Riješeno

A1 nove tarife na bonove

  • 23 June 2020
  • 53 odgovora
  • 13051 pregled


Prikaži prvu objavu

Odgovora 53

Razina korisnika 6
Bedž +6

I predzadnja 🙃. Mobitel mora podržavati 4G+ iliti LTE za brzine veće od 75Mbps koja je granica za 4G. 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Puno je tu nebuloza napisano ali generalno je uvijek bila razlika u brzini između prepaida i pretplatnih tarifa tako da vjerujem da je i ovdje taj slučaj, kako je napisano u zadnjoj rečenici a prethodne rečenice su poprilično konfuzno napisane (da ne koristim izraz “navlakuša”). Kao što je i primjeri u Uvjetima korištenja za Fletericu (fleterica ima 500 minuta a ne 1500) pa kroz koji dan kada se dogovore očekujmo ispravak Uvjeta. Do tada nitko od moderatora neće ništa napisati. :)

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

I predzadnja 🙃. Mobitel mora podržavati 4G+ iliti LTE za brzine veće od 75Mbps koja je granica za 4G. 

Svaki mobitel koji ima 4G (CAT4) može do150Mbps DL znači ne podržava 4G+ .Da ponovim brzina DL je limitirana na 75Mbps za bonaše tako je bilo i tako će ostati! Nemoj zbunjivati ljude sa takvim informacijama da 4G može samo do 75Mbps.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo i jedan forumaš je dobio potvrdu da je max.brzina 225Mbps, a sve ovisi o mreži, ali i mobitelima. 

Evo ovdje imam popis svega kaj podržava moj S9+, pa ako možeš pojasniti kaj je sve to i koje brzine mogu očekivati 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Onda sam u krivu znači na bonove tarife mogu do 225Mbps

Razina korisnika 7
Bedž +3

Uz poznato ograđivanje da “brzina ovisi o lokaciji i o uređaju”, danas mi je na chatu rečeno da je brzina do 225 Mbps na fleterici i da nema razlike u brzini prepaid-a i pretplatne tarife. Bilo bi čudno i da ima kad je fleterica 249 kuna a najskuplja pretplatna 224 kune… :thinking:

Razina korisnika 3
Bedž +3

Puno je tu nebuloza napisano ali generalno je uvijek bila razlika u brzini između prepaida i pretplatnih tarifa tako da vjerujem da je i ovdje taj slučaj, kako je napisano u zadnjoj rečenici a prethodne rečenice su poprilično konfuzno napisane (da ne koristim izraz “navlakuša”). Kao što je i primjeri u Uvjetima korištenja za Fletericu (fleterica ima 500 minuta a ne 1500) pa kroz koji dan kada se dogovore očekujmo ispravak Uvjeta. Do tada nitko od moderatora neće ništa napisati. :)

 

 

@gogsy1975 hvala ti na ukazanom, proslijedila sam nadležnima. Točno je da Fleterica sadrži 1500 min/SMS :D

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Eto dobit ćemo točno tumačenje uvjeta korištenja Fleterice i ako nije limitiran DL bit će to presedan u tarifama na bonove.  

Razina korisnika 6
Bedž +6

Na webu i dalje piše da je dijeljenje mega/giga dostupno SVIM tarifama.

Malo sam rovarila po uvjetima korištenja pretplatničkih tarifa. Za neograničeni net piše da se nemre dijeliti, ali koliko sam shvatila neograničeni net je OPCIJA,a ne tarifa, pa je i logično da se nemre dijeliti, jer je i svim ostalim OPCIJAMA uskraćeno dijeljenje. Ali Fleterica je TARIFA, mada po njihovom webu (kak su to fino zbrčkali) Fletericu su odvojeno smjestili pod Opcije, pa je nejasno da li je Fleterica uopće i tarifa ili samo opcija. Ako je opcija, onda molim lijepo, A1 debelo vara korisnike. Ako je tarifa, tad opet vara korisnike jer ju nije smjestio pored ostalih 4, pa je u prvom pregledavanju weba nisam uopće ni primjetila. A ako piše SVIM tarifama, a Fleterica je tarifa, to je već debelo zamagljivanje korisnika.

Ili ispravite PODHITNO taj web, ili ograničite dijeljenje Fleterici na 10 giga maximalno.

A sad o brzinama na pretplatničkim tarifama. Da li to spada u rubriku vjerovali ili ne, ali i u Uvjetima za 225Mbps pretplatničkih tarifa navedena su ista ograničenja kao i za prepaid tarife. Ali ono-doslovno isto vrijedi i za pretplatu "AKO MOBITEL PODRŽAVA 4G+ FUNKCIONALNOST MREŽE" tada će i brzine biti do 225

Razina korisnika 1

Ne kažu badava da se često ono najbitnije piše najsitnijim mogućim slovima. Očito je A1 usavršio novu metodu - da uopće ne napiše ili napiše nedorečeno pa si okreće kak mu koji put odgovara.

Razina korisnika 7
Bedž +4

 

A sad o brzinama na pretplatničkim tarifama. Da li to spada u rubriku vjerovali ili ne, ali i u Uvjetima za 225Mbps pretplatničkih tarifa navedena su ista ograničenja kao i za prepaid tarife. Ali ono-doslovno isto vrijedi i za pretplatu "AKO MOBITEL PODRŽAVA 4G+ FUNKCIONALNOST MREŽE" tada će i brzine biti do 225

To ti je to samo su prepisali što je potrebno za max brzinu sa pretplatničkih tarifa. Ali Ali na kraju ona zadnja rečenica govori sve o novim prepaid tarife do 75Mbps. Naravno da bi bilo super da nema ograničenja ali A1 kao A1 ili mala slova ili sve nedorečeno….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Što više proučavam tu fletericu, pojavljuju se nova pitanja oko nelogičnosti unaprijed postavljenih pitanja i odgovora.

