Riješeno

Da li je moguće koristiti SIM karticu Savršena tarife u modemu ili ruteru?

  • 5 November 2022
  • 15 odgovora
  • 1020 pregleda

Hoće li se brzina smanjiti?

icon

Najbolji odgovor od daworin 8 November 2022, 11:01

Pogledaj original

Odgovora 15

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kak misliš slati sms poruke s rutera kad potrošiš 200 giga po najvećoj brzini (a koja ovisi i o ruteru, ne samo o sim 5G)? Čak i da uspiješ poslati poruke A1 ti sigurno neće dopustiti da u nedogled produljuješ za 50 giga net po najvećoj brzini, Savršena je zamišljena kao flat na mobitelu, a na mobitelu je 1TB nemoguće potrošiti. Kaj bu se desilo nakon potrošenog terabajta, ajd probaj pa javi ovdje, vjerujem da mnoge zanima. A javi i ako te je A1 bloknuo zbog zloupotrebe sim kartice 😋

Razina korisnika 7
Bedž +4

1TB zdrobiš i preko moba bez brige, Još ako imaš pravu brzinu…… Sve dok plaćaš uslugu operatera ne zanima u kojem uređaju ćeš koristiti tarifu koju imaš. Što smatraš pod zloupotrebom? Potrošiti 1TB ili to što sim nije u mobu?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pod zloupotrebom mislim štancanje sms poruka o novih 50 giga svakih pol sata 🤣.

Ti si uspil zdrobit terabajt preko moba? Znači samo preko moba, bez da ti mob služi kao hot spot. Evo ja nemrem ni 100 giga zdrobit u Fleterici, ali sam zato bezbrižna, znam da mi nikad nebu prifalilo giga 😋🤭

Edit: par puta sam odgledala 4k filmove s YouTubea, istina, ode 10 giga po filmu sam tak

Razina korisnika 7
Bedž +4

Hahah ma gdje to piše da je slanje sms za 50GB svakih pola sata zloupotreba ili da nije dozvoljeno. Gle ne možeš druge uspoređivati sa svojim navikama i korištenjem interneta. Osobno koristim  dva iptv + 2 pc 3 laptopa i nekoliko mob. Sitno prema onome gdje je kućanstvo još veće. Poanta svega ako imaš uslugu koju si platio koristiš ju na način koji tebi odgovara e sad dali ćeš sms slati svakih 19 min ili jednom mjesečno baš opertera briga za to. Trenutno sam bez routera(dogodilo se i meni) pa je sim iz routera u mobu(nadam se da to nije isto zloupotreba) preko lan tethering  radi mreža koju imam kao i da je u routeru. Tako da sve opcije su otvorene…..

PS  Pa daj i mužu koji puta pristup internetu

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kako misliš gdje piše? Pa u Općim uvjetima poslovanja, točke d,e,f,g, 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nigdje ne piše koji vremenski period treba proći da pošalješ sms za sljedeći 50GB. Koliko vidim oprema mora biti certificirana i ispravna to je normalno.

 

PS  Jeli dobio suprug pristup internetu?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ali piše da nemreš cijeli mjesec svakih pol sata slati poruke za novih 50 giga 😛.

On ima druge zanimacije, igra šah i sudjeluje u kvizovima, internet ga ne zanima i ne zna ni kaj je to 🤭😛

Razina korisnika 7
Bedž +4

Kupi si naočale…..

Razina korisnika 6
Bedž +6

Kaj misliš da s naočalama rečenica " odredbe o razumnom korištenju mrežnih resursa ili zloupotrebe"  ima drugo značenje?

