Samo telefon - iskustva korisnika

  • 27 July 2017
  • 9 odgovora
  • 3025 pregleda

Raspitujem se samo za uslugu (fiksnog) telefona i jučer sam razgovarao sa djelatnicom u Vip centru.

Ponudila mi je uslugu telefonije putem bežičnog telefona, Huawei uređaja koji izgleda kao slušalica od bežičnog telefona, a ustvari u sebi sadrži SIM karticu koja se ne vadi. Koliko sam shvatio, tehnički gledano ipak se radi o GSM-u, jer mi je rečeno da se uređaj niti ne povezuje na fiksnu mrežu (utičnicu, paricu). Svejedno se ta usluga prodaje kao usluga fiksnog telefona.

Zanima me:

1. kako je uopće postignut taj uvjet fiksnosti? Kako je ograničeno da taj uređaj ne radi na drugoj poziciji, ako se ionako povezuje na bežičnu infrastrukturu?
2. iskustva korisnika o kvaliteti veze, pod time mislim na stabilnost veze, kvalitetu zvuka i slično;
3. je li 65 kn (koji se reklamiraju uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca) jedini mjesečni trošak za tu uslugu (ne računajući minute razgovor)?

Hvala!

Odgovora 9

Razina korisnika 7
Bedž +3
http://www.vipnet.hr/in/homebox
Sve ti piše 🙂 samo čitaj...
OK,evo sad kad sam nešto pročitao, zanima me sljedeće - ovi uređaji Huawei F362 i F662 rade preko GSM-a/GPRS-a, pa me zanima spajaju li se na bežičnu telekomunikacijsku infrastrukturu (repetitore) preko rutera ili izravno. Jer ako se ne spajaju preko rutera, to bi onda značilo da su mobilni poput mobitela, a fiskni su onda samo u svojstvu registriranog priključka, pretplatničkog broja i tarife. Također to onda utječe i na funkcionalnost samog telefona u ovisnosti od eventualnih kvarova na ruteru.
Razina korisnika 3
OK,evo sad kad sam nešto pročitao, zanima me sljedeće - ovi uređaji Huawei F362 i F662 rade preko GSM-a/GPRS-a, pa me zanima spajaju li se na bežičnu telekomunikacijsku infrastrukturu (repetitore) preko rutera ili izravno. Jer ako se ne spajaju preko rutera, to bi onda značilo da su mobilni poput mobitela, a fiskni su onda samo u svojstvu registriranog priključka, pretplatničkog broja i tarife. Također to onda utječe i na funkcionalnost samog telefona u ovisnosti od eventualnih kvarova na ruteru.

Spajaju se izravno 😃 I točno je da su fiksni u svojstvu registriranog priključka, dodijeljenog broja telefona i tarife. Ne ovisi o routeru i samim time je usluga puno praktičnija i jednostavnija 😉

Evo da podignem temu. Majci treba samo telefon. Htjela bi fiksni, ne mobitel, da zadrži stari fiksni broj i da unutar županije ne treba birati predbroj. Jel to sve flatphone ima? je li on cijenom najpovoljniji? Inače u A1 imam 3u1 uslugu ...

I evo samo 5 godina kasnije.…

https://www.a1.hr/privatni/prenesi-broj-u-homebox 

Ovdje imaš opciju prijenosa sa cijenom pa ti vidi za najpovoljniji dio.

Flatbox Fon se na mreži prijavljuje kao fiksni telefon dakle ima fiksni broj (sa predbrojem regije u kojoj se nalazi) i isto se upisuje broj kao na fiksnoj liniji.

Razlika je u tehnologiji koja je u pozadini.

 

 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Pozdrav @tomislav.begic2, kao što je @Netko napisao, postoji Flatbox FON tarifa koja nudi neograničene besplatne minute prema mobilnim i fiksnim mrežama unutar Hrvatske. Ako se tvoja majka odluči za Flatbox FON, kako bi usluga mogla raditi, potrebno je i kupiti jedan od dva dostupna uređaja - Maxcom MM724 ili Panasonic KX-TU250. Uređaj se može kupiti uz ugovornu obavezu te otplaćivati na rate ili se mogu kupiti jednokratno, bez ugovorne obaveze. 

Pozdrav @tomislav.begic2, kao što je @Netko napisao, postoji Flatbox FON tarifa koja nudi neograničene besplatne minute prema mobilnim i fiksnim mrežama unutar Hrvatske. Ako se tvoja majka odluči za Flatbox FON, kako bi usluga mogla raditi, potrebno je i kupiti jedan od dva dostupna uređaja - Maxcom MM724 ili Panasonic KX-TU250. Uređaj se može kupiti uz ugovornu obavezu te otplaćivati na rate ili se mogu kupiti jednokratno, bez ugovorne obaveze. 

Jel se ti telefoni moraju kupiti kod A1 ili mogu i na slobodnom tržištu? Podržavaju li MMS (možda neku aplikaciju za poruke)? Koji je od ta dva bolji? :)  Koja im je cijena?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Mami krepo fiksni bežični panasonic i ja danas u pevexu kupila fiksni bežični panasonic KX-TGB610, lipo ga spojila na HT-ov Tehnicolor, ali piše da mi treba i adsl filter, koji naravno nije u kupljenom paketu. Di to da kupim, je svejedno koji je ili moram zvati HT i pitati? Telefon radi i bez toga, ali piše da mi treba jer je spojen na adsl

Razina korisnika 2
Bedž +2

@tomislav.begic2 javi nam se porukom OVDJE pa možemo provjeriti ponudu za tebe i sve dogovoriti, ako se odlučiš za aktivaciju usluge. 😃

Odgovori