Riješeno

Multisim esim i savrsena tarifa

  • 10 October 2020
  • 25 odgovora
  • 4246 pregleda

Pozdrav,

imam sad bonove bonbona, 

Dali je moguce uzeti Savrsenu tarifu i dodatno esim za Samsung sat.

Na mobitelu mi treba dosta GB, na satu cca 50MB ali da mi zvoni sat kad mob ostavim kuci, da bude isti broj.

Hvala

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanL 13 October 2020, 13:52

Pogledaj original

Odgovora 25

Razina korisnika 1
Bedž +3

Pozdrav @jale.vstsi ,

nažalost, na novim Mozaik tarifama nije dostupna usluga multisima pa tako niti na Savršenoj tarifi.

Aha, podrzava li neka druga tarifa na ime ili firmu koja je sad dosupna za nove korisnike.

 

Tnx

Razina korisnika 1
Bedž +3

@jale.vstsi Multisim se još uvijek može koristiti na aktualnim tarifama za mobilni internet (“Mobilni net” tarife). Radi o se o podatkovnim karticama, a ponudu možeš provjeriti na linku https://bit.ly/3lGX61w. Sve aktualne glasnovne tarife za privatne, male i srednje poslovne korisnike pripadaju porfoliju Mozaik, na kojem nije moguće koristiti Multisim uslugu.

Pozdrav @jale.vstsi ,

nažalost, na novim Mozaik tarifama nije dostupna usluga multisima pa tako niti na Savršenoj tarifi.

Vratite  MULTI SIM opciju na svim tarifama , tko je donio takvu (glupu ) odluku ?

@jale.vstsi Multisim se još uvijek može koristiti na aktualnim tarifama za mobilni internet (“Mobilni net” tarife). Radi o se o podatkovnim karticama, a ponudu možeš provjeriti na linku https://bit.ly/3lGX61w. Sve aktualne glasnovne tarife za privatne, male i srednje poslovne korisnike pripadaju porfoliju Mozaik, na kojem nije moguće koristiti Multisim uslugu.

@A1_IvanL Da li se Multisim jos moze koristiti na tarifama za mobilni internet (podatkovne kartice) ?

 

Za koje tarife se moze ukljuciti ova ponuda na linku?

https://www.a1.hr/poslovni/govorne-usluge/multi-sim-2801

Eto mene nazad nakon par mjeseci, i još uvijek se niste sjetili napraviti poslovne tarife koje će sadržavati MULTI SIM koji je vrlo praktičan i funkcionalan. Uvodite hrpu bezveznih usluga i opcija a MULTI SIM gasite. Dajte bacite oko na stranicu t-mobile.de oni imaju MULTI SIM opciju sa 8 MULTI SIM katica + glavna SIM kartica svaka SIM dodatna kartica dođe 4.95 eura. Kaj A1 ako se već nazivate A1 a znamo što znači A1 nemožete vratiti opciju MULTI SIM. Toliko za danas. Čekam pozitivan odgovor ! Pozdrav !

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Dexter 42 - Bilo bi lijepo kad bi za 189 kuna (Savršena) ili 299 kuna (Bezbrižna) nabacio 8 Multisim kartica i onda 8 ljudi surfalo Unlimited za 189 ili 299 kuna mjesečno. No, nažalost tako ne ide. U Njemačkoj na koju se referiraš ako se ne varam je Unlimited tarifa oko 650 kuna uz Ugovor na 24 mjeseca (pa onda nabacuj multisimova koliko želiš, za svaki po +5 eura). U prepaidu je koliko vidim 100 eura Unlimited.

 

 

a tak je a to kad je nama standart ko u indiji nismo mi krivi, kaj je njima kad imaju plaće da mogu normalno živjeti, a ako se ne varam u A1 neka bolja tarifa je oko 300 kuna debelo preskupo za nas ,a i usluga im je daleko od one dok je bio VIP net ovo je sve samo ne telekomunikacijska kuća još malo bumo  preko A1 i špeceraj kupovali .

Uopće ne razumijem čemu tolika dopisivanja i uvijek dobijem isti odgovor,  ako imalo držite do nas korisnika uvedite opciju multi SIM na novim tarifama, ako ne želite recite, ugasili smo opciju i nećemo ju više uključiti i doviđenja, opcija je izvrsna jednu karticu SIM imam u autu, drugu u jednom glavom mobitelu treću u mobitelu za razonodu. Ja sam u VIP u od 1999 godine vjeran sam član i nikad ne kasnim sa plačanjima računa i da nas vjerne korisnike zakidate za usluge koje su nam od pomoći pa to je presedan, umjesto da nam pružite sve usluge koje nam današnja moderna tehnologija pruža, pa VIP je bio inovativna telekomunikacijska kuća sve najnovije i najbolje uvijek ste nam pružali, uvijek vam je korisnik bio na prvom mjestu a sad baš to i nije slučaj. Nadam se da će se naći netko tko će odlučiti  i vratiti MULTI SIM opciju.

