Riješeno

A1 nove tarife na bonove

  • 23 June 2020
  • 53 odgovora
  • 13024 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 28 odgovora

Pozdrav!

Vidjeh danas slučajno da više nema u ponudi tarifa na bonove Cool, Chill i Za Zen, a korisnik sam Cool tarife pa me zanima hoću li je moći i dalje koristiti redovno ako budem na računu imao dovoljno KN za reaktivaciju??

Isto tako, u ovim novim tarifama primjećujem da su cijene bitno više u odnosu na stare tarife, ako uzmemo u obzir koliko jedinica i GB nude za određenu cijenu. Neugodno sam iznenađen.

icon

Najbolji odgovor od A1_Manuela 23 June 2020, 23:56

Pogledaj original

Odgovora 53

Razina korisnika 1

Ne kažu badava da se često ono najbitnije piše najsitnijim mogućim slovima. Očito je A1 usavršio novu metodu - da uopće ne napiše ili napiše nedorečeno pa si okreće kak mu koji put odgovara.

Razina korisnika 7
Bedž +4

 

A sad o brzinama na pretplatničkim tarifama. Da li to spada u rubriku vjerovali ili ne, ali i u Uvjetima za 225Mbps pretplatničkih tarifa navedena su ista ograničenja kao i za prepaid tarife. Ali ono-doslovno isto vrijedi i za pretplatu "AKO MOBITEL PODRŽAVA 4G+ FUNKCIONALNOST MREŽE" tada će i brzine biti do 225

To ti je to samo su prepisali što je potrebno za max brzinu sa pretplatničkih tarifa. Ali Ali na kraju ona zadnja rečenica govori sve o novim prepaid tarife do 75Mbps. Naravno da bi bilo super da nema ograničenja ali A1 kao A1 ili mala slova ili sve nedorečeno….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Što više proučavam tu fletericu, pojavljuju se nova pitanja oko nelogičnosti unaprijed postavljenih pitanja i odgovora.

P:Zašto se Fleterica tako zove iako ima ograničenje od 1TB?

O: 1TB višestruko premašuje potrošnju velike većine korisnika bonova, jer tu količinu prometa zaista nije jednostavno potrošiti, pa ovu količinu prometa možemo nazvati flat internetom.

P: Mogu li više puta mjesečno uključiti istu tarifu?

O:Da,ako koristiš neku od novih tarifa Spikalica, Surferica, Sheralica, Strimalica ili Fleterica, istu tarifu možeš uključivati više puta unutar 30 dana.

..…

MOJE PITANJE!

P: Zašto bi Fleterica imala potrebu uključivati se više puta u 30 dana ako je 1TB praktički nemoguće potrošiti ne u jednom mjesecu, nego ni u 100 godina na mobitelu?

MOJ ODGOVOR kaj A1 misli,ali ne smije kazat

O: Ma Fleterica je za naivne. Naravno, oni ne mogu dijeliti gige kao ostale tarife, ali u ovoj našoj zakonski nesređenoj državi nitko ne brani da se svatko u blizini Fleterice ilegalno ne prikopča na nju i hooop,ode terabajt, a mi se pravimo da ne znamo kako ima gro fanatika koji će na sve moguće (ilegalne) načine probati doći do besplatnog i to još neograničenog neta, pa smo takvima na dlan ponudili moguće naivne bzdale koji će nepoderivi flat kupiti više puta u 30 dana.

MOJE PITANJE:

P: Kako netko s tarifim 4 gige može drugom pokloniti do max.10 giga?

MOJ ODGOVOR:

O: pa lijepo se zna da u našem raju na Zemlji ne vrijedi matematika kao u ostatku svijeta. Kod nas je 4+4=10. A kad lijepo potrošiš svoje gige, prikopčaš se na neku Fletericu u blizini. Naravno, mi ćemo žmuriti na svaku ilegalnu konekciju jer to kod nas nije kažnjivo. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno limit od 10GB odnosi se na primanje GB, ne na slanje. Poslati se može gotovo sav promet iz tarife, osim 100 MB koji moraju ostati pošiljatelju. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Sunchica , ma razumim ja to, ali svejedno ste mogli omogučiti i Fleterici dijeljenje megabajta uz ograničenje da može podijeliti max.10 giga. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno a gle, netko s Fleterice podijeli 10 GB i sretni primaoc u visokom postotku slučajeva niti ne mora uključivati tarifu da bi imao dovoljno prometa za svoje potrebe. Što bi bilo super za sretnog primaoca i nešto manje super za pružatelja usluge :grimacing: 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa koliko znam, wi-fi je besplatan (ter nismo u Americi 😝)...i opet ste ostali sa tim jednim na startu koji surfa zabadava doklegod je u blizini fleterice. A kak neće bit blizu ako su u istoj obitelji 😂

Razina korisnika 1
Bedž +3

Neograničen net je opcija za preplatničke tarife SVE Mobilna M i L (što se tiče privatnih korisnika). Fleterica je tarifa na bonove , na našoj stranici je smještena ispod prve 4 tarife i opcija. Uz nju se nalazi oznaka “Želiš flet? Na webu i u Moj A1 app-u aktiviraj tarifu s neograničenim internetom.” Radi se o tarifi, ne o opciji. Brzina našeg 4 G -a za mobilne korisnike je do 225 Mbit/s i vrijedi za bonaše i pretplatnike. :)

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_IvanL , super, meni je najinteresantnija Fleterica, ali na kraju sam aktivirala Surfericu- ista je kao Za Zen, ali ipak par kuna jeftinija. Da Fleterica ima isto mogućnost barem ograničenog dijeljenja, sad biste imali jednu zadovoljnu Fletericu. Ovak ste na "gubitku"  6 kuna koliko Za Zen košta više od Surferice 😜. 

