Dual SIM i kombinacija voice + mobilni internet

  • 25 February 2017
  • 3 odgovora
  • 1191 pregled

Razina korisnika 6
Bedž +6
Pozdrav ekipa

evo uskoro mi ističe dvogodišnji ugovor u VIP-u i razmišljam što napraviti dalje, što uzeti, da li produživati ugovor i sl. Neki dan su mi poslali SMS da mi daruju dodatna 3Gb gratis na moju tarifu (dakle to bi na L+ bilo 2+3=5Gb) ako potpišem novi ugovor od 24 mjeseca. 5Gb je svakako više nego ova 2 što sada imam, no u 2017. godini na ovu cijenu koju sad plaćam i što konkurencija nudi nije mi to nešto previše privlačno. No sa druge strane, nekako mi se ne odlazi od VIP-a, oduvijek sam tu i uvijek mi je nekako "toplo u srcu" kad vidim onaj Vip znakić gore na mobitelu, ne bi volio to mijenjati za neki "bonbon" ili nedaj Bože da mi HT piše :8

Pa sam došao na ideju kako bi bilo zgodno kombinirati mobilni internet i voice uslugu, dakle ovaj stari broj koji sad imam jednostavno prebaciti na neku najjeftiniju opciju za razgovore i sms poruke (i jedno i drugo jako slabo koristim) a sa druge strane uzeti još jednu karticu samo za mobilni internet, ova najveća opcija od 30Gb košta svega 169kn - tu dobiješ još i noćnu gratis, vip tv za van gratis i novi 4g router za samo 9kn - znači predobra ponuda!!. Ja trenutno plaćam svoju voice tarifu (samo tarifu bez dodatnih usluga!) 50 kuna skuplje a imam bijedna 2Gb. Na to još idu dodatne usluge i Noćna pa to naraste do 300kn mj.

No muči me kako bi to radilo zajedno? Guglam na internetu da je iPhone tu jako zapostavljen, postoje neki blesavi adapteri koju su em ružni em ne rade kako spada, a prelazak na neki kineski Xihuachu žnj mobitel (karikiram) mi se fkt ne da. Naravno, ova kombinacija prolazi samo ukoliko ću nekako biti u mogućnosti koristiti obje kartice od jednom, dakle voice karticu za razgovore i sms, a data za internet, ako ću morati jednu isključivati da bi drugu koristio - to je opet bzvze.

Ima li netko ovdje iskustva sa ovime da je sam korisito ili još uvijek koristi?

Odgovora 3

Razina korisnika 4
Oh, odlična tema :D

Broj si uvijek možeš prebaciti na bonove (mini zakon ili čak osnovna tarifa), a XL je za nas koji volimo surfati genijalan :D
Dual SIMovi su super. Do sad isprobah tri:
Lumiu 535 - tugo moja najveća
Vivax fly 2 - meh, osrednje
Noa - divota. Za mobitel od 1000 kn je sjajan, sve radi sasvim ok, i da se podesiti.

Slažem se da je tužno što iPhone nema dual SIM opciju, jer bi ga to učinilo kraljem Svemira i šire :D

Vip u ponudi nema dualce, ali sad ima baby sestra Tomato.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Što točno nije valjalo na ovim mobitelima što kažeš da su bili loši? Prekidalo nešto, softverska podrška bila loša ili? Pitam jer još nikada nisam niti došao u doticaj sa takvim mobitelom pa ne znam što očekivati. Sve što znam o njima je preko YT klipića a tamo stvarno se svašta nađe 🙂
Razina korisnika 4
Lumia ima tragičan software i razbacane postavke. Smrzavanje aplikacija, smrzavanje mobitela, loš sync podataka.
Vivax... Dakle, prvi se nakon dva punjenja jednostavno više nije mogao napuniti - uštekaš ga na punjač, pokazuje nulu, nema restarta, ničega. Servis je odlučio da mogu dobiti novi. Taj ima loš sync podataka, primjerice, Wapp moraš otvoriti da bi ti povukao nove poruke, a i onda prolaze sa zakašnjenjem. Postavke su sve ok podešene, više puta, nema pomoći. Tvornički restart napravljen, provjerena verzija software... Odustala jer je ne vrijedi.

Noa je divan i nemam prigovora. Jeeeeeedino je što tipkovinica ima vrlo blagi heptic feedback, a nisu mi znali reći kako i može li se to isključiti.

Odgovori