Riješeno

A1 Webmail

  • 25 September 2021
  • 13 odgovora
  • 1470 pregleda

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav,

Zanima me ukoliko se raskine mobilni ugovor, ostaje li webmail ili se on gubi?

 

Lijep pozdrav :relaxed:

icon

Najbolji odgovor od A1_Mateja 25 September 2021, 21:52

Pogledaj original

Odgovora 13

Razina korisnika 1
Bedž +2
Pozdrav @Kavopija uslugu A1 webmail možeš koristiti dok je broj aktivan u A1 mreži.

Pozdrav svima jedno pitanje koje je vezano za temu elektroničke pošte.

 

Gdje je nestala moja pošta od VIP mejla? Znači uzeo sam jako davno VIP broj koji koristim i danas. Naravno to je bilo sa Nokia 3310 starim mobitelom. I mejl je radio preko računala. Uredno sam slao i primao poštu. To mi je nestalo kao i stranica za prijavu na VIP račun pošte. Moje podatke korisničko ime i lozinku ne prihvaća nigdje.

 

Nakon nekog vremena sam uzeo DCM kasnije Bnet pa A1. Podaci koji sam dobio za poštu su drugačiji i bli su na xnet serveru. Sve to uredno radi. Ali meni zanima gdje su nestali moji podaci od VIP broja. Koji je dan danas aktivan? I kojeg jedino koristim.

 

Hvala

Razina korisnika 2
Bedž +1

Jedno vrijeme je i Tele2 ukinuo e-mail koje su dijelili uz mobilne brojeve. Tako je i A1.

Jedno mjesec ranije dobiješ e-mail da će se ta usluga ugasiti i da napraviš backup svih e-mailova.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nikola.males broj i dalje koristiš u našoj mreži? E-mail je bio vezan uz taj broj? Svakako nam možeš poslati svoj broj i e-mail OVDJE za provjeru. 

@nikola.males broj i dalje koristiš u našoj mreži? E-mail je bio vezan uz taj broj? Svakako nam možeš poslati svoj broj i e-mail OVDJE za provjeru. 

Niste ovlašteni za pristup ovoj stranici.
Nažalost, ova stranica vam nije dostupna.

 

https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ProcessLoginServlet/lvpaaa1/lvpbbgw1?aaacookie=lvpaaa1&eacookie=lvpbbgw1

 

Pogreška
Korisnik nije aktivan.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@nikola.males , jesi se probao ulogirati sa brojem mobitela u webmail? Nekad davno svi brojevi, neovisno jesu li prepaid ili pretplatnički automatski su dobivali alias 385911234567@vip.hr, pa si se osim korisničkog imena mogao služiti i time. Doduše, meni nikad nije zatrebalo, jer meni i dan danas uredno radi prastari vipov mail, vrijedi i sa domenom @vip.hr

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

Niste ovlašteni za pristup ovoj stranici.
Nažalost, ova stranica vam nije dostupna.

 

https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ProcessLoginServlet/lvpaaa1/lvpbbgw1?aaacookie=lvpaaa1&eacookie=lvpbbgw1

 

Pogreška
Korisnik nije aktivan.

 

Hmm, xnet.hr, kaj je to A1?! 

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno xnet.hr domena vezana je za korisnike B.net usluge.

@nickno xnet.hr domena vezana je za korisnike B.net usluge.

Moj ugovor je bio sa DCM. Pa kasnije Bnet. 2D paket usluga. Internet i TV. 

U čemu je razlika između usluga Bnet i A1 usluga? Ili sam trebao potpisati novi ugovor sa A1? Na uplatnicama mi uredno piše A1 za 2D paket,

 

Opet ponavljam imam vip i A1 mislim da je došlo do problema prilikom migracije. I kad se prijavim na https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ sa xnet podacima kaže da
Korisnik nije aktivan.

Pogreška

Pristup usluzi nije dozvoljen

Poštovani, pristup traženoj web usluzi nije Vam dozvoljen. Web usluge za čije korištenje imate pravo ovise o vašem Vip korisničkom računu. Više informacija o dostupnim web uslugama i pravima njihovog korištenja možete pronaći ovdje.

 

@nikola.males , jesi se probao ulogirati sa brojem mobitela u webmail? Nekad davno svi brojevi, neovisno jesu li prepaid ili pretplatnički automatski su dobivali alias 385911234567@vip.hr, pa si se osim korisničkog imena mogao služiti i time. Doduše, meni nikad nije zatrebalo, jer meni i dan danas uredno radi prastari vipov mail, vrijedi i sa domenom @vip.hr

na koju adresu bi se trebao prijaviti? Kako ti radi vipov mail? Na programu ili na web adresi? može malo više podataka

 

pokušao sam se prijaviti i opet isto

 

Pogreška

Korisnik nije aktivan.

 

https://webauth.xnet.hr/vasmpauth/ProcessLoginServlet/lvpaaa1/lvpbbgw1?aaacookie=lvpaaa1&eacookie=lvpbbgw1

 

možeš li se ovdje prijaviti ili na neku drugu adresu? 

 

Da li postoji webmail adresa za VIP? kratko i jasno pitanje

 

hvala

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ako je račun za neku @vip.hr  ili @xnet.hr  mail adresu aktivan ovih dana, to je kao alias za neku @A1net.hr  e-mail adresu . Ako je usluga aktivna, trebao bi biti i mail račun, i s njim bi se trebao moći prijaviti u webmail na http://webmail.a1.hr/

Ako to ne radi, najbolje javit se službi za korisnike da ti provjere da nije ta e-mail adresa stvarno ugašena (ako je aktivna usluga bi morao biti i e-mail aktivan).

Razina korisnika 6
Bedž +6

@nikola.males , ako sam dobro razumjela pitao si za vipov mejl kojeg si imao prije b.neta. Znači sa tim brojem se prijaviš na web a1.hr, vjerojatno ti zato i javlja pogrešku kada se želiš prijaviti na xnet. Ja kad odem na web a1.hr automatski sam ulogirana preko broja (valjda zato jer sam na mobitelu, nemam komp), pa onda tamo u meniju odaberem webmail i sva pošta od 2012.mi je tamo. Jedino kaj je nezgodno je to što preko mobitela mogu mijenjati neke najosnovnije postavke, a dost toga ne mogu. Ali vidim svu poštu.

Za e-mail program moram unijeti korisničko ime i lozinku (to mi je VIPNET sredio jer ni tada nisam imala komp, a htjela sam mejl na mobu, pa je moja mejl adresa IME.PREZIME@vip.hr-da, velikim slovima i tak moram unijeti u program 🤣) i one podatke za A1 mail servere, pa imam poštu i na mobitelu. I još imam aktivnu sms uslugu (kad mi dođe mejl na vip.hr adresu dobijem sms na mob 😄)

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako je račun za neku @vip.hr  ili @xnet.hr  mail adresu aktivan ovih dana, to je kao alias za neku @A1net.hr  e-mail adresu . Ako je usluga aktivna, trebao bi biti i mail račun, i s njim bi se trebao moći prijaviti u webmail na http://webmail.a1.hr/

Ako to ne radi, najbolje javit se službi za korisnike da ti provjere da nije ta e-mail adresa stvarno ugašena (ako je aktivna usluga bi morao biti i e-mail aktivan).

 

Da, ja uredno šaljem mejlove s @vip.hr (tako mi je podešeno u e-mail programu), a dobivam na @a1net.hr adresu. Evo sad sam sama sebi poslala mejl iz programa. Dobila sam sms da imam poruku od @vip.hr mejla 😆

Odgovori