Riješeno

E-SIM

  • 26 January 2018
  • 108 odgovora
  • 7724 pregleda

  • Anonymous
  • 0 odgovora
Kada mislite uvesti e-sim?
icon

Najbolji odgovor od A1_Ivana 27 January 2018, 14:37

Pogledaj original

Odgovora 108

@SVIDAK Pozdrav, trenutno nije u ponudi, a nemamo ni info kada će biti. U svakom slučaju kada bude, obavijesti će biti. Jer čim bude dostupno, bit će na našem sajtu.

Godina prošla esima nigdje

Razina korisnika 1
Bedž +1

Pratio sam ovu temu i ja prije godinu.

Ništa od toga neće bit očito ljude stvarno ne zanima jer nije ih toliko prigovaralo.

Ne zanima trenutno nikoga u RH e-sim.

 

Nije da je bitno, ali profa, ti se skrivaš pod @Zefo bar ja mislim

Nisi izdržao da se opet ne učlaniš, makar za pitanje😂

Doktore imaš piće za ovo...nisam izdržao barem malo da opet dignem forum… pratim Vas cijelo vrijeme.

zefo je profa385

Razina korisnika 1
Bedž +1

Živjeli onda🍻

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Zefo i @Ivano1 Ekipa, da u pravu ste, usluga e-sim još uvijek nije dostupna u našoj ponudi. Pitanje je hoće li uopće i biti s obzirom na broj zainteresiranih. 

1000 pregleda i 100 rasprava samo na forumu???

Od kud hrabrost za ovako nešto?

Đingl bels 2020 ne proizvode se više top modeli mobitela bez esima.

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Zefo Svakako se prilagođavamo novim tehnologijama. Vidjet ćemo što će 2020. donijeti.

@Zefo i@Ivano1 Ekipa, da u pravu ste, usluga e-sim još uvijek nije dostupna u našoj ponudi. Pitanje je hoće li uopće i biti s obzirom na broj zainteresiranih. 

Ne razumijem vasu logiku u vezi procjene broja zainteresiranih. Svatko tko putuje van HR, pogotovo van EU, na vise od par dana je potencijalni korisnik eSIM usluge, jer sa sobom vise ne morate nositi vise uredjaja, niti se muciti s iglicama/spajalicama da bi promjenili fizicku SIM karticu. Ja cu sacekati jos neko vrijeme da vidim hoce li se A1 probuditi u vezi eSIM-a, ako ne - dovidjenja. 

Dobit će netko I u Upravi otkaz za ovu neposlovnost i bahato ignoriranje eSIM-a.

Razina korisnika 2

Poštovanje.

Kako da A1 pokažemo da postoji interes za eSim u Hrvatskoj? Da opsjedamo dućane ili?

Postoji li negdje link gdje možemo registrirati svoj interes za eSim?

Kako je napravljeno istraživanje tržišta koje je pokazalo da u Hrvatskoj nema interesa za eSim?

Unaprijed hvala na odgovorima

Razina korisnika 3
Bedž +3

Pozdrav gordan0810,

u ovom trenutku nemamo stranicu ‘Javi se ako si zainteresiran za e-SIM’. Pratimo interese za navedenu uslugu i svakako ćemo jasno i glasno obznaniti kada ju uvedemo :slight_smile:

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ermm...ja jedino znam da moj flagship S9+ NE podržava e-sim, a bogami za jedini mobitel koji trenutno podržava e-sim, iPhone, nemam novaca, niti želim dati. A i zašto bih se vezala za jednog operatera, nije mi zgodno, jer koliko sam čitala e-sim dolazi predinstaliran na čipu mobitela i vezan je za teleoperatera.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Čitajući iskustva korisnika sa e-sim karticama ja stvarno ne kužim zašto forsirate A1 da ih uvede 😃. 

Razina korisnika 4
Bedž +4

@nickno baš to, ali ja ne vidim koji je problem uzeti fizičku sim karticu i ubaciti ju u mobitel, kao što to napravim na svojoj nokiji 3310 new ;)

Dakle nakon godinu dana usluga e-sim nije još dostupna na A1 ? Imate predviđanje neko ?

Imaš par postova na tu temu službeni stav moderatora je nikad A1 neće uvesti esim zbog premalo zainteresiranih korisnika. Sretna 2020. godina 

Nadam se da se šalite

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ne baš, dok aktiviraš bilo čiji e-sim profil, za to vrijeme fizički možeš zamijeniti 100 kartica, to su iskustva korisnika iz EU, a moje je mišljenje da će e-sim pravo zaživjeti tek uvođenjem 5G mreže, jer e-sim je daleko više od same virtualne sim kartice 😉

Zato A1 mudro šuti dok se intenzivno iza zavjese bavi povezivanjem IoT uređaja, jel takoo,A1? 😛

Razina korisnika 6
Bedž +6

Imam ja predviđanje neko. E-sim će se uvesti kad i 5G mreža, znači neko vrijeme još i neće. 

Ako ti se baš žuri imati e-sim, na forum.hr-u ili pcexpert forumu, nisam baš zapamtila gdje sam čitala o tome,imaš uputstva kako instalirati poljski Orange, kažu da se isplati biti u roamingu u Hrvatskoj 😉

Razina korisnika 6
Bedž +6

Za aktivaciju e-SIM profila ti treba ravno 10sec, da ne govorim da ukoliko se taj eSIM profil može povući iz službenog app-a operatora (kako rade svi veći europski operateri) to onda znači da po fizički sim ne moraš u poslovnicu i čekati u redovima već sa skidanjem najobičnije aplikacije tvoj broj je za par sekunda aktivan. 

I ovo ti priča osoba koja je sve to osobno isprobala i koristi a ne “čula sam na forumu” priče.

A1 je odavno postao operater za penziće po svojim uslugama i ponudi tako da ne očekujem eSIM u skorije vrijeme.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Aha, onda nešto engleski korisnici krivo rade, jer im aktivacija američkih e-sim kartica nikako nije prolazila. Pa nemojmo se zavaravati da je to već "stara", uhodana tehnologija. Mobitele koji podržavaju e-sim možeš pobrojati prstima JEDNE ruke, a ti meni reci koliko korisnika tih triju najnovijih iphonea uopće ima u Hrvatskoj, a da nisu samo službeni.

Kad je tako lako, pa imate e-sim od HT-a, tko vam brani? Kad je tako lako, tko vam priječi aktivirati bilo koji profil od tih par europskih telekoma koji uz HT nude e-sim?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Gdje piše da mi netko brani? Ja ih već imam. Vidi kako lijepo radi i HT i A1 na jednom uređaju. HT eSIM i A1 klasična kartica.
 


Samo što je pretužno kad moraš 091 broj koji si 15tak godina koristio u Vipu i to na skupim tarifama - prebacivati na HT samo zato da bi isti mogao raditi preko eSIM-a, nošenje dva uređaja sa sobom u 2019. godini ne pada mi na pamet.

Sve je u jednom momentu “nova tehnologija” i kad bi tako svi razmišljali da je nešto novo i neće se zato uvoditi čovječanstvo bi zapelo u 9. vijeku.

Razina korisnika 6
Bedž +6

I, jesi li probal aktivirati još koji e-sim profil? Navodno je tako lako, kak si i sam rekel

Razina korisnika 6
Bedž +6

U HT-u skeniraš QR kod, na nekim europskim mrežama ne moraš niti to, skineš aplikaciju i to je to. Prejednostavno i jako brzo.

Tako da ne znam gdje si ti vidio te “probleme”.

Odgovori