Riješeno

Izračun penala za prijevremeni raskid

  • 5 July 2021
  • 4 odgovora
  • 7261 pregled

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 28 odgovora

Pozdrav, molio bih točnu informaciju što se uzima u obzir kod izračuna penala prilikom prijevremenog raskida ugovorne obveze?

Da li se uzimaju preostale mjesečne naknade pomnožene sa brojem mjeseca koliko je ostalo do isteka ugovorne obveze ili se može primijeniti i opcija ukupnog zbroja popusta koje je korisnik iskoristio do datuma kad je ugovor raskinut, dakle opcija povoljnija za korisnika??

Moj slučaj je sljedeći:

Ugovor produžen 01.05 2021. i traje do 01.05.2023.

Mjesečna naknada na ugovornu obvezu iznosi 169 kn/mj.

Iznos mjesečne naknade BEZ ugovorne obveze iznosi 229 kn/mj.

Ugovor je raskinut 17.06.2021.

 

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaN 7 July 2021, 11:10

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 2
Bedž +2

Bok @Becks20,

Tako je, u obzir se uzima opcija povoljnija za korisnika. Obračun penala ovisi o otplati uređaja na rate, cijeni tarife i trajanju ugovorne obveze. 

 

Lijepi pozdrav.

Razina korisnika 1

Znači po tome bi ja zapravo za penale imao samo zbroj popusta koje sam ostvario kroz mjesece koje sam koristio uslugu.

U brojkama bi to bilo 2 mjeseca korištenja popusta od po 60 kn/mj., te bi po tome moji penali iznosili maksimalno 120 kn. Jesam li u pravu?

Uređaj nemam nikakav na rate, samo usluga fiksni internet i telefon (229 bez ugovorne obveze, a 169 s ugovornom obvezom).

Razina korisnika 2
Bedž +2

Hipotetski sada ne bih znao, ali možeš zatražiti izračun penala putem službe za korisnike na broj 0800 091 091.

 

Lijepi pozdrav.

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @Becks20 ,  u slučaju prijevremenog raskida ugovora naplaćuje se iznos  svih  preostalih  mjesečnih  naknada  za  ostatak  razdoblja  obveznog trajanja Ugovora ili naknada u visini popusta na proizvode i usluge koje je korisnik ostvario. Korisniku se uvijek naplati ono što je za njega najpovoljnije.

Ako korisnik ima aktivnu otplatu uređaja na rate prilikom prijevremenog raskida ugovora i sve preostale rate za uređaj naplatit će se na zadnjem računu.

Odgovori