Riješeno

Ljetna 120 GB

  • 8 June 2018
  • 14 odgovora
  • 2226 pregleda

Ukoliko aktiviram Ljetnu 120 GB dali mi i dalje ostaje tarifa na bonove na kojoj sam trenutno
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 8 June 2018, 18:16

Pogledaj original

Odgovora 14

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ljetna, mjesečna, dnevna i tjedna su opcije koje ovisno o nazivu traju koliko traju. Nisu tarife.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Zar nisu ove opcije predviđene samo za pretplatnike?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Poprilično pompozno i nejasno izreklamirano, kao i sve, ali da. Po uvjetima od 4.6. opcije su dostupne za korisnicima na govornim i podatkovnim tarifnim modelima: Mobilna S, Mobilna S+, Mobilna M, Mobilna L, Vip Start, Savršena, Nova Savršena, Bez granica S-XXL, Bez granica S+-XXL+, Bez Granica S+-XXL+, Mobilni Internet S-XL, Vip mobilni internet S-XL, Vip mobilni internet 200MB, 1GB, 5GB, Internet bez granica XS-L, Mobilni Net S-L, Mobilni Internet S-XL. Na govornim tarifama Mobilna Start i Mobilna Junior dostupna je aktivacija opcija Dnevna i Tjedna. Opcije Mjesečna i Ljetna nisu dostupne za uključenje na ova dva odabrana tarifna modela.
Razina korisnika 2
dakle ...uzeo sam tig 120 gb...mraaak...malo pratim potrosnju ...hahahah za doslovno 4 prosjecno duge pjesme na youtube potrosio sam po vip proracunu 100MB....a da sam isao skidati preko YTD svaka pjesma ima 5 MB...aaaaloooo....što papa megabajtiće?....ako sad ustanovim da je tu mulj...ma odo ja iz vipa...hahahaha...ne želim se prepucavati i dokazivati ali...AAALIIII
Razina korisnika 2
oh da...za cca pola sata slusanja mjuze na youtube 0.5GB....
Razina korisnika 2
npr...na fiksnom skidam filnove ...gledam serije...slusam mjuzu...i cijeli mjesec potrosim 80-100 GB....???????
Razina korisnika 1
Bedž +1
Pozdrav ZnatiZeljko.

Nažalost, na tvoju potrošnju mi ne možemo utjecati ali ti možemo dati nekoliko savjeta 🙂 Svakako provjeri u postavkama Youtubea podešenu kvalitetu prijenosa videa koja ti može utjecati na potrošnju. Možeš pogledati i naš kratki video koji ti može predočiti realnu potrošnju MB na YouTubeu na linku https://youtu.be/S5EpoHnORis.
Razina korisnika 2
Hvala na odgovoru...znam i postavio sam.postavke oduvijek na manju rezoluciju bez HD...obicno slusam glazbene kanale koji nemaju u podlozi video ili je taj video beznacajnog prometa...usporedio sam promete sa realnim "skidanjem" preko downloadera npr.YTD...koji skida cijeli video...realno svaki taj video potroši cca 5-7 MB...a ne 50 ...najveci koji skinem je cca u HD je 25 MB...cijeli film u slabijoj rezoluciji zauzima prostor od naaaajvise 900 MB...a prosjek je 650 -800MB....znaci ipak matematika je malo kompleksnija i relevantna....Još jednom hvala na trudu u Vašem naputku i odgovoru...
Razina korisnika 1
Bedž +1
ZnatiZeljko, nema na čemu 🙂 Vjerujem da će ti Ljetna opcija ipak biti dovoljna. A ako i ne, istu možeš aktivirati koliko god puta ti zatreba.
Razina korisnika 2
hvala dovolnjo ce biti samo jednom...i niti jednom više
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne da mi se tražiti uvjete jer mi ne treba opcija, al vjerojatno je obračunska jedinica prilična, a i ako hvataš pristojan 4G LTE lete mb samo tako. Ne čudi uopće 😉
Razina korisnika 2
....točno tako...ali ako sam na H+ lete isto ali ništa je vrti...zamisli ...nekad je na 3G sve radilo svak8 video ama baš sve....na 3G je stvoren youtube...sad ne moze ni kedan streem okrenut....u najslabijoj rezoluciji 320 ..

Bravo Željko.vidim da si dobro “potkovan”,svaka čast.Problem je što operateri nas podkradaju a država šuti.Zašto se potrošnja ne može trenutno očitavati ? Današnja tehnika to omogućava ali trgovcima MB to ne odgovara.Sve je moguće ali korupcija i mito su daleko jači,to je KAPITALIZAM!

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Issa , al ga ti udrobi sve u isti koš.

Evo, optuži A1 i za korupciju i mito u Americi 🤭

https://www.quora.com/Why-is-3G-slow-in-the-US-when-it-was-once-able-to-load-YouTube-videos-without-buffering

https://tubeast.com/can-you-stream-youtube-with-3g-internet-exploring-the-possibilities-and-solutions

A kaj se "potkradanja" tiče, evo ti okvirno koliko traje 3GB na YouTubeu, Netflixu, Spotifyiju ili samo surfanje

 

Još da dodam ovo: prije 10-tak godina cjelokupni GODIŠNJI promet na CIJELOM Googleu bio je 10 TB. Danas JEDAN korisnik A1 mreže (pa i mobilne, i ne samo A1) to slisti u mjesec-dva 😂

Odgovori