A1 5G

• 29 October 2020
  • 32 odgovora
  • 2030 pregleda

Prikaži prvu objavu

Odgovora 32

Razina korisnika 3
Bedž

ZAGREB, 12. kolovoza 2021. - HAKOM je dodijelio radiofrekvencijski spektar u frekvencijskim pojasevima 700 MHz (758-788/703-733), 3600 MHz (3400-3800 MHz) i 26 GHz (26,5-27,5 GHz) za mreže pokretnih komunikacija pete generacije.

Rezultati nadmetanja u postupku javne dražbe za frekvencijski pojas 700 MHz na nacionalnoj razini

Rezultati dražbe za frekvencijski pojas 3600 MHz na nacionalnoj razini:

Rezultati dražbe za frekvencijski pojas 26 GHz na nacionalnoj razini:

Županije u kojima je u postupku javne dražbe za 3600 MHz na regionalnoj razini dodijeljen radiofrekvencijski spektar:

Izvor i cijela vijest: HAKOM

Razina korisnika 5
Bedž +1

Ord.  Vidim da si upućen koje max brzine će biti na n28 tj 700Mhz?

Razina korisnika 5
Bedž +6

Ako je netko gledao danas "Svi smo mi potrošači" u Dobro jutro,Hrvatska...hakom je rekao da kad je u pitanju mobilni internet operateri nisu dužni ispoštovati minimalnu brzinu...🤔🙄..hm, morat ću ponovno pogledati emisiju, mora da sam nekaj krivo čula

Razina korisnika 5
Bedž +1
  • nickno Otkad je mobilnog interneta nema minimalne brzine koju bi operater morao ispoštovati. 

Razina korisnika 5
Bedž +6

@daworin , znači ipak sam dobro onda čula, aaa, jel to onda znači da se homeboxaši uzaludno uzrujavaju zbog svojih brzina? 😋

Razina korisnika 5
Bedž +1

Da nema uzuijavanja i ako imaš 0.1Mbps na 3G  4G imaš internet. Minimalna brzina vrijedi samo za univerzalne usluge i to 4Mbps DL i 512kbit/s.

Razina korisnika 3
Bedž

Ord.  Vidim da si upućen koje max brzine će biti na n28 tj 700Mhz?

Nije da se nešto naročito kužim, samo sam popratio natječaj i prenio vijest.

Što se tiče brzine na 700MHz, kažu da su testovi omogućili DL veći od 650 Mb/s, a UL od 120 Mb/s, ali ovo treba uzeti s rezervom, jer je navodno bio u kombinaciji sa LTE (1800 i 2600).

Odgovori