Riješeno

Mobilni internet u inozemzstvu

  • 28 December 2022
  • 2 odgovora
  • 249 pregleda

Molim za pomoc u izboru tarife:

-Ako aktiviram tarifu Strimalica  koliki je prag (limit) za koristenje podataka u EU/EEA bez dodatne naplate?

-Ako se u roamnig-u dodatno aktivira opcija 10GB, da li se prvo trosi data iz opcije ili data iz tarife?

-Da li se opcija moze aktivirati u roaming-u nakon potrosenih data iz tarife (data bez dodatne naplate)?

-Da li se tarifa Strimalica moze aktivirati u roaming-u vise puta u toku perioda od 30 dana ( npr,nakon potrosenih data do limita definisanog tarifom, da se ponovo aktivira tarifa koja ce biti dostupna u roaming-u)

Unapred zahvalan !

icon

Najbolji odgovor od nickno 28 December 2022, 17:05

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 6
Bedž +6

1. Strimalica, kao i ostale prepaid tarife (osim Fleterice) nemaju limit,to znači da cjelokupni paket možeš iskoristiti bez dodatne naknade. Ali to prestaje važiti nakon 4 mjeseca provedenog u roamingu-tad ti se naplaćuje naknada i za paket u tarifi.

2.prvo se troši opcija, ali nemaš svih 10 giga na raspolaganju, nekih 8800 otprilike, ne znam napamet. Nakon toga ti se troši paket iz tarife

3.mislim da ne može, ali nek to netko od A1 potvrdi

4.isto mislim da ne može. U Hrvatskoj možeš i svaki dan, ak baš hoćeš, ali u roamingu-mislim da ne možeš. I to najbolje da ti netko od A1 moderatora odgovori.

Svim korisnicima A1, i pretplatnicima i bonašima, na izlasku iz Hrvatske automatski se aktivira limit potrošnje u roamingu. Ne brkati ovaj limit sa limitom pravedne potrošnje interneta u roamingu. Ovaj limit sprječava da si netko u roamingu ne nabije račun par desetaka tisuća kuna (uskoro eura). Dakle, nakon potrošnje paketa iz tarife, plaća se svako daljnje surfanje, smsanje, zvanje po cjeniku mreže u kojoj si gost,tj.rumingaš.Da se ne ostane "bez gaća" (😋) taj limit iznosi, mislim 471 kn, po novom 60 ili 100 eura, a ako netko ima novaca na lopate, može i isključiti taj limit i nemilice trošiti koliko god hoće 😛

Razina korisnika 1
Bedž +3

Pozdrav @Strimalica. 🙂 Nastavno na što je @nickno rekla, svoju tarifu i opciju možeš više puta aktivirati tijekom mjeseca (osim ako opcija koju koristiš nije vremenski ograničena periodom ponovnog uključenja, kao npr. opcija 9za9). 

Ako koristiš opciju 10GB, u EU/EEA zoni na raspolaganju imaš 8489MB. 😄

Odgovori