Riješeno

Kamata za plaćanje računa

  • 5 January 2022
  • 3 odgovora
  • 411 pregleda

Dobar dan. Ispričavam se na ometanju. Molio bi iskustva korisnika A1 usluga o naplati na računu = kamata za plaćanje računa.Svakim danom sve više razočaranje. 

icon

Najbolji odgovor od Kavopija 8 January 2022, 13:43

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 3

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako želiš izbjeći plaćanje kamate plaćaj račune na vrijeme. 

Ja sve svoje račune plaćam na kraju mjeseca, a onda naravno- plaćam i kamate A1 za bnet tv, nisam sigurna zakaj su skoro na svakom računu dvostruke, tj.i za prošli, ali i mjesec prije toga, čini mi se da dvaput zaračunavaju kamate. A i čini mi se da i računaju da će se rijetki buniti za iznose 0,20-0,70 kn, priznajem- ne živciram se baš- osim kad idem izračunati koliko A1 zaradi ako tako zaračuna kamate svima (pod pretpostavkom da svi kasne s plaćanjem računa 15 dana kao ja). Bogme-fini milijunčići se tak  naberu.

Pozdrav, hvala na odgovoru. Kraj je godine i slučajno sam pregledavao račune i primjetio tu stavku. Ja ne plačam račune, knjigovođa  to vodi. Zar nije a možda griješim ukinuti ti penali. Kao da sam negdje pročitao da su protuzakoniti. A iskreno prijavio sam se na ovaj A1 forum, postavio par tema gdje iskazujem nezadovoljstvo da vidim da li će se obratiti itko od zaduženih. Na kraju i na žalost nitko od odgovornih koji bi trebali reagirati kada netko piše negativno o firmi koja im daje kruh. Da u mojoj firmi se tako priča, a da mi radnici ne kažu bi reagirao da u što kraćem roku provjerim, ako postoji riješim problem. Ali ja sam mali, meni je bitan ne svaki ali većina poslova, a oni imaju npr milijun korisnika i što je jedan manje više. Hvala na odgovoru, primjetio sam da ste vi ili ti prilično aktivna na forumu. Hvala 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @croatia027,

Opći uvjeti poslovanja kažu slijedeće:

6.2. Uvjeti plaćanja usluga

6.2.4. Ako zbog propusta Krajnjeg korisnika identifikacijski podaci o Krajnjem korisniku ili broj računa ne budu ispravno uneseni u nalog za plaćanje, A1 će smatrati da je potraživanje podmireno tek nakon što mu Krajnji korisnik predoči točne podatke, originalni nalog za plaćanje koji je ovjerila ustanova kod koje je plaćanje obavljeno i dokaz da se nalog za plaćanje odnosi na odgovarajući račun. Za kašnjenje Krajnjeg korisnika u plaćanju dospjelih potraživanja A1 ima pravo obračunati zakonsku zateznu kamatu.