Razina korisnika 1
Bedž +3

@nickno Drago mi je što si izabrala jednu od novih tarifa. :smiley: Žao mi je što ti Fleterica ne odgovara, ali mogu razumijeti da ti je bitna opcija dijeljenja MB.  Ali i Surferica je zakon, i to što kažeš, ipak je malo jeftinija od Zena. Najbitnije da si zadovoljna. :wink:

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_IvanL , Fleterica je super, možda jednom i prijeđem na nju. Za početak Surferica pa bum vidjela 🙂

Razina korisnika 4

A1_IvanL daje krive informacije!Tarifa na bonove nema orgraničenje brzine do 225mbps.Sa mojem tarifom Start,flat weekend brzina je bez limita.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@mavukov , naravno da tvoj S8+, kao i moj S9+ podržavaju LTE-A 😉, a i lipo piše da brzina neta ovisi i o mobitelima 🙃

Razina korisnika 4

Da,sa weekend opcijom,na start tarifi(saldo mi je 1kn),mogu se lijepe stvari raditi!

Ide li smanjivanje brzine nakon 100gb potrosenih?

Razina korisnika 4

Ne!

Razina korisnika 6
Bedž +6

@brunolesko , ako misliš na Fletericu, odgovor je isto ne, imaš 1TB po punoj brzini, tak bar kaže A1,tj.nigdje se ne spominje smanjivanje brzine 😉

Super, samo me to jos zanimalo:)

Razina korisnika 2

Ok, znaci imamo 1 tb prometa sto je vec dobro, sada cemo vidjeti da li ce to infrastruktura moci podnijeti. Trenutno na lokaciji dobijem preko 150 mb/s, vidjet cemo za ubuduce :)

Razina korisnika 4
Bedž +3

@tombarems Uvjeti korištenja A1 na bonove tarifnih modela Spikalica, Sheralica, Surferica, Strimalica i Fleterica - https://bit.ly/3dOlERz
Testiraj brzinu i podijeli s nama svoje iskustvo. :grinning:

Razina korisnika 2

@tombarems Uvjeti korištenja A1 na bonove tarifnih modela Spikalica, Sheralica, Surferica, Strimalica i Fleterica - https://bit.ly/3dOlERz
Testiraj brzinu i podijeli s nama svoje iskustvo. :grinning:

Testirao i zadovoljan, vidjet cu ako mi Homebox promet ne bude dovoljan, prelazim na Fletericu

Neznam da li je greška ali ovo novo za 49kn “spikalica” sa 2000min/sms mi više liči na tarifu pretplate a ne na tarifu bonova jer preko 20 god. sam na bonovima, kupim na trafici bon dobijem vrijeme do isteka od npr. 3mj. i vrijednost u kunama . Ako i ne potrošim sve kune trebam tada kupiti novi bon ili ranije ako potrošim kune.

 

Ovo sad od nove ponude mi nikako nije jasno… jer kažu neki da se mora svaki mjesec ponovo kupovat bon od 49kn što mi je glupo i neisplativo ?

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Helios , ti si očito na start tarifi, tj.bez tarife, jer jedino ona ne ovisi o mjesečnoj nadoplati, sve ostale tarife na bonove već godinama, ja mislim od same pojave Vipneta 😁,  obnavljaju se na mjesečnoj bazi.

Start tarifa je ujedno i najskuplja tarifa, jer nema ni minuta ni sms-a ni internet prometa uključenih u njoj.

Da , jesam od početka ali ako je ovo obavezno plaćati mjesečno tada je to isto kao pretplata a ne kao bonovi na koje sam se navikao.

Nema mi veze što nema min. sms i internet jer koristim samo razgovor.

 

Hvala na info

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Helios , nema pretplatničke tarife od 49 kuna, najjeftinija je 99 kn, tak da je spikalica vrlo isplativa za pričalice. Na start tarifi platiš svaku minutu poziva, a ako baš puno pričaš ode bon od 120 kn sam tak. Ali svatko zna kaj je njemu najisplativije.

Ja sam malo pročitala cijelu temu, hvala na podsjećanju 😁, pa onda da nadopišem da sam već dost dugo fleterica i zadovoljna sam brzinom interneta, često ide i prek obećanih 225mbps 🤗, a rijetko padne ispod 30mbps.

Odgovori