedskoj, onda bi vjerojatno i ti mogao od A1 partnerske mreže zatražiti da ti bude alternativni roaming pružatelj usluge dok si tamo i plaćati po domaćim cijenama (vjerojatno švedskim), ak sam dobro shvatila da to u Hrvatskoj stranci mogu zatražiti od A1, Tele2 i HT-a.

Ali ako skačeš iz mreže u mrežu (ne ti, već tvoj mobitel),onda ti preostaje ili dogovor s A1 (ono i sl. što spominju u onom podcrtanom tekstu dva posta iznad) ili korištenje drugih sim kartica.


sve cu te poslusati samo se ne javljaj onom liku zefu on ti nije bas sasvim cist,salje mi privatne ljubavne poruke .idem uplatiti a1 jednokratnu pomoc od 100 kn steta da takva firma propadne.

Ne moraš 😄😃, tebe sigurno znaju svi europski telekomi, vrtiš se oko Europe ko cajger na satu 😛

Da si na platformi u Švedskoj, onda bi vjerojatno i ti mogao od A1 partnerske mreže zatražiti da ti bude alternativni roaming pružatelj usluge dok si tamo i plaćati po domaćim cijenama (vjerojatno švedskim), ak sam dobro shvatila da to u Hrvatskoj stranci mogu zatražiti od A1, Tele2 i HT-a.

Ali ako skačeš iz mreže u mrežu (ne ti, već tvoj mobitel),onda ti preostaje ili dogovor s A1 (ono i sl. što spominju u onom podcrtanom tekstu dva posta iznad) ili korištenje drugih sim kartica.


sve cu te poslusati samo se ne javljaj onom liku zefu on ti nije bas sasvim cist,salje mi privatne ljubavne poruke .idem uplatiti a1 jednokratnu pomoc od 100 kn steta da takva firma propadne.

Laž ja tebi nešaljem nikakve poruke, nego ti meni i javno ti kažem ne spominji me više, kao što sam ti rekao i u tvojoj privatnoj poruci.

 

Razina korisnika 1

Ne moraš 😄😃, tebe sigurno znaju svi europski telekomi, vrtiš se oko Europe ko cajger na satu 😛

Da si na platformi u Švedskoj, onda bi vjerojatno i ti mogao od A1 partnerske mreže zatražiti da ti bude alternativni roaming pružatelj usluge dok si tamo i plaćati po domaćim cijenama (vjerojatno švedskim), ak sam dobro shvatila da to u Hrvatskoj stranci mogu zatražiti od A1, Tele2 i HT-a.

Ali ako skačeš iz mreže u mrežu (ne ti, već tvoj mobitel),onda ti preostaje ili dogovor s A1 (ono i sl. što spominju u onom podcrtanom tekstu dva posta iznad) ili korištenje drugih sim kartica.


sve cu te poslusati samo se ne javljaj onom liku zefu on ti nije bas sasvim cist,salje mi privatne ljubavne poruke .idem uplatiti a1 jednokratnu pomoc od 100 kn steta da takva firma propadne.

Laž ja tebi nešaljem nikakve poruke, nego ti meni i javno ti kažem ne spominji me više, kao što sam ti rekao i u tvojoj privatnoj poruci.

 

ajde ne srami se danas je sve to normalno,doduse ja ti nisam taj tip ali trazi pa ces naci.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav svima,  daljnje komentiranje ove teme bit će onemogućeno jer rasprava više nije konstruktivna i prekršeno je više pravila foruma.

 

Svaka kritika nam je dobrodošla ako je u skladu sa sljedećim pravilom A1 forum: 


Konstruktivna kritika je vrlo poželjna.
Uvijek smo otvoreni za prijedloge putem kojih nam pomažete da postanemo još bolji.
Ako niste zadovoljni, napišite nam, pojasnite zašto. Ako imate prijedloge kako dodatno unaprijediti naše usluge, podijelite ih s nama.

 

Dodatno, uvrede ostalih članova foruma nisu dozvoljene i ako se iste ponove bit ćemo primorani postupiti po sljedećem pravilu A1 foruma:

Korisnicima koji budu zloupotrebljavali forum ili ostavljali poruke neprikladnog ili uvredljivog sadržaja bit će na određeno vrijeme ili trajno zabranjeno korištenje foruma (tzv. ban).

 

Pravila foruma i “Kućni red” možete provjeriti ovdje.

 

Sve objave koje sadrže uvrede i nisu u skladu s pravilima A1 foruma bit će uklonjene. Hvala vam svim na razumijevanju i nadam se da ubuduće neće biti potrebe za ovakvim akcijama.