Riješeno

Flat neograničeni internet na mobitelu i u stanu

  • 8 August 2022
  • 16 odgovora
  • 536 pregleda

  1. Lokacija: Grad Šibenik

    Poštovani, trebam na dva mobitela imati neograničeni internet (pozivi i poruke nisu bitni) i na dva kompjutera na različitim lokacijama imati neograničeni internet (10-30GB dnevno bez prekida).

    Trenutno imam flat tarifu od Tele2, ali flat na mobitelu uopće ne funkcionira kad se stavi hotspot i ne može se raditi na kompjuteru s njime jer traži SMS svakih 5 ili 2GB. Stoga sam nabavila A1 homebox ali samo jedan, a moram imati na dvije udaljene lokacije.

    U posljednje vrijeme ni tih 5 gb nije brzo. 

    Koje su mi najpovoljnije opcije za brz i stabilan internet na dvije lokacije (dva kompjutera) i dva mobitela?

    Hvala

    ​​​
icon

Najbolji odgovor od daworin 8 August 2022, 14:26

Pogledaj original

Odgovora 16

Razina korisnika 4

Ako je dostupno?,uzeti Homebox 5G indoor,bez ugovorne obveze.

Znači još jedan homebox?

A što s mobitelima? 

Plaćam 318kn dvije flat tarife na mobitelu i 180kn Homebox.

Još jedan Homebox mi je sve skupa previše. Ima li netko ideju kako bolje iskoristiti flat na mobitelu za rad na kompjuteru? 

Da prebacujem SIM iz mobitela u router kad sam doma? Postoji li opcija da mi A1 da dvije SIM kartice za isti broj da ne moram stalno vaditi iz mobitela?

Do prije mjesec dana kad bi bili doma spojili bi se na hot spot mobitela i mogli smo raditi na kompjuteru, ali u zadnjih mjesec dana brzina nije dovoljna za rad. 

0,65 i 0,16 Mbps mi je rezultat, a treba mi  u rangu 15-30Mbps.

Po ovome brzina na mobitelu je odlična. Problem je onda između hotspota na mobitelu i kompjutera.

Ima netko savjet kako to popraviti?





 

Ovo je na kompjuteru sa gore hot spotom preko mobitela.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nemoj raditi hotspot nego napravi usb tethering spoji komp sa mobom usb kablom i uključi u mobitelu dijeljenje usb veze i to je to.

Nemoj raditi hotspot nego napravi usb tethering spoji komp sa mobom usb kablom i uključi u mobitelu dijeljenje usb veze i to je to.

Ajme, ako ovo uspije to će biti apsolutni spas. Sad je na poslu, dolazi tek iza 22h, javim ako bude uspješno.

Hvala puno!!!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Uspjet će! Javi rezultate

Razina korisnika 4

Baš me zanima jeli bolji rezultat preko usb tetheringa!?

Bolje ali još uvijek neupotrebljivo za rad. 

Za one koji će doći poslje ovdje sa istim pitanjem, kad je spojila se na USB bila je i na pozivu, kad je ugasila poziv ovo su rezultati (USB kabelom spojen  mobitel na komp za internet).

Sad će raditi neko vrijeme da vidi jel sve radi, ali mislim da mora ugasiti primanje poziva da ne izgubi internet. 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ako nemaš volte uključen prilikom razgovora se prebacuje sa 4G mreže na 3G i zato lošiji rezultat. Operater kojeg koristiš nema VOLTE mislim da nema potrebe isključivati razgovore samo prilikom razgovora internet će ići preko 3G mreže i naravno sporiji će biti završetkom razgovora vrati se na 4G.

Internet se skroz ugasi na kompjuteru kad sam spojena preko hotspota ako se javim na poziv.

Razina korisnika 7
Bedž +4

A ok ovisi od mobitela do mobitela i na hotspotu će ti se ugasiti isto bitno da imaš brzine na PC kao i na mobu. Smanji razgovore😀 ili ih preusmjeri na drugi br

:D Nemam nikad razgovore, ne koristim pozive ili SMS, tako da će biti dobro.

Hvala na svemu, sapsili mi 180kn dodatnih mjesečno.

@Mayday67 bilo bi dobro ako mozes uredit slike da zatamnis ip adresu :)

@Mayday67 bilo bi dobro ako mozes uredit slike da zatamnis ip adresu :)

Izgleda da ne mogu editirati poruke više. Zašto je IP adresa bitna, mijenja se svaki put kad upalim kompjuter?

Odgovori