Riješeno

Uređaj na rate

  • 17 April 2017
  • 5 odgovora
  • 1241 pregled

Pozdrav, na koji način mogu kupiti uređaj na rate?

Pukao mi je display na uređaju i trebam drugi, tarifu već imam.

lp
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 17 April 2017, 22:36

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako si pod ugovornom obvezom u VIPu, prijevremenim raskidom ugovora uz plaćanje penala i sklapanjem novog ugovora ili sklapanjem dodatne pretplate na isti OIB/ime. Ako nisi onda uz sklapanje ugovorne obveze.

U dućan tipa Elipso, emezzeta...
Preko ZABE ako si njihov klijent...
Okej,

znači imam onu start tarifu za 65 kn mjesečno, ugovor mi traje do 08/2018 i mob mi se razbio. Hoćete reći da zbog toga ne mogu dobiti drugi uređaj i da ga plaćam na rate već na postojeću tarifu, već moram raskidat ugovor i plaćat penale ili kupit drugi uređaj za cash ili na rate ako sam clan zabe? Nisam clan zabe, RBA sam.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Tako je, tarifa je odvojena od uređaja i možeš je koristiti u bilo kojem uređaju, bez obzira na onaj koji si kupila uz uređaj. U starom uređaju, u poklonjenom, a taj koji kupe, ljudi često odmah prodaju.
To što ga otplaćuješ na rate ne mijenja ništa u tvoju korist... Kupiš auto na kredit pa ga razbiješ, ne znači da banci možeš prestati plaćati kredit ili da ti mora dati novo auto.

Možeš mobitel predati na servis pa vidjeti koliko će ti procijeniti popravak i isplati li se ili ako ti garancija nije važna dati ga u neki privatni servis gdje će vjerojatno popravak biti nešto jeftiniji.

Može se i RBA karticama plaćati na rate u dućanima ako imaš limit odobren, tj. karticu za rate. ZABU sam spomenila samo jer viđam njihove reklame za klijente gdje nude uređaje na rate u banci... Ne znam točno kako ide, ali nije ni važno...
Koliki bi bili penali za raskid gore spomenutog ugovora?
Razina korisnika 7
Bedž +3
To moraš nazvati SZK ili poslati upit preko kontakt obrasca na webu ili otići napraviti zahtjev u centar.
Općenita formula je mjesečna pretplata x broj mjeseci do isteka minimalnog trajanja ugovorne obveze ili maloprodajna VIPova cijena uređaja - plaćene rate za uređaj, ovisno što je jeftinije za tebe.

Odgovori