Takoder se nadam da će se Multisim usluga vratiti u ponudu , jer je to bila jedinana super stvar koja je A1 razlikovala od ostalih operatera i A1  svrstavala u najbolju mrežu u Hr.

U koliko A1 drži do svog ugleda vratiće opciju Multisim .

Molimo A1 da uvede multisim  i neka naplati pristupačnu naknadu za dodatnu sim karticu  jer je to bila vrhunska opcija za korisnike , a što se tiče surfanja uz uključenu pristupnu točku može surfati koliko hoće dodatnih korisnika , a što se tiče razgovora neće je javljat tri osobe na isti broj nego vlasnik broja, nismo u srednjem vjeku da imamo dvojnika na telefonskoj liniji . Samo pomažete  korisnicima da ne mijenjamo sim karticu iz uređaja u uređaj .Jer  ja isključivo imam jedan uređaj na radnom mjestu (prašina , mast i ostalo ) i drugi za slobodno vrijeme.

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Mgrgic i @Dexter 42 MULTI SIM usluga nije dostupna od samog starta na našim novim tarifama te nemamo najavu da bi isto trebalo u skorijoj budućnosti postati dostupno na njima. Usluga je na novim tarifama ukinuta poslovnom odlukom, a za sve novosti nas pratite i dalje. Ako usluga postane dostupna na našim novim tarifama, ta informacija će sigurno biti i objavljena na našim službenim stranicama. 

@Mgrgic i @Dexter 42 MULTI SIM usluga nije dostupna od samog starta na našim novim tarifama te nemamo najavu da bi isto trebalo u skorijoj budućnosti postati dostupno na njima. Usluga je na novim tarifama ukinuta poslovnom odlukom, a za sve novosti nas pratite i dalje. Ako usluga postane dostupna na našim novim tarifama, ta informacija će sigurno biti i objavljena na našim službenim stranicama. 

Još bih razumio da niste imali uslugu, ali ovako???

Da, ja sam jekoristio više od 10 godina i sad odjednom nema , trebao sam bolje razmisliti kod ugovora , jer sam računao da će nam ostati i dalje .

Bilo bi dobro da omogućite multisim  za nas koji imamo mobitele i pametne satove. 

Nije mi jasno da nemate tu mogućnost , nego uvijek moraš imati mobitel sa sobom .

Idući tjedan sam taman mislio uzeti pametni sat s LTE funkcionalnošću i reko moći ću izbaciti mobitel iz nekih aktivnosti jer bih se mogao javiti preko sata i dobivati SMSove, ići na internet itd.... Ali onda sam shvatio da to nije moguće jer eto u RH nitko od operatera ne podržava takvu mogućnost, odnosno multi SIM. Iskreno, dno dna. Još čuti ovdje da je A1 to podržavao pa se ukinulo "poslovnom" odlukom?? Smiješno, u RH skoro pa nema smisla kupiti wearable uređaj s LTEom zbog toga.

Čvrsto stojim iza toga da se multi SIM vrati, pogotovo što wearable uređaji postaju sve popularniji i ima gomila korisnika koji bi to koristili.

Frle , vratili su MultiSIM ja sam ga upalio na novoj tarifi bezbrižna….. , za poslovne korisnike su vratili opciju Multi SIM , za fizičke osobe nisam siguran , daj ih nazovi i pitaj. Bio sam dosadan godinu dana, krvi sam im se napio i netko je odlučio i vratio MULTI SIM , ja sam sve aktiviral u 8 mjesecu ove godine. Zovi ih !!! Pozdrav

Razina korisnika 6
Bedž +6

Koliko sam ja shvatila, multisim koju je A1 pružao nije isto kaj zahtjeva e-multisim, pa je meni i logično da je A1 ukinuo uslugu koju ne bi mogao pružiti zbog zastarjele tehnologije.

Multisim od A1, bez obzira kaj se "moderno" zove, nije mogao raditi istovremeno na svim uređajima, već je samo jedna kartica mogla biti aktivna, a jedina prednost takvog multisima je bila ta da nisi morao seljakati karticu iz uređaja u uređaj.

