Riješeno

A1 nove tarife na bonove

  • 23 June 2020
  • 53 odgovora
  • 13024 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 28 odgovora

Pozdrav!

Vidjeh danas slučajno da više nema u ponudi tarifa na bonove Cool, Chill i Za Zen, a korisnik sam Cool tarife pa me zanima hoću li je moći i dalje koristiti redovno ako budem na računu imao dovoljno KN za reaktivaciju??

Isto tako, u ovim novim tarifama primjećujem da su cijene bitno više u odnosu na stare tarife, ako uzmemo u obzir koliko jedinica i GB nude za određenu cijenu. Neugodno sam iznenađen.

icon

Najbolji odgovor od A1_Manuela 23 June 2020, 23:56

Pogledaj original

Odgovora 53

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @Becks20    žao mi je ako ti nove tarife ne odgovaraju. Tarifu za Cool možeš i dalje koristiti ako se ona uredno produljuje. Na novim tarifama imamo i super opciju Switch putem koje možeš zamijenit min/sms za MB i obrnuto. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ma ljudi moji jeli to moguće? Fleterica napokon i u A1 😍. Ok, malo je skuplja nego kod telaca, ali 1 terabajt je NAPOKON i u A1 ponudi 😍😍😍😍😍. Nije valjda to samo kartica za internet? 🤔

Razina korisnika 1
Bedž +1

Koliko vidim, flat na bonovima je 5kn manje nego da si na pretplati (L tarifa). A smanjenje brzine na pretplati uz Neograničen Net je 100 GB. Jedino na bonovima je ograničenje 1 TB, što je po meni puno bolje, dakle bez smanjenja?

Razina korisnika 7
Bedž +3

Totalno promašene tarife, ne razumijem marketinške “magove” koje naprave prepaid tarife skuplje od pretplate. Isto tako ne razumijem poimanje “fleterica” što ljude navuče na flat a sve je osim flat-a. Nakon isteka 1 Tb, daljnji promet se naplaćuje po Cjeniku.

 

Plaćao 55 kuna koje nisam mogao potrošiti a sada bih trebao 79 kuna koje isto tako neću potrošiti? Niži cjenovni ranga tarifa, veliki promašaj.

 

Uvjeti korištenja A1 na bonove tarifnih modela Spikalica, She ralica, Surferica, Strimalica i Fleterica

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hm hm, pa teletovi "magovi" su isto tak njihovu raspali prepaid zaračunali više nego pretplatničku raspali i bježi 😀. Valjda nas svi magovi žele "navući" na pretplatu 😂. 

Malo je nezgodna kalkulacija za produljenje tarife. Znači treba mjesečno  kupiti 2 bona ili onaj najveći od 400 kuna 🤔. Bez obzira na ovu nezgodaciju, fleterica je pogodak u sridu. I brzine do 225 Mbps su veće nego 75 Mbps koliko imam na zakon tarifi, koja za isto tako nezanemarivih 70 kuna nudi samo 4 gige i 1500 min/sms ko i fleterica, samo ja plaćam uspostavu poziva. 

Kad smo već kod brzina, čitala sam "doživljaje" amera na 5G mreži 🤣. Neki su "zadovoljni" ko naši homeboxaši 🤣🤣🤣🤣🤣 jer imaju slične 0,nešto mbps brzine. A neki bogme postižu i 1,5 Gbps

 

Razina korisnika 1

Cool tarifa koju i sad koristim mi je čisto dovoljno a još mi i ostane pa prebacim u sljedeći mjesec. Bonove takoder nadoplaćujem putem web shopa pa dobijem još onih 10% kn više na račun (prije je bilo 20% al dobro...) i 10x više MB od vrijednosti bona. Tako da ostajem na Cool tarifi kolko god vremena je bude moguće reaktivirati...