P:Zašto se Fleterica tako zove iako ima ograničenje od 1TB?

O: 1TB višestruko premašuje potrošnju velike većine korisnika bonova, jer tu količinu prometa zaista nije jednostavno potrošiti, pa ovu količinu prometa možemo nazvati flat internetom.

P: Mogu li više puta mjesečno uključiti istu tarifu?

O:Da,ako koristiš neku od novih tarifa Spikalica, Surferica, Sheralica, Strimalica ili Fleterica, istu tarifu možeš uključivati više puta unutar 30 dana.

..…

MOJE PITANJE!

P: Zašto bi Fleterica imala potrebu uključivati se više puta u 30 dana ako je 1TB praktički nemoguće potrošiti ne u jednom mjesecu, nego ni u 100 godina na mobitelu?

MOJ ODGOVOR kaj A1 misli,ali ne smije kazat

O: Ma Fleterica je za naivne. Naravno, oni ne mogu dijeliti gige kao ostale tarife, ali u ovoj našoj zakonski nesređenoj državi nitko ne brani da se svatko u blizini Fleterice ilegalno ne prikopča na nju i hooop,ode terabajt, a mi se pravimo da ne znamo kako ima gro fanatika koji će na sve moguće (ilegalne) načine probati doći do besplatnog i to još neograničenog neta, pa smo takvima na dlan ponudili moguće naivne bzdale koji će nepoderivi flat kupiti više puta u 30 dana.

MOJE PITANJE:

P: Kako netko s tarifim 4 gige može drugom pokloniti do max.10 giga?

MOJ ODGOVOR:

O: pa lijepo se zna da u našem raju na Zemlji ne vrijedi matematika kao u ostatku svijeta. Kod nas je 4+4=10. A kad lijepo potrošiš svoje gige, prikopčaš se na neku Fletericu u blizini. Naravno, mi ćemo žmuriti na svaku ilegalnu konekciju jer to kod nas nije kažnjivo. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno limit od 10GB odnosi se na primanje GB, ne na slanje. Poslati se može gotovo sav promet iz tarife, osim 100 MB koji moraju ostati pošiljatelju. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Sunchica , ma razumim ja to, ali svejedno ste mogli omogučiti i Fleterici dijeljenje megabajta uz ograničenje da može podijeliti max.10 giga. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno a gle, netko s Fleterice podijeli 10 GB i sretni primaoc u visokom postotku slučajeva niti ne mora uključivati tarifu da bi imao dovoljno prometa za svoje potrebe. Što bi bilo super za sretnog primaoca i nešto manje super za pružatelja usluge :grimacing: 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa koliko znam, wi-fi je besplatan (ter nismo u Americi 😝)...i opet ste ostali sa tim jednim na startu koji surfa zabadava doklegod je u blizini fleterice. A kak neće bit blizu ako su u istoj obitelji 😂

Razina korisnika 1
Bedž +3

Neograničen net je opcija za preplatničke tarife SVE Mobilna M i L (što se tiče privatnih korisnika). Fleterica je tarifa na bonove , na našoj stranici je smještena ispod prve 4 tarife i opcija. Uz nju se nalazi oznaka “Želiš flet? Na webu i u Moj A1 app-u aktiviraj tarifu s neograničenim internetom.” Radi se o tarifi, ne o opciji. Brzina našeg 4 G -a za mobilne korisnike je do 225 Mbit/s i vrijedi za bonaše i pretplatnike. :)

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_IvanL , super, meni je najinteresantnija Fleterica, ali na kraju sam aktivirala Surfericu- ista je kao Za Zen, ali ipak par kuna jeftinija. Da Fleterica ima isto mogućnost barem ograničenog dijeljenja, sad biste imali jednu zadovoljnu Fletericu. Ovak ste na "gubitku"  6 kuna koliko Za Zen košta više od Surferice 😜. 

Razina korisnika 1
Bedž +3

@nickno Drago mi je što si izabrala jednu od novih tarifa. :smiley: Žao mi je što ti Fleterica ne odgovara, ali mogu razumijeti da ti je bitna opcija dijeljenja MB.  Ali i Surferica je zakon, i to što kažeš, ipak je malo jeftinija od Zena. Najbitnije da si zadovoljna. :wink:

 

Razina korisnika 4

A1_IvanL daje krive informacije!Tarifa na bonove nema orgraničenje brzine do 225mbps.Sa mojem tarifom Start,flat weekend brzina je bez limita.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@mavukov , naravno da tvoj S8+, kao i moj S9+ podržavaju LTE-A 😉, a i lipo piše da brzina neta ovisi i o mobitelima 🙃

Razina korisnika 4

Da,sa weekend opcijom,na start tarifi(saldo mi je 1kn),mogu se lijepe stvari raditi!

Ide li smanjivanje brzine nakon 100gb potrosenih?

Razina korisnika 4

Ne!

Razina korisnika 6
Bedž +6

@brunolesko , ako misliš na Fletericu, odgovor je isto ne, imaš 1TB po punoj brzini, tak bar kaže A1,tj.nigdje se ne spominje smanjivanje brzine 😉

Odgovori