Riješeno

Mobilni internet tarife

  • 23 February 2017
  • 92 odgovora
  • 4893 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 92

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako imaš račun i sve kako kažeš netaknuto ne vidim razlog zašto ne bi napravili zamjenu.
pa zar taj uređaj nije 4g? https://tinyurl.com/hqe6aug
gledam u uputstvu i piše 3G? a Xl tarifa je kao 4g brzine, ne kužim sad ništa.
pitam prodavatelja da li je isto brz kao ovaj Huawei koji vraćam i kaže ista je brzina..
o čem se radi? jesam opet popušio neku foru?
na kutiji piše da je proizveden 2014 god
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nema taj uređaj veze sa 4G. Od tolikih uređaja na Vipovoj stranici koje možeš dobiti za 1 do 9kn ako potpišeš ugovor koji si vidim već potpisao (XL), ti odabereš baš onaj najgori i najjeftiniji. Ili su vidjeli da se ne kužiš u to pa se na takvima hoće riješit prastarih šrot uređaja, LOL.



Gledaj uređaje gdje pod podržane mreže stoji LTE 800 i LTE 1800.
pa očekivao sam da ako mi prodaju XL tarifu da mogu koristiti i 4G u njoj zar ne? kad se već kužiš u to sve reci mi da li sam imao pravo na uređaj koji je 4G po povoljnoj cijeni za 9kn kao što sam platio za ovaj (i onaj huawei koji sam vratio)? kako inače da ostvarim 4G brzinu sa ovime koji sam sad dobio?
Razina korisnika 6
Bedž +6
U svim internet mobilnim tarifama je pristup 4G mreži aktivan i to po punoj brzini pa tako i tebi u XL-u. Da li ćeš ti taj 4G moći koristiti ovisi naravno o tome da li si na području koje je pokriveno 4G signalom te imaš li uređaj koji ti to omogućuje. Da li su ti u XL-u ili bilo kojoj drugoj mobilnoj tarifi morali dati router koji podržava 4G - odgovor je NE, nisu morali jer ti si se pretplatio na mobilni internet (koji može biti od 2G, 3G do 4G) a ne isključivo na 4G, sa druge strane da li si imao pravo uzeti bolji - JESI, samo što si to trebao sam tražiti. Na ovako "skupoj" tarifi (XL im je najskuplja) imaš pravo za te pare koje plaćaš uzeti daleko kvalitetniji/skuplji uređaj za iste novce, pa najskuplji 4G router u njihovoj ponudi za one koji imaju cb na XL je svega 9kn, tako da je malo glupo što si pored paštete i kavijara koji su ti ponudili - uzeo paštetu.

Ne znam gdje živiš no možda na tvom području niti nema 4G signala pa su ti zato gurnuli ovaj prastari 3G jer razliku u tom slučaju nećeš ni osjetiti, no ja bi i u tom slučaju bolje uzeo kvalitetniji/skuplji uređaj za "sutra" kad taj 4G dođe i do tebe.

No vjerujem da kad su vidjeli da nisi tehnički stručan da su ti dali ovo da se riješe ovakvih uređaja vjerujući da nećeš ni znati razliku (većina sigurno ne zna, bitno da internet radi, da li je 20 ili 90 Mbps - nebitno).
hvala na pojašnjenju, koji na ovoj stranici onda ima LTE 1800?
http://www.vipnet.hr/usb-i-bezicni-modemi-2014
koliko vidim za ove bolje modeme piše samo da imaju LTE 800
koji bi tu bio kao najbolji koji spada u tu kategoriju povoljne cijene uz pretplatu na XL tarifu?
edit:
sad vidio oprosti, da LTE 1800 ima ZTE Wireless modem MF910V9
šta je bolje: ZTE MF831 ili ZTE Wireless modem MF910V
ovaj drugi ima wireless ali im se specifikacije nešto razlikuju:
ZTE MF831:
GSM 850, LTE 1800, LTE 2600, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 1900, LTE 800 MHz
GPRS, HSDPA 14.4, HSDPA 21, HSDPA 42.2, LTE 150 Mbps DL, LTE 50 Mbps UL, EDGE, UMTS, HSUPA 5.76

