Riješeno

Povrat

  • 27 February 2018
  • 17 odgovora
  • 639 pregleda

Zanima me može li se vratit mobitel nakon mjesec dana korištenja? Novi je, nije oštećen.
icon

Najbolji odgovor od A1_Sanja 27 February 2018, 15:19

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 3
Petra97 bok. Nije moguće 😞 A iz kojeg razloga bi ti vratila uređaj? Ne sviđa ti se?
A zamisljla sam ga malo drukcijeg. A moram vidjet koliko bi dosli prenali da ga vratim
Razina korisnika 7
Bedž +3
Vratiti ga ne možeš. Stavi ga na njuškalo i od dobivenih novaca kupi drugi u slobodnoj prodaji (ako si se vezala ugovornom obvezom) a isti otplatiš kroz rate (pretpostavljam da si ga uzela na 24 rate uz UO). Idući put pravac VIP ili neki drugi centar, vidi, isprobaj kako radi, leži u rukama jer svaka škola se plaća.

Pozdrav, u petak kupljen mobitel cubot note 9, nije onakav kakvim ga predstavljate. Bavim se fotografijom, pa mi stoga treba mob koji se lako spaja putem WiFi mreže na fotoaparat. Sa ovim nikako na zelenu granu. Na Canon se uopće ne spaja, na Nikon se spoji, ali mu treba nekoliko minuta da skine fotku, a sa Sonya skine brzo, ali u malom formatu, bez obzira što je na fotoaparatu naštiman originalni format. Jedino što je dobro je baterija. A težak, da mi ruka otpada nakon dužeg korištenja. Sram vas može biti koliko nas ne cijenite, a znate zvati i nagovarati na raznorazne opcije pretplate. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@GoranG , baš si me nasmijal. Očekivati  da mob od 900 kn i s 3GB RAM-a radi kao flagship od 5,6 ili više tisuća kuna, i još spomenuti da služi za prijenos fotografija (a ima samo 32 gige pohrane) je, da oprostiš- smijeh živi 🤣

Razina korisnika 4
Bedž +1

Mislim da je naznačio problem u prvoj rečenici.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@GoranG žao mi je vidjeti da nisi zadovoljan kupljenim uređajem 🙁 Kojim putem si naručio/kupio uređaj? Svakako nam se možeš javiti OVDJE ako želiš dodatnu provjeru s naše strane.

1-Paa, recimo taj fantomski broj kojeg jesi/nisi zvao. Kaj te spriječilo da ga ovdje javno objaviš,
2-Kak  je spajanje na bazne stanice  krađa? Kak bi inače mobiteli uopće radili da se ne spajaju na bazne stanice?!? 🤔 

Hey Nickno, pošto su mi zaključali temu a imala si pitanjea,a ne znam da li ovdje postoje privatne poruke..pa ovo mi je druga najbolja opcija da nekome uletim….sorry, šta da kažem.
Prvo si me pitala za broj koji sam kao zvao a nisam, mislim da je slika,tisuću riječi (s time da sam zadnji poziv ja napravio u trajanju od 50 sec) znaći ovi pozivi za RH (njih 9 u trajanju od 14 do 20 sec), s time da sam ja tada bio u Srbiji i valjda bi broj išao 03851….Pa eto ti ti brojevi.


Drugo si me pitala kako je krađa  spajanje na bazne stanice. Ajmo ovako, Do sada sam imao isključen karticu , isključen roming ali je kartica bila  isključena na 4G/LTE mreži...tj automatska 2G/3G/4G...Od kada sam prebacio na 2G, iako je i dalje kartica blokirana tj  sve isto kao i prije od 17.6 ,sa 18.6 više nama po  4x dnevno naplate rominga podatak, tj od kada sam se prebacio na 2G…

Tako da mislim da  A1 krade ili ne informira, na neki način korisnike koji izađu izvan granica RH. putem toga spajanja na baznie stanica.

Moram se konzultirati još i čuti sa svojim odvjetnikom...ali mislim….da im se ne piše dobro.
Mislim da ću ih uništiti..ali trebam još koji dan, i ovako sam jako zaposlen..
 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Bruno  - broj na koji se pozivaš je broj Golub taxija u Pančevu pa se sjeti jesi li se ti ili netko od tvojih vozikao. Nije ni čudo da je 15 kuna za par sekundi.

 

20.5. petak, pa onda opet na posao 23.5. u ponedjeljak... 😏

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Bruno , pozivni za Srbiju je +381, a to ne piše zato jer si, po svom pisanju i bio u Srbiji u vrijeme poziva,a i vidi se na lijevoj strani da si bio u roamingu. A Srbija je bogme, kak si i sam napisal vrlo skupa u roamingu, jer ne vrijede pravila koja vrijede za EU roaming.