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Becks20 , to je sasvim ok ako zadovoljava tvoje potrebe. Na 5G mreži samo jedan speedtest pojede cijeli tvoj mjesečni paket 😃. Dolazi vrijeme pametnih uređaja, sve ispod flata bit će nepraktično, a i današnji moderni mobiteli sam tak gutaju gige. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Mislili smo da je iPhone skup, Samsung precijenjen, a kaj je onda Huawei Mate Xs 512GB, ostalo je još dva komada u web shopu..  ili ih je toliko i bilo, jer tko bi dao odmah 10.699 kuna i 200 mjesečno+ 179 kn za Mobilnu M za nekaj kaj nema Google, a košta ko Mac komp 🤪

Razina korisnika 1

@Becks20 , to je sasvim ok ako zadovoljava tvoje potrebe. Na 5G mreži samo jedan speedtest pojede cijeli tvoj mjesečni paket 😃. Dolazi vrijeme pametnih uređaja, sve ispod flata bit će nepraktično, a i današnji moderni mobiteli sam tak gutaju gige. 

Da, al 5g kod nas neće doći još neko vrijeme. Do tad, čemu plaćati nešto što ne možeš potrošit? 😉

Btw, i dan danas imam na mobitelu podešeno bez 4g mreže jer papa puno. 3g mi je dosta za apsolutno sve što mi treba, od fb, messengera, vibera, maila, pogledat ponekad neki yt, google maps. Sve otvara najnormalnije bez ikakvog štekanja.

Zato se držim one Izetove s Tele2 reklame: "ne zato što nemam, nego zato što nedam!" 😎

Razina korisnika 6
Bedž +6

5G u Americi je ponegdje isto kombinacija 4G i 5G,tj.imaju oznaku 5Ge, to bi kod nas bilo 4G+ . A ja sam eto na 4G+ otkako imam S9+ 🙂. Prekjučer sam skunula update OneUi 2.1 težak 1200 MB za manje od minute 🙂

Razina korisnika 1

5G u Americi je ponegdje isto kombinacija 4G i 5G,tj.imaju oznaku 5Ge, to bi kod nas bilo 4G+ . A ja sam eto na 4G+ otkako imam S9+ 🙂. Prekjučer sam skunula update OneUi 2.1 težak 1200 MB za manje od minute 🙂

Za takve stvari imam doma wifi... 😁

Razina korisnika 7
Bedž +4

Bonaši i Fleterica i dalje ograničena brzina na 75Mbps

Razina korisnika 6
Bedž +6

@daworin , za svoju zakon tarifu znam da je ograničenje 75Mbps, ali eto lovim 4G+ bez problema, i skidam giga updateove dok rekneš keks 😁.

A za ove nove tarife na A1 webu (i u uvjetima) piše do 225Mbps, mada može biti i 2G/Edge/Gprs-a to više nema u Americi 🤔

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@nickno - isto konfuzno, u Uvjetima pod točkom 5, zadnja rečenica piše: "Tarife obuhvaćene ovim Uvjetima korištenja podržavaju 4G brzinu do 75Mbit/s."

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , ne piše baš samo to. Piše da oni mobiteli koji nemaju 4G+ funkciju mogu imati brzine 4G,tj.do 75Mbps

Naši flagići mogu do 225Mbps 😁

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zadnja rečenica u uvjetima govori sve!

Razina korisnika 6
Bedž +6

I predzadnja 🙃. Mobitel mora podržavati 4G+ iliti LTE za brzine veće od 75Mbps koja je granica za 4G. 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Puno je tu nebuloza napisano ali generalno je uvijek bila razlika u brzini između prepaida i pretplatnih tarifa tako da vjerujem da je i ovdje taj slučaj, kako je napisano u zadnjoj rečenici a prethodne rečenice su poprilično konfuzno napisane (da ne koristim izraz “navlakuša”). Kao što je i primjeri u Uvjetima korištenja za Fletericu (fleterica ima 500 minuta a ne 1500) pa kroz koji dan kada se dogovore očekujmo ispravak Uvjeta. Do tada nitko od moderatora neće ništa napisati. :)

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

I predzadnja 🙃. Mobitel mora podržavati 4G+ iliti LTE za brzine veće od 75Mbps koja je granica za 4G. 

