A1 5G

  • 29 October 2020
  • 44 odgovora
  • 2935 pregleda

Razina korisnika 4

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/biznis/a1-hrvatska-obznanio-do-prosinca-ove-godine-dostupnost-5g-mreze-u-vise-od-70-gradova-1054224


Odgovora 44

Razina korisnika 6
Bedž +6

Što će im 5G kad ni preko 4G ne daju ljudima da surfaju koliko žele već u kojekakvim Savršenim “flat” tarifama stave (točnije sakriju) 100Gb ograničenje pa te spuste na 2G. 5G treba ozbiljnim pružateljima mobilnih i internet usluga poput HT-a kojima takvo što ne pada na pamet i koji su danas by the way i pustili svoju prvu komercijalnu 5G uslugu… a A1 neka objavljuje tekstove za medije...

Razina korisnika 7
Bedž +4

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/biznis/a1-hrvatska-obznanio-do-prosinca-ove-godine-dostupnost-5g-mreze-u-vise-od-70-gradova-1054224

Da si pročitao s razumijevanjem tekst shvatio bi da to nije prava mreža pete generacije 5G nego 4G+. A 5G će biti tek kada HAKOM raspiše natječaj frekvencija za 5G mrežu operateri zakupe spektre i postave opremu za 5G i naravno uključe napajanje….

Razina korisnika 7
Bedž +4

Što će im 5G kad ni preko 4G ne daju ljudima da surfaju koliko žele već u kojekakvim Savršenim “flat” tarifama stave (točnije sakriju) 100Gb ograničenje pa te spuste na 2G. 5G treba ozbiljnim pružateljima mobilnih i internet usluga poput HT-a kojima takvo što ne pada na pamet i koji su danas by the way i pustili svoju prvu komercijalnu 5G uslugu… a A1 neka objavljuje tekstove za medije...

Na kojim frekvencijama je HT pustio 5G

Razina korisnika 6
Bedž +6

Na postojećim frekvencijama uz DSS, tj. dinamičko dijeljenje spektra.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Haha koji je to 5G? Kolega ima 5G mob i piše mu 5G ,a brzine nešto malo veća od 200Mbps a ping oko 30. To sam ja na 4G+ imao prije više od dvije godine. Tako da je to marketinški trik došli im 5G mobiteli treba ih prodati, a i blagdani su tu….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Da, 5G. To je kao da kažeš da je bio markenški trik HD na zemaljskim frekvencijama dok se krpao na DVB-T frekvencijama sa SD kanalima za vrijeme određenih sportskih dešavanja. Zna se dobro što 5G čini 5G-om i dinamičko dijeljenje spektra ga ne čini ništa manje 5G-om, dapače dok nema dodijeljenih novih frekvencija je sasvim očekivan start...

Razina korisnika 4

 

Razina korisnika 4

Brzina na 5G.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Moguće je da si podalje od odašiljača, a 5G nema baš veliki domet.

Pogledaj test A1 5G mreže od prije godinu dana:  

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Da, 5G. To je kao da kažeš da je bio markenški trik HD na zemaljskim frekvencijama dok se krpao na DVB-T frekvencijama sa SD kanalima za vrijeme određenih sportskih dešavanja. Zna se dobro što 5G čini 5G-om i dinamičko dijeljenje spektra ga ne čini ništa manje 5G-om, dapače dok nema dodijeljenih novih frekvencija je sasvim očekivan start...

SA ili NSA 5G nebo i zemlja. Miješaš krumpire i jabuke, zemaljska televizija i 5G. Kakav je to prelazak na 5G preko 4G frekvencija?  Sa ovim frekvencijama kojima raspolažu naši operateri za 4G  svi oni mogu imati veće brzine od 1Gbps na 4G+. Samo na 4 lokacije je pušten prije skoro godinu dana 5G na 3600Mhz. 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Brzina na 5G.

Po čemu se vidi da je 5G? Pingu? Brzini? A oznake od 5G nema gore na mobu.

