Koliko gubite pretplatnika zbog naplate zbog kašnjenja plaćanja računa?

  • 10 November 2019
  • 21 odgovor
  • 1083 pregleda

  • Anonymous
  • 0 odgovora

Puno ljudi neće niti da čuje za A1 zbog penalizacije računa, zbog malog kašnjenja plačanja računa.

Dali. ste svjesni koliko zbog toga radite štete matičnoj firmi?


Odgovora 21

Razina korisnika 7
Bedž +3

Profa, sigurno manje od rvackog telekoma. ;)

 

https://www.google.com/amp/s/m.24sata.hr/amp/news/hrvatski-telekom-mora-platiti-rekordnu-kaznu-28-mil-kuna-653540

Ma ne gogsy, nisam to mislio...nego naplaćuju 15 kn za kašnjenje par dana...to mislim da nitko ne radi.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Zefo - nije mi to poznato, nisam u tom djiru kašnjenja. Uvijek platim račune s datumom dospijeća, iako meni neki drugi ne plate uredno. Osječki Unikom naplati i jednu lipu za jedan dan kašnjenja. Odnosno, nije to dan kašnjenja jer ako je dospijeće subota a IB ne radi transakcoje subotom već ide u ponedjeljak pa i to naplate. Naravno, ako platiš dan prije, nikome ništa. :/

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Zefo  Pozdrav, zatezna kamata se počinje računati 5. kalendarski dan nakon datuma dospijeća. U skladu sa Zakonom o obveznim odnosima od 1. siječnja 2018. primjenjuje se stopa zatezne kamate u visini od 7,09% godišnje. Ovisno o iznosu računa tolika je i zatezna kamata. 

 

Mijenjajte to, to Vam ne valja...nitko tko ima puno pretplata zbog toga neće ćuti za Vas.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Zefo  Ne možemo to promijeniti - ovo koristi svi, a ne govorim samo o teleoperaterima. 

t-com ne koristi

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Zefo Hm, mislim da ipak naplaćuju zatezne kamate kad se prekorači datum dospijeća, no ipak ne bih govorio u ime drugih operatera. Taj dio možeš provjeriti direktno s njima.

Provjerio, nego što je s Vama?

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Zefo  Naš odgovor si dobio. :) Zatezne kamate se naplaćuju sukladno svim zakonskim regulativama u slučaju kada se račun plati poslije datuma dospijeća. 

@Zefo  Naš odgovor si dobio. :) Zatezne kamate se naplaćuju sukladno svim zakonskim regulativama u slučaju kada se račun plati poslije datuma dospijeća. 

NISAM, pitanje je kada mislite ukinuti tu praksu, jer gubite puno ozbiljnih pretplatnika. Molio bih suvisli odgovor.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Zefo Nemamo u planu ukinuti zatezne kamate - to je zakonski regulirano. 

U skladu sa Zakonom o obveznim odnosima od 1. srpnja 2019. primjenjuje se stopa zatezne kamate u visini od 6,30% (3,30% + 3), za tvoju informaciju. Niste u skladu sa zakonom.

@Zefo  Pozdrav, zatezna kamata se počinje računati 5. kalendarski dan nakon datuma dospijeća. U skladu sa Zakonom o obveznim odnosima od 1. siječnja 2018. primjenjuje se stopa zatezne kamate u visini od 7,09% godišnje. Ovisno o iznosu računa tolika je i zatezna kamata. 

 

Kršite zakon.

@Zefo Nemamo u planu ukinuti zatezne kamate - to je zakonski regulirano. 

Nije ti suvisli odgovor, jer konkurencija nema niti ovakav pristup niti ovakvu naknadu.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Zefo Napisao si da Hrvatski Telekom ne naplaćuje zatezne kamate ili sam nešto krivo pročitala? Sva sreća da su informacije javno dostupne jer bi ispalo da samo A1 naplaćuje zatezne kamate. :triumph:  Vidim da ti je @A1_Matej odgovorio više puta na ista pitanja tako da ja mogu samo potvrditi ono što je već napisano ili se možemo vrtiti u krug u nedogled. 

@Zefo Napisao si da Hrvatski Telekom ne naplaćuje zatezne kamate ili sam nešto krivo pročitala? Sva sreća da su informacije javno dostupne jer bi ispalo da samo A1 naplaćuje zatezne kamate. :triumph:  Vidim da ti je@A1_Matej odgovorio više puta na ista pitanja tako da ja mogu samo potvrditi ono što je već napisano ili se možemo vrtiti u krug u nedogled. 

https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/racuni/opomene

Što ti to potvrđuješ? Da kršite zakon? Demantiraj me ti linkom. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Profa zefo, ja svaki mjesec kasnim 15-tak dana sa plaćanjem TV b.net pretplate i nikad nisam imala zatezne kamate veće od 50 lipa 🙄. Koliko ti pretplata imaš? 50? 😱

Ja nemam problema sa kašnjenjem imam lijepi broj preplata, a ovo govorim jer znam ljude koji imaju puno puno pretplata i cifre koje plaćaju...zbog njih ovo pišem. Ako A1 nije stalo, a oni ionako preslušavaju razgovore sa jako velikim kupcima, pa neka čuju vlasnike i mišljenje zašto neće na A1 zbog tematke o kojoj prićam… ht im omogućuje fleksibilno plaćanje, a ne u 5 dana kao A1.

Razina korisnika 6
Bedž +6

😂 ups, mislim da znam nekog tko će se neugodno iznenaditi kad vidi račune od A1, ako je istina ovo kaj veliš za 5 dana 🤣 taman su prešli na A1😱

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Zefo Napisao si da Hrvatski Telekom ne naplaćuje zatezne kamate ili sam nešto krivo pročitala? Sva sreća da su informacije javno dostupne jer bi ispalo da samo A1 naplaćuje zatezne kamate. :triumph:  Vidim da ti je@A1_Matej odgovorio više puta na ista pitanja tako da ja mogu samo potvrditi ono što je već napisano ili se možemo vrtiti u krug u nedogled. 

https://www.hrvatskitelekom.hr/podrska/racuni/opomene

Što ti to potvrđuješ? Da kršite zakon? Demantiraj me ti linkom. 

 

@Zefo opomena nije isto što i zatezna kamata, njih niti jedan operater više ne naplaćuje privatnim korisnicima. 

Odgovori