Svaki mobitel koji ima 4G (CAT4) može do150Mbps DL znači ne podržava 4G+ .Da ponovim brzina DL je limitirana na 75Mbps za bonaše tako je bilo i tako će ostati! Nemoj zbunjivati ljude sa takvim informacijama da 4G može samo do 75Mbps.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo i jedan forumaš je dobio potvrdu da je max.brzina 225Mbps, a sve ovisi o mreži, ali i mobitelima. 

Evo ovdje imam popis svega kaj podržava moj S9+, pa ako možeš pojasniti kaj je sve to i koje brzine mogu očekivati 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Onda sam u krivu znači na bonove tarife mogu do 225Mbps

Razina korisnika 7
Bedž +3

Uz poznato ograđivanje da “brzina ovisi o lokaciji i o uređaju”, danas mi je na chatu rečeno da je brzina do 225 Mbps na fleterici i da nema razlike u brzini prepaid-a i pretplatne tarife. Bilo bi čudno i da ima kad je fleterica 249 kuna a najskuplja pretplatna 224 kune… :thinking:

Razina korisnika 3
Bedž +3

Puno je tu nebuloza napisano ali generalno je uvijek bila razlika u brzini između prepaida i pretplatnih tarifa tako da vjerujem da je i ovdje taj slučaj, kako je napisano u zadnjoj rečenici a prethodne rečenice su poprilično konfuzno napisane (da ne koristim izraz “navlakuša”). Kao što je i primjeri u Uvjetima korištenja za Fletericu (fleterica ima 500 minuta a ne 1500) pa kroz koji dan kada se dogovore očekujmo ispravak Uvjeta. Do tada nitko od moderatora neće ništa napisati. :)

 

 

@gogsy1975 hvala ti na ukazanom, proslijedila sam nadležnima. Točno je da Fleterica sadrži 1500 min/SMS :D

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto dobit ćemo točno tumačenje uvjeta korištenja Fleterice i ako nije limitiran DL bit će to presedan u tarifama na bonove.  

Razina korisnika 6
Bedž +6

Na webu i dalje piše da je dijeljenje mega/giga dostupno SVIM tarifama.

Malo sam rovarila po uvjetima korištenja pretplatničkih tarifa. Za neograničeni net piše da se nemre dijeliti, ali koliko sam shvatila neograničeni net je OPCIJA,a ne tarifa, pa je i logično da se nemre dijeliti, jer je i svim ostalim OPCIJAMA uskraćeno dijeljenje. Ali Fleterica je TARIFA, mada po njihovom webu (kak su to fino zbrčkali) Fletericu su odvojeno smjestili pod Opcije, pa je nejasno da li je Fleterica uopće i tarifa ili samo opcija. Ako je opcija, onda molim lijepo, A1 debelo vara korisnike. Ako je tarifa, tad opet vara korisnike jer ju nije smjestio pored ostalih 4, pa je u prvom pregledavanju weba nisam uopće ni primjetila. A ako piše SVIM tarifama, a Fleterica je tarifa, to je već debelo zamagljivanje korisnika.

Ili ispravite PODHITNO taj web, ili ograničite dijeljenje Fleterici na 10 giga maximalno.

A sad o brzinama na pretplatničkim tarifama. Da li to spada u rubriku vjerovali ili ne, ali i u Uvjetima za 225Mbps pretplatničkih tarifa navedena su ista ograničenja kao i za prepaid tarife. Ali ono-doslovno isto vrijedi i za pretplatu "AKO MOBITEL PODRŽAVA 4G+ FUNKCIONALNOST MREŽE" tada će i brzine biti do 225

Odgovori