Riješeno

Slanje SMS poruka

  • 25 June 2018
  • 15 odgovora
  • 8421 pregled

Nisam još dobio odgovor na pitanje zašto ne mogu više slati SMS poruke sa uređajem Xperia L1 da li je potrebno sada aktivirati neku dodatnu tarifu tako da i dalje mogu slati SMS poruke sve druge postavke su ? ok što mi je činiti hvala
icon

Najbolji odgovor od corto maltese 5 September 2019, 14:30

Pogledaj original

Odgovora 15

Razina korisnika 7
Bedž +3
Gdje si pitao? Zvao SZK? Što znači više ne možeš, prije si slao normalno? Jesi probao vađenje SIM kartice, paljenje, gašenje...? Koristiš stock aplikaciju za SMS ili neku vanjsku?
Iz gore navedenog teško je išta zaključiti.
Razina korisnika 3
Svakako nam se javi na 0800 091 091 kako bi provjerili zašto je to tako. Osim postavki, možda su u pitanju i neka druga ograničenja. Zato je bitno takve stvari prijaviti SZK 😉
Ja isto imam problem sa slanjem sms-ova. Mogu ih primati, ali ne mogu slati. Kad probam poslati poruku dođe mi obavijest ''Poruka nije poslana putem operatera A1 HR, pogreška 96''. Probao sam prvo vratiti sms aplikaciju na tvorničke postavke, ali nije pomoglo, onda sam mob vratio na tvorničke, ali ni to ne pomaže. Mob je nokia 8 na androidu 9. Za cool tarifa.
Razina korisnika 3
Bedž +3
Bok corto maltese,

ne možeš slati poruke ni na koji broj ili samo na kratke brojeve?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Za android 9, ako su u pitanju poruke na kratke brojeve: Postavke>Aplikacije>Poseban pristup>Upot.Premium usluge za tek.poruke- tapnuti Poruke-označiti "postavi pitanje"

Isto tako, da bi originalna aplikacija za poruke mogla slati i primati poruke, mora biti označena kao zadana.
Znači pod Aplikacije>Zadane aplikacije- treba provjeriti koja je aplikacija zadana, može ih na popisu biti više, ali samo ona označena kao zadana može slati i primati poruke, bilo da je originalna, od Googlea, viber ili neka treća
Razina korisnika 6
Bedž +6
@corto maltese , ti vjerojatno imaš uključenu googleovu opciju da možeš primati poruke čak i iz aplikacija koje nemaš instalirane na mobitelu (za to treba registrirati broj kod Googlea), ali da bi ih mogao slati vjerojatno moraš imati uključenu i uslugu instant aplikacija, nisam sigurna, pošto to ne koristim.
Bok corto maltese,

ne možeš slati poruke ni na koji broj ili samo na kratke brojeve?

Ne mogu poslati na niti jedan broj koji ima formu 09x xxx xxxx ili +3859x xxx xxxx. Iskreno- ne znam što su kratki brojevi..
@corto maltese , ti vjerojatno imaš uključenu googleovu opciju da možeš primati poruke čak i iz aplikacija koje nemaš instalirane na mobitelu (za to treba registrirati broj kod Googlea), ali da bi ih mogao slati vjerojatno moraš imati uključenu i uslugu instant aplikacija, nisam sigurna, pošto to ne koristim.
Usluga instant aplikacija mi je uključena na gumbu na mobu, a i kad je isključena isto ne mogu slati sms-ove. Ne sjećem se da sam ikad za bilo što registrirao broj kod googla...