E-multisim je usluga koja (kak je zamišljeno, jel) dozvoljava istovremeno korištenje do 5 uređaja (mobitel, laptop, automobil, bicikl, sat), tj.na profilu mogu biti registrirani i korišteni istovremeno 5 različitih uređaja. Ako griješim, neka me netko ispravi. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Frle , vratili su MultiSIM ja sam ga upalio na novoj tarifi bezbrižna….. , za poslovne korisnike su vratili opciju Multi SIM , za fizičke osobe nisam siguran , daj ih nazovi i pitaj. Bio sam dosadan godinu dana, krvi sam im se napio i netko je odlučio i vratio MULTI SIM , ja sam sve aktiviral u 8 mjesecu ove godine. Zovi ih !!! Pozdrav

 

Ovo i dalje piše na a1 webu. Dakle, na novim tarifama nije dostupan multisim (privatnim tarifama)

https://www.a1.hr/hr/podrska/moje-usluge/napredne-usluge

 

Na jednom drugom forumu sam pročitala da je HAKOM kriv za to kaj nijedan operater nema u ponudi multisim 🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

Frle , vratili su MultiSIM ja sam ga upalio na novoj tarifi bezbrižna….. , za poslovne korisnike su vratili opciju Multi SIM , za fizičke osobe nisam siguran , daj ih nazovi i pitaj. Bio sam dosadan godinu dana, krvi sam im se napio i netko je odlučio i vratio MULTI SIM , ja sam sve aktiviral u 8 mjesecu ove godine. Zovi ih !!! Pozdrav

 

 

Da, na Bezbrižnoj BIZ je moguć multisim, na Bezbrižnoj iz MOZAIK-a nije

Ako je tako, a koliko vidim je po komentaru od @nickno, drago mi je da barem A1 korisnici imaju takvu mogućnost sada.

Nažalost, ja sam ovdje došao jer nisam znao gdje bih se drugdje požalio, a iz određenih razloga sam na Tmobile-u za mobilne usluge i to trenutno ne mogu promijeniti, a Tmobile ne pruža to…

Našao sam isto taj info da je HAKOM taj koji koči operatere za implementaciju te funkcije, pa sam sad našao mail na HAKOM stranicama na koji možeš slat prijedloge za poboljšanja, ko zna jel to čitaju ali eto ja šaljem upite. Vas ostale koje to zanima mail je ppp@hakom.hr.

ja ne mogu vjerovati da još odbijaju vratiti tu uslugu, koja je ćak nativna za eSIM kartice

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Dink0 zanima te MultiSIM usluga? Na novim tarifama MultiSIM nije dostupan. Koju tarifu koristiš? Imaš privatni ili poslovni broj?

Ma ovo je katastrofa, svrha usluge uništena korporativnim odlukama.

Morao sam uzeti jeftiniju Tomato pretplatu i A1 na bonove.

Sada imam 2 broja komplikacije sa preusmjeravanjima poziva s mobitela na smartwatch kada planiram ostaviti mobitel doma. I što je "najbolje" kada je smartwatch povezan sa BT na mobitel i koristi podatkovnu od mobitela LTE je kompletno neaktivan i nedostupan na smartwatchu jer ja ta usluga planirana kao MULTISIM koji ste ubili u RH korporativnom odlukom "guli ovce".

Prije ili kasnije će beki EU ili globalni provider ponuditi uslugu jeftinije i uzet ću si virtualni +385 broj. Oni nativno kako je eSIM zamišljen daju korištenje iste usluge eSIM na minimalno 5 uređaja.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nitko ne nudi eSIM multisim zabadava. Svaki novi profil od 5 mogućih na istom broju dodatno se plaća. Neda mi se tražit, ali tu na forumu je već bilo objavljeno koliko košta multisim u njemačkom telekomu i baš i nije bio jeftin ni prije par godina.

Svaki uređaj, bilo to mobitel, sat, auto ili kaj god već, koji imaju ugrađen eSIM čip ima svoj jedan jedinstveni broj i zove se ID eSIM kartice, može se pronaći u podacima o telefonu, satu, ostalim uređajima.  

Kad aktiviraš QR cod na svom uređaju, on se poveže sa tvojim ID eSIM karticom i čini jedinstveni zbroj kojim se tvoja kartica identificira na mreži i ne može biti dupliciran (tako radi uostalom i običan fizički sim)

Za tvoj sat, tablet, računalo, auto treba ti drugi QR kod (profil) koji se kod nekih telekoma može aktivirati na istom broju i to se onda zove multisim e-sim. Ili se samo upisuju ti ID eSIM kartica uređaja koje želiš dodati pod svoj broj, ne znam. 

HT odnedavno omogućuje multisim, ali isključivo na smartwatchu koji nije Apple, dodatno se plaća taj profil. 3,99 eura po dodatnom profilu i HT zadržava pravo blokiranja usluge ako se eSIM pokuša aktivirati na bilo kojem drugom uređaju koji nije pametan sat (npr.drugi mobitel).

Odgovori