Riješeno

Roaming pitanje

  • 29 October 2019
  • 8 odgovora
  • 633 pregleda

Pozdrav,

imam Mobilna M tarifu i idem u Njemačku idući tjedan, zanima me cijena poziva i SMS-a u roamingu:

  1. prema Hrvatskoj
  2. prema Njemačkoj
  3. prema Francuskoj
  4. prema Srbiji

Zahvaljujem na odgovoru.

icon

Najbolji odgovor od A1_Mirna 29 October 2019, 11:23

Pogledaj original

Odgovora 8

Razina korisnika 7
Bedž +3

Unutar EU trošiš jedinice u roamingu sukladno svojoj tarifi, kao da si kod kuće. Cijene za ostale zemlje su na linku, u tablici.

 

Roaming - Cjenik za pretplatnike

Bedž +1

@Marshmallow pozdrav, prema Hrvatskoj sve koristiš jednako kao i u Hrvatskoj, dakle jedinice za minute i SMS poruke troše se iz tvoje tarife. Isto tako vrijedi za zemlju u kojoj se nalaziš i prema Francuskoj, odnosno bilo kojoj zemlji unutar Europske unije. Prema Srbiji minuta razgovora iznosi 23,99 kn, a SMS se oduzima od jedinica koje imaš u tarifi. Sve što te još zanima vezano za roaming možeš provjeriti na linku https://bit.ly/2PrKpus.

Znači, izađem van sa hrvatskim brojem (u EU roaming) i dobijem i besplatne pozive prema Francuskoj i bilo kojoj drugoj EU zemlji što u HR nisam imao u svojoj tarifi? Ovo je super, ja sam mislio da su samo besplatni pozivi prema HR i evenatualno zemlji u kojoj se nalazim (Njemačkoj) .. tj. da se troše jedinice iz tarife.

nazovi 0800 091 091 …. traži da se zabilježi razgovor i tek tada postavi pitanje...da ne bi bilo nesporazuma

Razina korisnika 7
Bedž +3

Pripazi samo na ostale zemlje europe i svijeta (na linku imaš koje su to). Iako su Srbija i BiH u susjedstvu, paprena je cijena minute.

Razina korisnika 3

Pozdrav,

koji su sada uvjeti (limiti) vezano za podatkovni promet u roaming-u unutar EU uz  savršenu tarifu a u odnosu na mobilnu L koju sam koristio do sada odnosno još je koristim do aktivacije savršene…

hvala

Bedž +3

Pozdrav @Vedran2210 , u Savršenoj tarifi pozive možeš koristiti kao i u RH a limit za internet promet je 11403. 

Razina korisnika 3

Pozdrav @Vedran2210 , u Savršenoj tarifi pozive možeš koristiti kao i u RH a limit za internet promet je 11403. 

Hvala...

Odgovori