Probao sam karticu iz službenog moba prebaciti u svoj mob i sve uredno radi sa drugim brojem koji je isto a1, samo pretplata. Kad vratim svoju karticu opet mi istu grešku izbacuje..
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa jesi li provjerio koja ti je zadana aplikacija za poruke? Aplikacije>zadane aplikacije> što piše pod poruke?
Razina korisnika 6
Bedž +6
svoju karticu probao u drugom mobitelu? Možda je stvarno do sim kartice, a onda odeš u A1 i zamijeniš karticu
Hm, a dobri stari kodovi ?
##002# tipka za poziv-poništavanje preusmjerenja
#33*0000# tipka za poziv-poništavanje zabrane odlaznih poziva, mislim da se za poruke doda broj 20, pa upiši #33*0000*20# tipka za poziv
#35*0000# tipka za poziv-poništavanje zabrane dolaznih poziva
Nakon što to utipkaš, ugasiš i upališ mob
Pa jesi li provjerio koja ti je zadana aplikacija za poruke? Aplikacije>zadane aplikacije> što piše pod poruke?
Zadana mi je sms aplikacija od googla, instalirao sam i neku druguaplikaciju, ali isto ne prolaze sms-ovi.
svoju karticu probao u drugom mobitelu? Možda je stvarno do sim kartice, a onda odeš u A1 i zamijeniš karticu
Hm, a dobri stari kodovi ?
##002# tipka za poziv-poništavanje preusmjerenja
#33*0000# tipka za poziv-poništavanje zabrane odlaznih poziva, mislim da se za poruke doda broj 20, pa upiši #33*0000*20# tipka za poziv
#35*0000# tipka za poziv-poništavanje zabrane dolaznih poziva
Nakon što to utipkaš, ugasiš i upališ mob

Probao sam karticu u drugom mobitelu i najgore od svega što sa drugog moba poruke prolaze.
Dakle, druga kartica u mom mobu radi, moja ne radi.
Moja kartica u drugom mobu radi.
Za poluditi...
Kodovi isto ne pomažu.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo ja sam probala google poruke i normalno prolaze sms-ovi.
Jesi probao kao zadanu opet staviti originalnu od Nokie, pa probati poslati poruku?
Ako ti kartica radi u drugom mobitelu, nešto ti se zbrkalo na nokiji možda
Iphonei su isti problem kao tvoj privremeno riješili promjenom mreže iz LTE u 3G, neki problem sa updateom je bio kod njih.
@corto maltese s obzirom kako kažeš da u drugome mobitelu tvoja SIM kartica radi, onda je sa SIMom sve OK. Pošto isto tako drugim SIMom iste mreže radi u tvom mobitelu, vjerojatno su i postavke uredu onda no za svaki slučaj pogledaj pod Poruke>Postavke Poruka>Više postavki>SMS poruke>Centar za poruke>treba biti upisano +385910401

Kao što ti i @nickno sugerira, pokušaj isto forsirati 3G samo signal u uređaju ili 2G samo, pa testiraj.Moguće je da ti se ne radi handover sa LTE mreže na UMTS kako bi poslao sms.
Ako ti je postavljena defaultna aplikacija za slanje poruka dodatno još možeš pokušati sa brisanjem cache podataka iste. Postavke>Aplikacije>Poruke>Pohrana>Obriši podatke

Gasi/upali mobitel nakon toga, pa testiraj.
Pozdrav! Ovo sve gore navedeno sam probao već prije jer sam googlao prije nego što sam pisao ovdje. Problem sam riješio tako da sam zamjenio karticu i sada sve radi. Hvala na pomoći. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
@corto maltese , drago mi je da si riješio problem, znači ipak je bio neki error na kartici, a to je najlakše ispraviti 🙂.
Najgore je kad ti mreža ždere bateriju, kao meni,npr. A1 4G prepaid mreža -uništavač mobilnih baterija 🤨 još je i gore otkad su mi neš kakti "sredili" po pitanju IP adrese.
Meni su taj problem sa baterijom i ip adresom riješili. Ima ovdje negdje na forumu tema s tim problemom. Forumaš gogsy1975 je napisao kako riješiti problem. Ako ti još uvijek troši bateriju kontaktiraj ih kroz a1 aplikaciju. Ja sam ih prvo zvao pa kontaktirao kroz a1 app i kroz par dana su riješili.

Odgovori