Razina korisnika 4

Daworine,evo oznake 5G.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Da, 5G. To je kao da kažeš da je bio markenški trik HD na zemaljskim frekvencijama dok se krpao na DVB-T frekvencijama sa SD kanalima za vrijeme određenih sportskih dešavanja. Zna se dobro što 5G čini 5G-om i dinamičko dijeljenje spektra ga ne čini ništa manje 5G-om, dapače dok nema dodijeljenih novih frekvencija je sasvim očekivan start...

SA ili NSA 5G nebo i zemlja. Miješaš krumpire i jabuke, zemaljska televizija i 5G. Kakav je to prelazak na 5G preko 4G frekvencija?  Sa ovim frekvencijama kojima raspolažu naši operateri za 4G  svi oni mogu imati veće brzine od 1Gbps na 4G+. Samo na 4 lokacije je pušten prije skoro godinu dana 5G na 3600Mhz. 

 

Pažljivo pročitaj još jednom što sam napisao kao usporedbu prije nego bubneš o kruškama i jabukama. I zašto ne bi koristili privremeno 4G frekvencije? U pitanju je prelazno razdoblje i na mjestima gdje se može uz DSS iskoristiti 4G frekvencije nema niti jedan valjan razlog zašto da se to ne napravi. Smješno je zapravo da je takvo što ustaljena praksa u cijelom svijetu i ti si se našao sad tu da sve to negiraš. Ali da ne idemo dalje u ovu besmislenu raspravu, stajem ovdje...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa neka koriste DSS , a kakvi su benefiti tog 5G sve isto kao i 4G . Ili ima razlike? 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Evo vezano uz moj stav da je marketinški trik članak se odnosi na tu monu predpostavku i pročitati cijelog

https://mob.hr/ht-o-svojoj-5g-mrezi-radit-ce-vam-jedino-ako-ste-mobitel-kupili-kod-nas/

Razina korisnika 7
Bedž +4

https://mob.hr/ht-o-svojoj-5g-mrezi-radit-ce-vam-jedino-ako-ste-mobitel-kupili-kod-nas/

Razina korisnika 7
Bedž +4

Krenulo je kao što sam prije napisao(marketinški trik) ako ćeš htjeti koristiti "5G" nekog operatera morat ćeš kod njega kupiti 5G uređaj. Stavio bi link ali admini ga još provjeravaju!

U Osijeku nigdje nema 5G, prokrstario jučer gradom i ni G a kamoli 5 od 5G. Ima li u nekome gradu uopće 5G od A1?  Možda su iz A1 mislili do kraja ove godine a ako ne onda do kraja 202….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa ti si sam stavio screenshotove u drugoj temi, gdje je vidljivo da 5G A1 mreže ima, ali ti je pristup ograničen 🙄

A ovdje imaš lijepo objašnjeno kaj znači 5G DCRN Restricted znači

https://www.ispreview.co.uk/talk/threads/5g-dcnr-status-restricted.36350/

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zoranp , na drugoj temi si sam stavio screenshot na kojem se vidi da A1 ima 5G mrežu, a sam zguglaj 5G DCNR Restricted, jer mi prvotni post još provjerava admin 🤣

 

Trebalo bi gore desno pisati 5G.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Trebalo bi gore desno pisati 5G.

I u aplikaciji cellmapper koju koristi i @daworin kao i ti, pod 5G bi ti trebalo pisati connected, a tebi piše restricted, a očito nisi zguglao 5G DCNR Restricted, jer da jesi onda bi pročitao da je ograničenje postavio operater, iako imaš 5G mobitel, A1 ti je ograničio pristup 5G mreži iliti drugim riječima-plati pa se klati 😉

Možda  nije uključen jer  da je već bi se pohvalili na A1.

Ljudi moji mislim da oni još nas zezaju bar kaj se 5G tiče.

Istina mob još imam u T com-u i kad naiđem da zasvjetli 5 G malo provjerim brzinu i katastrofa

Bar kod mene i kod T com-a 

A1 i optika super

Evo 
Ako je ovo brzina za 5G onda stvarno ne znam.

 

Odgovori