Riješeno

IMA LI KAKVIH ISKUSTAVA SA 5G SIGNALOM U OSIJEKU(POSTOJANJE/POKRIVENOST/BRZINA)?


Razina korisnika 3

Molio bih eventualna iskustva,i eventualne lokacije signala po gradu!

icon

Najbolji odgovor od A1_Leona 2 April 2022, 23:55

Pogledaj original

Odgovora 13

Razina korisnika 3
Bedž +3

@rakonja pokrivenost signalom možeš provjeriti na OVDJE 😁

Razina korisnika 3

Da znam,HVALA.ali je to u teoriji,a mene zanima praksa!Pošto svaka lokacija ima svoje specifičnosti…..

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo kako izgleda u Osijeku tu imaš sve 5G tornjeve. A pokrivenost ovisi o optičkoj vidljivsti znači što manje prepreka tipa zgrade veća pokrivenost.

 

 

Razina korisnika 3

Da,pratim to uredno na Cell Mapperu,ali mi nije jasno zašto ništa ne pokazuje za nijednu mrežu kad zakačim 5G-NR

Razina korisnika 3

A i fale neki tornjevi na tvojoj slici,i to konkretno baš i moj 3105

Razina korisnika 7
Bedž +4

To je karta samo 5G tornjeva tvoj toranj 3150 nema 5G i zato nije na karti. tu gdje piše 3 je samo jedan operater 6 dva 9 sva tri ako je veći broj onda postoji dva ili više tornjeva 5G a to se vidi kada se orginal karta zumira ovako sam stavio da se vidi cijeli grad.  5G-NR(SA) nema nigdje u HR ni jedan operater u komercijalnoj upotrebi. Ima samo 5G-NSA tj u cellmaper karti 5G ENDC znači 5G na postojećim 4G frekvencijama tj 5G DSS. A to na cellmapper karti idi pod filter i stavi 5G ENDC i dobit ćeš 5G tornjeve naravno gore ostavi na 4G. Ako ti pokaže da nema 5G ENDC to ne znači da ih nema nego nisu mapirani sa 5G mobom i 5G tarifom. Treba mapirati sa cellmapper app i napraviti UL podataka na server. da se osvježi karta i stave novi podaci.

Razina korisnika 3

Super,hvala na iscrpnom objašnjenju,sad znam i nešto novo!Sve čemo mi to sa vremenom mapirati!

Razina korisnika 3

@daworin ……….molim te ako može pojašnjenje!Maloprije u nekoj temi sam vidio tvoj prijedlog za NetMonster app,uz CellMapper!Naravno da sam morao probati,i iznenadio sam se što prvi put vidim da se na mom tornju uz 800,i 1800 spominje i 2100 frekvencija!I sad neznam koliko se mogu pouzdati u tu informaciju!U CellMapperu to nemogu skužiti,ali ovdje jasno piše!Čim dođe novi router,probat ču odraditi sa dodatnom trečom agregacijom!Uredno uploudam na CellMapperu,ali se podatci na tornju nikad ne mijenjaju…...

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da 2100 je isto 4G frekvencija. Pa gledaj na pc ili laptopu cellmapper kartu i tamo sve piše koliko taj toranj ima frekvencija

Razina korisnika 3

@daworin …..to me i zbunjuje,jer je na tom tornju samo 800 i 1800!Ako i ima,a očigledno da 2100…..nije evidentirano!

Razina korisnika 3

Nevjerovatno,ali evo danas se promjenilo,jučer sam ja radio upload podataka……,možda je pomoglo!Po slici ispada da ja radim najviše upload-a u CellMapper😁

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto vidiš samo malo truda i dobiješ rezultate. Još samo napraviti krug oko tornja da pokupi sve ćelije.  I mapiraj kad ideš gradom ili bilo gdje😀

Razina korisnika 3

Eto vidiš samo malo truda i dobiješ rezultate. Još samo napraviti krug oko tornja da pokupi sve ćelije.  I mapiraj kad ideš gradom ili bilo gdje😀

Morat ču malo osvježiti podatke sa tornjeva, za kaznu što sam se uljenio😂

Odgovori