Riješeno

Brzina mobilnih podataka

  • 6 August 2021
  • 9 odgovora
  • 507 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Poštovani,

već danima se suočavam s ovim problemom koji se ponavlja iz godine u godinu u ljetno vrijeme priljevom gostiju.

 

Pitanje:

Kada će A1 (nasljednik infrastrukture i prakse VIP-a) omogućiti svojim korisnicima koji su spojeni mobilnim uređajem na 4G mrežu da NEMAJU brzinu 200 kbps mjereno na stranici https://fast.com/ ili www.a1.net/internet-speedtest ?

 

 

Unaprijed se zahvaljujem.

 

Pozdrav

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 6 August 2021, 23:40

Pogledaj original

Odgovora 9

Razina korisnika 4
Bedž +3

Pozdrav @rsafran :hand_splayed_tone2:

A1 Hrvatska kontinuirano ulaže u kvalitetu mobilne mreže te je uvijek spremna utrošiti resurse u razvoj i povećanje kapaciteta kako bi korisnici imali veće brzine interneta. Koristiš Flatbox/Homebox uslugu ili Mobilni Net uslugu? Ovo bismo svakako htjeli provjeriti na individualnoj razini ako u međuvremenu nisi bio u kontaktu s Tehničkom podrškom.

I jedno i drugo. Kontaktirana je podrška prošle godine. I na različitim uređajima testirano. Vjerujem da kontinuirano ulažete ali rezultati nisu bolji. Nije do uređaja nego kapaciteta. Oni su nedostatni i nisu dovoljno unaprijeđeni, to je moje mišljenje i otud revolt. Nije do jačine signala, on je maksimalan i ne prebacuje se na 3G mrežu 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo što kažu iz A1 a što je od toga istina……

https://www.a1.hr/hr/tko-smo-mi/objave-za-medije/-/objave/clanak/a1-hrvatska-maksimalno-pove-c4-87ala-mobilne-c5-a1irokopojasne-kapacitete-na-jadranu/1418566986?_pressreleases_WAR_press_returnUrl=%2Fhr%2Ftko-smo-mi%2Fobjave-za-medije

A1 je na 50% 4G mobilnih kapaciteta! Evo i zašto 

na svim tornjevima nema 4 frekvencije 

Nema 4x4 MIMO

Nema 256 QAM modulaciju  DL

Da to sve ima što nema ima brzine na 4G bi bile preko 1Gbps

I jedno i drugo. Kontaktirana je podrška prošle godine. I na različitim uređajima testirano. Vjerujem da kontinuirano ulažete ali rezultati nisu bolji. Nije do uređaja nego kapaciteta. Oni su nedostatni i nisu dovoljno unaprijeđeni, to je moje mišljenje i otud revolt. Nije do jačine signala, on je maksimalan i ne prebacuje se na 3G mrežu 

Supruga je na HT i ima više nego dovoljnu brzinu tako da za poslovne potrebe spajam se na njenu mobilnu točku, ako je uz mene, nije na plaži itd.. Dogodine ističe ugovorna obveza pa ukoliko neće biti pomaka potražiti ću adekvatnijeg pružatelja usluga. A to znači 2 mobilne pretplate A1 i Homebox za more a onda i možda fiksni trio paket koji se može povezati u grupu proizvoda za bolju cijenu usluge. Kad se podvuče crta, dosta novaca u igri.

Interesiralo bi me koliko konkretno je novaca A1 uložio od 1.1.2020. do 30.06.2021. (doba pandemije) u unapređenje mobilne infrastrukture da objektiviziramo podatke?

Razina korisnika 7
Bedž +3

Otok Cres, grad Cres. Od Edge-a do 4g, ping 118. Sramota. Sva sreća da imam Simpu kao drugu karticu.

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Već smo svi čuli za onaj best effort.

Nego gogsy, 1 crtica signala u samom gradu Cresu? Tako ti je svugdje na području grada, svaki dan? Po onoj njihovoj karti pokrivenosti bi sam grad morao biti ok pokriven sa LTE (što se ne može reći za baš čitav otok).

Otok Cres, grad Cres. Od Edge-a do 4g, ping 118. Sramota. Sva sreća da imam Simpu kao drugu karticu.

 

Vodice, danas. Znači nije Šibenik.

Razina korisnika 7
Bedž +3

@Pero357 - 100 metara zračne linije od centra grada, varira crtica, dvije. Ako idem bliže, naravno da je od 3 crtice nadalje. Počeo mjerenje sa 3 crtice signala, završio sa 2. A vidi signal Simpa-e. A1, kako vjetar zapuše. :)

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Pero357 , ja vječno imam 1-2 crtice, od prastarog dummy moba pa do ove moje ultre. 🤭

Mada piše da je A1, pingal se neki Terrakomov server (net+tv+telefon)

Odgovori