Riješeno

A1 Webmail

  • 25 September 2021
  • 13 odgovora
  • 1507 pregleda

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav,

Zanima me ukoliko se raskine mobilni ugovor, ostaje li webmail ili se on gubi?

 

Lijep pozdrav :relaxed:

icon

Najbolji odgovor od A1_Mateja 25 September 2021, 21:52

Pogledaj original

Odgovora 13

Pozdrav svima jedno pitanje koje je vezano za temu elektroničke pošte.

 

Gdje je nestala moja pošta od VIP mejla? Znači uzeo sam jako davno VIP broj koji koristim i danas. Naravno to je bilo sa Nokia 3310 starim mobitelom. I mejl je radio preko računala. Uredno sam slao i primao poštu. To mi je nestalo kao i stranica za prijavu na VIP račun pošte. Moje podatke korisničko ime i lozinku ne prihvaća nigdje.

 

Nakon nekog vremena sam uzeo DCM kasnije Bnet pa A1. Podaci koji sam dobio za poštu su drugačiji i bli su na xnet serveru. Sve to uredno radi. Ali meni zanima gdje su nestali moji podaci od VIP broja. Koji je dan danas aktivan? I kojeg jedino koristim.

 

Hvala

Razina korisnika 2
Bedž +1

Jedno vrijeme je i Tele2 ukinuo e-mail koje su dijelili uz mobilne brojeve. Tako je i A1.

Jedno mjesec ranije dobiješ e-mail da će se ta usluga ugasiti i da napraviš backup svih e-mailova.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nikola.males broj i dalje koristiš u našoj mreži? E-mail je bio vezan uz taj broj? Svakako nam možeš poslati svoj broj i e-mail OVDJE za provjeru. 

Razina korisnika 1
Bedž +2
Pozdrav @Kavopija uslugu A1 webmail možeš koristiti dok je broj aktivan u A1 mreži.

@nikola.males broj i dalje koristiš u našoj mreži? E-mail je bio vezan uz taj broj? Svakako nam možeš poslati svoj broj i e-mail OVDJE za provjeru. 

Niste ovlašteni za pristup ovoj stranici.
Nažalost, ova stranica vam nije dostupna.

 

https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ProcessLoginServlet/lvpaaa1/lvpbbgw1?aaacookie=lvpaaa1&eacookie=lvpbbgw1

 

Pogreška
Korisnik nije aktivan.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@nikola.males , jesi se probao ulogirati sa brojem mobitela u webmail? Nekad davno svi brojevi, neovisno jesu li prepaid ili pretplatnički automatski su dobivali alias 385911234567@vip.hr, pa si se osim korisničkog imena mogao služiti i time. Doduše, meni nikad nije zatrebalo, jer meni i dan danas uredno radi prastari vipov mail, vrijedi i sa domenom @vip.hr

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

Niste ovlašteni za pristup ovoj stranici.
Nažalost, ova stranica vam nije dostupna.

 

https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ProcessLoginServlet/lvpaaa1/lvpbbgw1?aaacookie=lvpaaa1&eacookie=lvpbbgw1

 

Pogreška
Korisnik nije aktivan.

 

Hmm, xnet.hr, kaj je to A1?! 

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno xnet.hr domena vezana je za korisnike B.net usluge.

@nickno xnet.hr domena vezana je za korisnike B.net usluge.

Moj ugovor je bio sa DCM. Pa kasnije Bnet. 2D paket usluga. Internet i TV. 

U čemu je razlika između usluga Bnet i A1 usluga? Ili sam trebao potpisati novi ugovor sa A1? Na uplatnicama mi uredno piše A1 za 2D paket,

 

Opet ponavljam imam vip i A1 mislim da je došlo do problema prilikom migracije. I kad se prijavim na https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ sa xnet podacima kaže da
Korisnik nije aktivan.

Pogreška

Pristup usluzi nije dozvoljen

Poštovani, pristup traženoj web usluzi nije Vam dozvoljen. Web usluge za čije korištenje imate pravo ovise o vašem Vip korisničkom računu. Više informacija o dostupnim web uslugama i pravima njihovog korištenja možete pronaći ovdje.

 

@nikola.males , jesi se probao ulogirati sa brojem mobitela u webmail? Nekad davno svi brojevi, neovisno jesu li prepaid ili pretplatnički automatski su dobivali alias 385911234567@vip.hr, pa si se osim korisničkog imena mogao služiti i time. Doduše, meni nikad nije zatrebalo, jer meni i dan danas uredno radi prastari vipov mail, vrijedi i sa domenom @vip.hr

na koju adresu bi se trebao prijaviti? Kako ti radi vipov mail? Na programu ili na web adresi? može malo više podataka

 

pokušao sam se prijaviti i opet isto

 

Pogreška

Korisnik nije aktivan.

 

https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ProcessLoginServlet/lvpaaa1/lvpbbgw1?aaacookie=lvpaaa1&eacookie=lvpbbgw1

 

možeš li se ovdje prijaviti ili na neku drugu adresu? 

 

Da li postoji webmail adresa za VIP? kratko i jasno pitanje

 

hvala

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ako je račun za neku @vip.hr  ili @xnet.hr  mail adresu aktivan ovih dana, to je kao alias za neku @A1net.hr  e-mail adresu . Ako je usluga aktivna, trebao bi biti i mail račun, i s njim bi se trebao moći prijaviti u webmail na http://webmail.a1.hr/

Ako to ne radi, najbolje javit se službi za korisnike da ti provjere da nije ta e-mail adresa stvarno ugašena (ako je aktivna usluga bi morao biti i e-mail aktivan).

Razina korisnika 6
Bedž +6

@nikola.males , ako sam dobro razumjela pitao si za vipov mejl kojeg si imao prije b.neta. Znači sa tim brojem se prijaviš na web a1.hr, vjerojatno ti zato i javlja pogrešku kada se želiš prijaviti na xnet. Ja kad odem na web a1.hr automatski sam ulogirana preko broja (valjda zato jer sam na mobitelu, nemam komp), pa onda tamo u meniju odaberem webmail i sva pošta od 2012.mi je tamo. Jedino kaj je nezgodno je to što preko mobitela mogu mijenjati neke najosnovnije postavke, a dost toga ne mogu. Ali vidim svu poštu.

Za e-mail program moram unijeti korisničko ime i lozinku (to mi je VIPNET sredio jer ni tada nisam imala komp, a htjela sam mejl na mobu, pa je moja mejl adresa IME.PREZIME@vip.hr-da, velikim slovima i tak moram unijeti u program 🤣) i one podatke za A1 mail servere, pa imam poštu i na mobitelu. I još imam aktivnu sms uslugu (kad mi dođe mejl na vip.hr adresu dobijem sms na mob 😄)

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako je račun za neku @vip.hr  ili @xnet.hr  mail adresu aktivan ovih dana, to je kao alias za neku @A1net.hr  e-mail adresu . Ako je usluga aktivna, trebao bi biti i mail račun, i s njim bi se trebao moći prijaviti u webmail na http://webmail.a1.hr/

Ako to ne radi, najbolje javit se službi za korisnike da ti provjere da nije ta e-mail adresa stvarno ugašena (ako je aktivna usluga bi morao biti i e-mail aktivan).

 

Da, ja uredno šaljem mejlove s @vip.hr (tako mi je podešeno u e-mail programu), a dobivam na @a1net.hr adresu. Evo sad sam sama sebi poslala mejl iz programa. Dobila sam sms da imam poruku od @vip.hr mejla 😆

Odgovori