Riješeno

Trio paket - brzina putem postojeće linije

  • 18 September 2018
  • 1 odgovor
  • 1159 pregleda

Poštovani,

Razmatram prelazak s duo na trio paket putem postojeće linije (parice) te me zanima jedno pitanje.
U uvjetima korištenja je navedeno sljedeće za brzine putem postojeće linije:
U slučaju aktivacije Internet usluge preko postojeće linije, maksimalna brzina ovisi o propusnosti i kvaliteti iste.
Brzine prijenosa podataka mogu biti u sljedećem rasponu: download od 2,8 do 4 Mbit/s te upload od 0,358 do 0,512 Mbit/s, download od 7 do 10 Mbit/s te upload od 0,448 do 0,640 Mbit/s i download od 14 do 20 Mbit/s te upload od 0,7 do 1 Mbit/s.

Trenutačno imam brzinu od 50 mbit/s, a maksimalna propusnost mi je otprilike 53-56 mbit/s (nisam 100% siguran, možda je i veća).
Pretpostavljam kada bi uzeo trio paket da će brzina interneta biti smanjena na oko 40 mbit/s, a ostatak će biti rezerviran za IPTV, ali me buni stavka iz uvjeta korištenja za fiksne usluge.
Prema gore navedenoj stavci, da li ću ja imati maksimalnu download brzinu do 20 mbit/s bez obzira na propusnost moje parice ili je moguće dobiti veće brzine ?

Napomena: Brzina interneta koja se trenutačno nudi u u trio paketu je download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s i upload od 7 Mbit/s do 10 Mbit/s.

Pozdrav.
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 19 September 2018, 10:14

Pogledaj original

Odgovora 1

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne može ti to nitko na forumu ništa pametno reći. Moraš njihovu tehničku službu ugnjavit da pogledaju, ali iskreno ni oni ne mogu ništa sigurno znati kad je parica u pitanju dok ne upogone sve skupa, a ni onda nemaš garancije da će sve stalno stabilno raditi.
Na tvom mjestu radije bi pronašla neku drugu opciju za TV jer koga god znam da je naknadno dodavao Tv nije bio zadovoljan. Kad se navikneš na stabilan internet i određenu brzinu svaki korak unatrag bude ti šok i nevjerica.

Odgovori