A kako gogsi reče- vrijeme poziva je bilo baš ono-išal si delat? Da si zvao broj u Hrvatskoj, onda bi imao predbroj +385. Ali ti si zvao broj u Srbiji i zato nema predbroja

 

 

@Bruno , pozivni za Srbiju je +381, a to ne piše zato jer si, po svom pisanju i bio u Srbiji u vrijeme poziva,a i vidi se na lijevoj strani da si bio u roamingu. A Srbija je bogme, kak si i sam napisal vrlo skupa u roamingu, jer ne vrijede pravila koja vrijede za EU roaming.

A kako gogsi reče- vrijeme poziva je bilo baš ono-išal si delat? Da si zvao broj u Hrvatskoj, onda bi imao predbroj +385. Ali ti si zvao broj u Srbiji i zato nema predbroja

 

 

Hmm, moram to provjeriti.
Ali šta  sa roming podacima koji 4G koristi za bazne stanice a 3G/2G ne.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa mobiteli i bazne stanice svako toliko razmjenjuju podatke i za taj prijenos nešto troše. A troše KB, a danas i MB,obzirom da je mobilna tehnologija puno napredovala od GSM-a,tj G i 2G. 

Dakle, moj bi ti savjet bio da nikako u roaming, a pogotovo ne u roaming izvan EU ideš bez ikakvog roaming paketa, koji najvjerojatnije i služe da se izbjegnu ovakve situacije kao tvoja. 

Mobiteli i bazne stanice razmjenjuju podatke, a da A1 (našeg Vipneta) bazne stanice veoma vole "komunicirati" sa našim mobitelima vidljivo je iz mnogobrojne kuknjave po svim forumima (pa i ovdje)- A1 4G mreža je žderač baterija mobitela 🤣. Vjerojatno nije ništa bolje ni u Srbiji. 

Dakle, ili uzmi neki roaming paket ili karticu ostavi doma, u ladici., a u Srbiji koristi njihovu karticu

Razina korisnika 1
Bedž +1

@Bruno ako je potrebna dodatna provjera s naše strane, rado ćemo ti pomoći. Molim te samo da nam se javiš OVDJE sa svojim podacima.

@GoranG , baš si me nasmijal. Očekivati  da mob od 900 kn i s 3GB RAM-a radi kao flagship od 5,6 ili više tisuća kuna, i još spomenuti da služi za prijenos fotografija (a ima samo 32 gige pohrane) je, da oprostiš- smijeh živi 🤣

Recimo samo da je Noa N5 radio normalno sa istom memorijom i istog cjenovnog ranga. Spajao se na sve fotoaparate bez ikakvih problema i zastajkivanja. Skidao fotografije i po desetak mb. Tako da ovaj komentar ne stoji.

@GoranG žao mi je vidjeti da nisi zadovoljan kupljenim uređajem 🙁 Kojim putem si naručio/kupio uređaj? Svakako nam se možeš javiti OVDJE ako želiš dodatnu provjeru s naše strane.

A1_Leona, uređaj je kupljen u A1 u Karlovcu.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@GoranG žao mi je vidjeti da nisi zadovoljan kupljenim uređajem 🙁 Kojim putem si naručio/kupio uređaj? Svakako nam se možeš javiti OVDJE ako želiš dodatnu provjeru s naše strane.

A1_Leona, uređaj je kupljen u A1 u Karlovcu.

Otkud ti to da ga je A1 predstavil?(kaj je mob A1 napravil pa ga je predstavil?) Pa dovoljno je uguglati taj tvoj mob i vidjeti da svi ko papagaji imaju iste recenzije, a od A1 je uopće i nema. Ne da je nema, nemrem mob ni naći na webu A1.

Cubot, Noa. Za fotografije. Ae.

@GoranG žao mi je vidjeti da nisi zadovoljan kupljenim uređajem 🙁 Kojim putem si naručio/kupio uređaj? Svakako nam se možeš javiti OVDJE ako želiš dodatnu provjeru s naše strane.

A1_Leona, uređaj je kupljen u A1 u Karlovcu.

Otkud ti to da ga je A1 predstavil?(kaj je mob A1 napravil pa ga je predstavil?) Pa dovoljno je uguglati taj tvoj mob i vidjeti da svi ko papagaji imaju iste recenzije, a od A1 je uopće i nema. Ne da je nema, nemrem mob ni naći na webu A1.

Cubot, Noa. Za fotografije. Ae.

Zaboravite sve, proradio WiFi! Nemreš ga naci jer ih više niti nema, ovaj bio zadnji 😂😂

Odgovori