Riješeno

E-sim iphone

  • 2 May 2023
  • 3 odgovora
  • 1040 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 12 odgovora

Pozdrav, zanima me e-sim kartica. Da li je moguće istovremeno imati aktivne 2 e sim kartice na istom mobitelu i kako to funkcionira?. Znaci imam broj na pretplatu i zanima me jel mogu koristit taj broj za e sim i imat drugi broj za e sim u istom telefonu istovremeno? Ili trebaju Bonovi ili pretplata ua novi broj e sim? 
takoder me zanima da li može e sim biti 1 broj a drugi na klasičnoj kartici pa da rade oba broja istovremno samo da nekako aktiviram drugi broj kad treba. . Znaci htio bi istovremeno 2 broja imat aktivna sada ne znam jel treba kakva pretplata za drugi ili kako

icon

Najbolji odgovor od acer112 2 May 2023, 11:07

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 6
Bedž +6

To isključivo ovisi o mobitelu koji imaš, nema veze sa A1. Ukoliko tvoj mobitel podržava dual-eSIM - tada možeš imati aktivno dvije eSIM kartice istovremeno (bonovi, pretplata - potpuno nebitno). Od iPhone-a to podržavaju modeli od iPhone 13 pa na dalje, stariji modeli iPhonea (od XS do 12) podržavaju samo dual-SIM, što znači jedna fizička kartica i jedna eSIM, ne može dvije eSIM kao na iPhone 13.

 

Kako će ti raditi te dvije kartice određuješ sam u postavkama. Možeš recimo ukucati u mobitel 5 eSIM kartica i odabrati dva koja želiš da su ti istovremeno uključena, ostale 3 kartice (broja) ne rade. Na te dvije koje rade normalno primaš pozive i sms a u postavkama slažeš koju želiš primarno koristiti za zvanje, koju za sms a koju za data/internet. Meni je recimo podešeno HT kartica za internet, A1 za pozive i sms, i tako radi već godinama bez greške.

To isključivo ovisi o mobitelu koji imaš, nema veze sa A1. Ukoliko tvoj mobitel podržava dual-eSIM - tada možeš imati aktivno dvije eSIM kartice istovremeno (bonovi, pretplata - potpuno nebitno). Od iPhone-a to podržavaju modeli od iPhone 13 pa na dalje, stariji modeli iPhonea (od XS do 12) podržavaju samo dual-SIM, što znači jedna fizička kartica i jedna eSIM, ne može dvije eSIM kao na iPhone 13.

 

Kako će ti raditi te dvije kartice određuješ sam u postavkama. Možeš recimo ukucati u mobitel 5 eSIM kartica i odabrati dva koja želiš da su ti istovremeno uključena, ostale 3 kartice (broja) ne rade. Na te dvije koje rade normalno primaš pozive i sms a u postavkama slažeš koju želiš primarno koristiti za zvanje, koju za sms a koju za data/internet. Meni je recimo podešeno HT kartica za internet, A1 za pozive i sms, i tako radi već godinama bez greške.

 

Imam iPhone 14 i 12 e sad u 14 sam mislio e-sim

Razina korisnika 6
Bedž +6

U 14 možeš imati dva aktivna e-SIMa bez problema.

U 12 može biti aktivan samo jedan eSIM, drugi aktivni broj može biti isključivo klasičan SIM (pa opet rade dva broja u isto vrijeme). 

Odgovori