Govorimo o mobilnoj tarifi Savršena, čiji "flat" je limitiran na 1TB, jer  putem mobitela je još uvijek jaaako teško potrošiti 1TB, a ti dovodiš forumaše u zabludu tvrdeći im da je operatere baš briga ako zdrobe 2,3,4,5 TB preko tarife limitirane na 1TB i da ih nitko neće ograničiti ili čak blokirati u ponašanju koje nije uobičajeno za internet preko mobitela. 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Nemaš ti blage veze koliko se može zdrobiti GB na mobitelu….. Prije neki tjedan si tek otkrila 5G! Nikog ne dovodim u zabludu sve im piše na portalu da je Savršena tarifa neograničen internet uz smanjenje brzine i slanjem sms za punu brzinu. Nisam jednom dobio odgovor od SZK na upit koliko se može sms poslati na Savršenoj u toku mjeseca. I zamisli što mi je svaki agent odgovorio: beskonačno puta tokom mjeseca, E sad ili oni lažu ili ti nemaš pojima!!!! Zovi SZK pa pitaj i informiraj se, a ne da širiš dezinformacije. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo imam frenda, na mobu je takoreći 24h na dan, na telemachu je na bezbroj giga i nije uspio zdrobiti više od 300 giga mjesečno PREKO moba, a snima i uploada videe s drona, visi na fejsu cijeli dan, a fejs je drobitelj giga. 

Kad već toliko tiltaš i nagovaraš druge da govornu tarifu stave u router (što je zloupotreba)zašto ti prije njih to ne napraviš, pa da im zasigurno možeš reći koliko to točno "beskonačno" puta možeš zatražiti 50 giga prije nego ti zbloknu karticu. Ovako i ti i ja govorimo napamet. (A gle čuda, nitko od A1 moderatora ne odgovara na ovu temu, već mudro šute)

Ili to već i radiš, ali ne želiš reći jer-kaj, da se morti ipak ne bojiš da ti blokiraju karticu? 😛🤭

Kažeš ti da sam prije neki dan otkrila 5G mrežu,jelte. A da se poklopiš po prstima, jer si upravo ti tvrdio da se potrošnja giga neće povećati na 5G mreži ili možda moram tražiti tu našu prepirku?

 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Savršena nije limitirana na 1TB nego Fleterica. Na Savršenoj se šalje SMS za nastavak surfanja nakon 100GB, a na Fleterici nema nastavka surfanja nakon 1TB.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo što je napisao jedan naš uvaženi forumaš

Pošto se vračaš na ono što  je već bilo riješeno a očito ti nije jasno. Testiraj i skini test datoteku od 1GB na 3G pa na 4G i na 5G mreži i usporedi potrošnju i javi rezultate. Ako trebaš link od test datoteke mogu ti poslati.

Da šaljem sms za povećanje brzine i sad čekam da mi blokiraju sim. Mob mi se već ugrijao od slanja sms…..

Razina korisnika 6
Bedž +6

😫, nećemo opet o tome, ja nisam mislila na količinu, već na kvalitetu. A s povećanjem kvalitete sadržaja raste i potrošnja prometa 😫.

Uvaženi forumaš (ovaj kojeg si spomenul) razumije kaj znači razumno korištenje mrežnih resursa, a da li drugi uvaženi forumaš (@daworin) to razme?😋

Da je tak kak ti tvrdiš, na Savršenoj bi bili svi homeboxaši, a bogme i pol Europe da znaju da je flat od savršene isto kao i flat kroz žicu. 😬

Razina korisnika 6
Bedž +6

Savršena nije limitirana na 1TB nego Fleterica. Na Savršenoj se šalje SMS za nastavak surfanja nakon 100GB, a na Fleterici nema nastavka surfanja nakon 1TB.

Samo kaj Fletericu možeš ponovno uključiti (platiti) čim potrošiš taj terabajt. Savršenu nemreš, jer je mjesečna pretplatna tarifa, a Fletericu možeš uključiti koliko god želiš u mjesecu. I pazi sad, A1 znači zbloka fletericu od 269kn nakon zdrobljenog terabajta i dopušta ti prije isteka mjeseca ponovnu aktivaciju (još 269 kn), pa opet 269 kn kad poželiš i treći terabajt u mjesec dana, a s druge strane dopušta postpaid tarifi (dakle razlika je samo u tome-platiš prije ili poslije) da beskonačno za 189 kn drobi 5-10 TB ili koliko već,uz gnjavažu slanja smsova...zvuči logično ne 🤣🤣🤣

 

Odgovori