ZTE Wireless modem MF910V:
GSM 850, LTE 1800, 900, 1800, 1900, UMTS 900, UMTS 2100, LTE 800 MHz
GPRS, HSDPA 42.2, LTE 150 Mbps DL, LTE 50 Mbps UL, EDGE, UMTS, HSUPA 5.76

pod bolje mislim prvenstveno na prijenos podataka, ovo wireless nije obavezno
Razina korisnika 6
Bedž +6
Mora li biti baš usb stick? Ja kad bi sebi uzimao (a skoro jesam jučer dok nisam saznao da se promocija produžava do kraja trećeg mjeseca) uzeo ovaj Huawei, po onome što se nudi na Vipovim stranicama od routera čini mi se najbolji, podržava LTE 800 i 1800, imaš i wifi podršku (da se preko wifija spojiš na njega) i sl. Recenzije na internetu od ljudi koji su ga koristile su uglavnom pozitivne. 9kn je na XL-u jednokratno, u slobodnoj prodaji u Vipu 1000kn, po našim i stranim dućanima još i skuplji.

http://www.vipnet.hr/webshop/poslovni/modemi/Huawei-LTE-Cube-E5180/12203?FromCatalog=true

Koji je uređaj zaista najbolji ne možeš znati dok ga sam ne isprobaš, no zato gledaš od tehničkih karakteristika da ima sve što tebi treba (LTE band i sl), pogledaš koju recenziju i sl.
ne bih nešto tak veliko, više volim manje prijenosne stvari pa ako možeš molim te reci koji od ova dva koja sam naveo je kao nešto malo bolji vezano za prijenos podataka?
edit:
koliko vidim ovaj ZTE Wireless modem MF910V se koristi samo bežično, ne putem USB-a?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Oba su cat4, podržavaju lte 800 i 1800 i idu do 150Mbps, nema tu neke velike razlike. Na sticku ćeš dobiti veću brzinu jer nema kablova i wifia gdje se nešto uvijek izgubi do pc-a čak i sa malim udaljenostima i kablovima iako postoji opasnost da baš tamo gdje imaš komp nemaš signala ili je on loš, dok ovaj prijenosni uređaj možeš nositi po kući i tražiti gdje imaš najbolji ili bilo kakav signal uopće pa ga preko wifija povezati sa pc-em, ne znam kakvo ti je stanje u mjestu u kojem živiš po tom pitanju. Tako da i jedan i drugi ima svoju pozitivnu i negativnu stranu, sve ovisi od situacije gdje se koristi. No tehnički su gotovo identični.
a da li se taj ZTE Wireless modem MF910V može koristiti još i putem USB kabela da ne mora biti na bateriji pa se malomalo puniti kad sam doma? imam dobar signal.
nazvao, dobit ću ZTE MF831, više mi odgovara. nek sam napokon (barem tako mislim) rješio sve zavrzlame oko interneta jer imam hrpu drugih poslova koji me čekaju dok ja sjedim za kompom :)
Acer svaka ti čast i hvala na pomoći!
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ajde super, javi kad ga isprobaš kakav je.
na kraju sam završio na homebox turbo 🙂 nazvao me lik iz modernih komunikacija i kao pošto mi je sutra rođendan ponudi mi tih 100GB za 150kn. obećao mi dosta toga ali svi već znate vjerovatno kako to ide 🙂 sad kako će biti u stvarnosti vidjet ću. jel istina kao što kaže da su pozivi sa telefona bez uspostave prema svim fiksnim i mobilnim mrežama? i da poslije tih potrošenih 100GB u noćnoj opciji imaš full brzinu i neograničen promet i dalje?
nitko ne odgovara.. tko zna u što sam se sad uvalio.. 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
O homebox turbo je stvarno stvarno više baš sve napisano pa te molim da pročitaš postojeće teme jer mislim da su svi umorni od pisanja istih stvari opet i opet...
Razina korisnika 4
Nije da dolijevam ulje na vatru, ali i tu imaš shaping i fair usage, pa da ne bi bilo nitko nije rekao i nismo znali...

Odgovori