Riješeno

Pin i puk

  • 2 February 2019
  • 5 odgovora
  • 9526 pregleda

Zvao sam a1sluzbu za korisnike i dali su mi moj puk kod , nakon unosa puk koda pise da unesem novi pin unesem pin i onda naravno pise da potvrdim i potvrdim ga , te me onda vrati na unos puk koda i naravno skine mi 1 pokusaj te mi je sim i dalje zakljucan
icon

Najbolji odgovor od nickno 20 April 2023, 01:00

Pogledaj original

Odgovora 5

Bok @Filip25,

pokušaj SIM karticu staviti u drugi telefon i pokušaj onda sa PUK-om i PIN-om.
Bok A1_Marko

Evo danas kartica stavljena u drugi mobitel i upisan puk i novi pin te me opet vratilo na upisivanje puk koda i skinulo jos 1 pokusaj (ostalo ih 6)
Kako potvrđuješ novi PIN?

Probaj još nazvati SZK da ti provjere ispravnost PUK-a koji si dobio.

Pozdrav ekipa. Zna li netko kako riješit ovaj problem:

Imam fizičku (SIM) karticu u mobitelu, kada sam aktivirao eSIM karticu fizička SIM kartica je bila neaktivna i to je sve OK. Međutim, sada sam kao išao aktivirati i fizičku (SIM) karticu istovremeno dok je eSIM kartica bila aktivna. Tada me je mobitel pitao PIn za fizičku (SIM) karticu , ja sam ukucavao pin od eSIM kartice, međutim bilo je pogrešno, pa sam pokušao ukucati stari pin (pin od fizičke kartice) gdje sam vjerovatno pogriješio kombinaciju brojeva, pa mi je mobitel zatražio PUK fizičke kartice. Ja sam pokušao ukucatu PUK od eSIM kartice, ali javlja grešku. Moje pitanje kako doći dok PUK-a koji je bio dok sam imao samo fizičku SIM karticu?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Nikola41 , budući da si pokušao zloupotrijebiti sim karticu ( evo jedva se suzdržavam ne prasnuti u smijeh- kaj si mislio? Da buš dobil nekak multisim ovim tvojim postupkom?), ne preostaje ti JEDINI način kako (ispravno) e-sim ponovno vratiti na fizičku karticu- a to je odlazak u A1 poslovnicu i tamo uz predodžbu osobnih podataka i vlasništva nad brojem zatražiti povratak na fizički sim. Ali onda nebuš više imal e-sim.

Aktivacijom e-sima tvoja fizička kartica nije postala neaktivna- ona je DEAKTIVIRANA, tak da je više nitko nemre ni aktivirati. Kaj misliš zakaj teleoperateri više ne traže povrat kartica, mada su njihovo vlasništvo? Jer jednom deaktivirana kartica postaje komad neupotrijebljive plastike.

Odgovori